• Informacje na temat:

  słynny polski szpieg

Artykuły na temat: słynny polski szpieg
 • Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że Małgorzata Kożuchowska zagra główną rolę w filmie o życiu Krystyny Skarbek. Polka była agentką brytyjskich tajnych służb, w czasie drugiej wojny światowej. Brała udział w wielu niebezpiecznych misjach, m.in.: na Węgrzech, we Francji i na Bliskim Wschodzie.  Była jednym z ulubionych szpiegów brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, a mężczyźni...

 • Genialny naukowiec, błyskotliwy śledczy

  Oparty na faktach dramat "Teoria wszystkiego", nominowany do Oscara w pięciu kategoriach, oraz polski kryminał "Ziarno prawdy", adaptacja bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, to najgłośniejsze premiery tego tygodnia.

 • Prawnicy i szpiedzy, czyli nowe seriale na emisji

  ...serial szpiegowski "Undercovers" ma dziś swoją premierę (u nas będzie wtedy już 23 września, 2:00 w nocy). Drugim ciekawym tytułem jest "The Defenders" - inspirowany serialem CBS z lat...

 • Brad Pitt w "Dallas"?

  Już od kilku lat trwają przygotowania do realizacji kinowej wersji słynnego w latach 80. serial u "Dallas". Według najnowszych doniesień z planu realizacji opowieści, producenci zaproponowali rolę w historii wielu gwiazdom, wśród których jest między innymi Brad Pitt ( "Zawód: Szpieg" , "Troja" ).

 • Noworoczne premiery

  ...w Warszawie. Nawiązuje współpracę z polskim wywiadem. W tajnej misji szpiegowskiej pomaga mu polski oficer Antoni Pakulski (Marcin Dorociński). Mercier wplątuje się też w gorący romans z piękną...

 • James Bond non stop w telewizji

  Brytyjska telewizja szykuje nie lada gratkę dla sympatyków przygód agenta 007. W październiku wystartuje całodobowy kanał poświęcony filmom z Jamesem Bondem.

 • Niezapomniane seriale lat 80., które nigdy się nie zestarzeją!

  Z biegiem lat pewne rzeczy się zmieniają - ale na pewno nie polskie kultowe seriale, które zawsze pozostaną w pamięci. “Rudy 102”, Hans Kloss, “07 zgłoś się”, pamiętne czasy PRL-u, komedie, a przy tym ważne kwestie równouprawnienia w latach 80. Pamiętacie te seriale?

 • "Pamięć absolutna" zawładnie kinami IMAX

  Co jest prawdą w świecie fikcji? Jak cienka może być granica między złudzeniem a rzeczywistością? Już 31 sierpnia na gigantycznych ekranach kin IMAX oraz Cinema City będzie królować megaprodukcja Lena Wisemana - "Pamięć absolutna".

 • Andrzej Kopiczyński miał rodzinę i stabilne życie. Niewinny romans zniszczył wszystko

  ...koniec wielkiej wojny". Potem był okres intensywnej pracy w teatrach, przede wszystkim północnej Polski - od Szczecina po Olsztyn. Te wędrówki pozwalały mu doskonalić zawodowy warsztat, lecz(...) stał się słynnym inżynierem Karwowskim. Życie rodziny płynęło spokojnym nurtem aż do... wyjazdu na Krym. - To było w Jałcie. Zajmowałam się jeszcze aktorstwem. Andrzej grał latynoskiego senatora...

 • Roman Polański w Krakowie

  Roman Polański od poniedziałku przebywa w Krakowie. W dzielnicy Podgórze wynajął apartament. Nie wiadomo, kiedy wyjedzie do Paryża - powiedziała w czwartek, 26 czerwca, PAP dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz.