• Informacje na temat:

  słynni szamani

Artykuły na temat: słynni szamani
 • Polskie wokalistki, które zaczynały karierę w latach 90. Jak się zmieniły?

  Mogą pochwalić się rzeszą wiernych fanów i przebojami, które przetrwały próbę czasu. Zaczynały dwadzieścia lat temu, kiedy muzyka niosła treść i nie była wyłącznie produktem. Jak zmieniły się i co dzisiaj robią wokalistki lat 90.?

 • Wu-Tang Clan a sprawa polska

  Przy okazji nowej płyty zespołu Wu-Tang Clan można dyskutować o tym czy legenda zespołu wciąż jest żywa, czy to już raczej odcinanie kuponów od dokonań, które w latach 90. zmieniły historię hip hopu. Ale nie w Polsce - tu dziewiątka ze Staten Island jak była tak jest nadal punktem odniesienia.

 • Carlos Santana: Szaman w szczegółach

  "Shaman" - nowa płyta Carlosa Santany, następczyni multiplatynowej "Supernatural" z 1999 roku, nie kryje już żadnych tajemnic. Znana jest pełna lista kompozycji, okładka oraz goście, którzy towarzyszyli legendarnemu gitarzyście w studiu. Pierwszy singlem z albumu "Shaman" jest piosenka "The Game Of Love" z gościnnym udziałem Michelle Branch, która w stacja radio wych grana jest od 23 września. Nakręcono do niej również teledysk.

 • Najlepszy film rockowy w historii?

  25 września po raz pierwszy w Polsce ukaże się na DVD słynny dokument muzyczny "Gimme Shelter" z udziałem grupy The Rolling Stones.

 • Twórca "Blaszanego bębenka" w Warszawie

  Znany niemiecki reżyser Volker Schloendorff - twórca słynnego filmu "Blaszany bębenek", nagrodzonego Oscarem i Złotą Palmą w Cannes - będzie w poniedziałek, 15 października, gościł w Warszawie. Spotka się z publicznością 23. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (WMFF).

 • Zmarł ojciec Justyny Steczkowskiej

  Stanisław Steczkowski, ojciec słynnej wokalistki Justyny, działacz kultury i dyrygent, zmarł w niedzielę, 7 stycznia, w szpitalu w Warszawie. Miał 65 lat. Pomimo tragedii trwająca obecnie trasa koncertowa rodzin Steczkowskich i Pospieszalskich będzie kontynuowana.

 • Schloendorff w Kazachstanie

  Hymn na temat życia - tak swój najnowszy film pt. "Ulzhan", którego akcja rozgrywa się w Kazachstanie, określił w poniedziałek słynny niemiecki reżyser, Volker Schloendorff.

 • Kto jest większym ekscentrykiem?

  Kapitan Jack Sparrow ('Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach") oraz narkotykowy diler Howard Marks - bohater brytyjskiego filmu "Mr Nice" - to najbardziej ekscentryczne z filmowych postaci tygodnia.

 • Kino lepsze niż LSD

  "Chciałem, żeby kino było lepsze, niż LSD" - mówi w komentarzu do "Świętej góry" Alejandro Jodorowsky. Cała jego filmowa twórczość jest próbą osiągnięcia stanu oświecenia.

 • Kobiety Andrzeja Żuławskiego

  Najbardziej kontrowersyjny polski reżyser filmowy kończy dzisiaj 70 lat. Jeśli mówimy o kinie Andrzeja Żuławskiego, myślimy głównie o jego aktorkach.

Wideo na temat: słynni szamani
 • Piraci!

  Najnowsza animowana komedia wytwórni Aardman Animations. Film oparty na niezwykle popularnej serii książek Gideona Defoe - oraz Hugh Grant w swej pierwszej animowanej roli. Pechowy kapitan statku pirackiego z niesłabnącym entuzjazmem pragnie pokonać rywali w wyścigu o nagrodę Pirata Roku. Choć jego dzielnej załodze szczęście nie zawsze sprzyja, nigdy nie traci z oczu tego, co dla pirata najważniejsze: fantastycznej przygody!

 • Wędrówki z dinozaurami 3D

  Kinowa wersja słynnego serialu BBC o prehistorycznych gadach, zrealizowana w cyfrowym 3D.

 • Uniwersytet Potworny

  Druga część słynnych "Potworów i spółki", animowanego przeboju z 2001 roku.