• Informacje na temat:

  sławni co już umarli

Artykuły na temat: sławni co już umarli
 • Pawlicki zawdzięcza to babci

  Antoni Pawlicki, którego już wkrótce oglądać będziemy w roli Michała Orlicza w "Komisarzu Aleksie", jest wnukiem nieżyjącej już znakomitej aktorki Barbary Rachwalskiej, czyli niezapomnianej Marii Talar z kultowego "Domu". To właśnie sławnej babci Antoni zawdzięcza swą miłość do teatru i kina.

 • Być dzieckiem legendy: Ania Rusowicz

  Poniżej możecie przeczytać dotyczący Ani Rusowicz (córki Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy) fragment pierwszej części książki "Być dzieckiem legendy" (premiera w piątek, 23 listopada) autorstwa dziennikarki Małgorzaty Puczyłowskiej. Przybliża ona sylwetki ludzi znanych i lubianych, którzy odeszli przedwcześnie. O mierzeniu się z legendą sławnych rodziców opowiadają ich dzieci.

 • Ujawni morderców Marilyn Monroe?

  Pewien brytyjski pisarz zapowiada, że w swojej najnowszej książce ujawni nazwiska zabójców Marilyn Monroe.

 • "Nic nie przychodzi samo"

  Angielska grupa Coldplay jest jednym z największych objawień brytyjskiego rynku muzycznego ostatnich lat. Chris Martin, charyzmatyczny frontman i wokalista, oraz jego koledzy - Guy Berryman, Johnny Buckland i Will Champion, znaleźli własną drogę muzyczną, dzięki której ich debiutancki album "Parachutes" (2000) sprzedał się na całym świecie w ponad pięciu milionach egzemplarzy! Po dwóch latach spędzonych na koncertowaniu, muzycy powrócili z drugą płytą "A Rush Of Blood To Head". Na płycie...

 • Błagałem o "Mrocznego rycerza"!

  Joel Schumacher? To prawda, są w Hollywood bardziej rozpoznawalne nazwiska. Amerykański reżyser w ciągu swojej trwającej 30 lat kariery zdołał nakręcić jednak aż 25 filmów. To one są jego wizytówką. Tym, którzy słyszą o nim po raz pierwszy, z pewnością więcej powiedzą tytuły: "Upadek" (1993) z Michaelem Douglasem, "Klient" (1994) z Susan Sarandon, "Batman Forever" (1995), "Upiór w operze" (2004).

 • "Szukając odpowiedzi"

  Pendragon to jedna z najpopularniejszych grup grających rocka progresywnego. Jej fani na nowe dzieło zespołu musieli czekać ponad pięć lat. Album ?Not Of This World? na rynku ukazał się ostatecznie wiosną 2001 roku. Z tej okazji na kilka dni do Polski z promocyjna wizytą przyjechał Nick Barret, wokalista oraz autor tekstów i muzyki. Podczas pobytu w Krakowie z frontmanem Pendragonu spotkał się Konrad Sikora.