• Informacje na temat:

  spikerki telewizji polskiej

Artykuły na temat: spikerki telewizji polskiej
 • "Barwy szczęścia": Joanna Moro zagra legendarną spikerkę?

  Telewizji Polskiej. Legendarna spikerka była też gospodynią wielu festiwali w Opolu i w Sopocie, prowadziła autorski program "Życie na pointach" i wyreżyserowała dwa filmu dokumentalne. Z kapitanem...

 • Z historii Telewizji Polskiej

  Lata siedemdziesiąte. TVP ma już ponad 20 lat (przypomnijmy, pierwszy program nadano w przeddzień wyborów do Sejmu, 25 października 1952 roku o godz. 19.00) i... rozwija się bardzo prężnie. To czas triumfu przygodowych seriali, rozrywki, pasjonujących relacji sportowych oraz "Studia 2".

 • Irena Jagielska straciła pracę w telewizji z dnia na dzień! "Każdy czas ma swoich ludzi"

  Irena Jagielska zawdzięcza telewizji najciekawsze zawodowe wyzwania i... męża. Podczas prowadzenia "Dziennika telewizyjnego" dochodziło do zaskakujących sytuacji, które dziś są nie do pomyślenia - spikerka m.in. rozmawiała przez telefon na wizji. Pracę straciła z dnia na dzień. Dlaczego?

 • Niezapomniane polskie prezenterki

  W książce Aleksandry Szarłat "Prezenterki", legendy telewizji, m.in.: Krystyna Loska, Bożena Walter i Katarzyna Dowbor opowiadają o swojej pracy w TVP rozpoczętej jeszcze w PRL-u.

 • Bożena Walter była gwiazdą "dawnej" telewizji. Dziś pomaga potrzebującym i wspiera swojego męża

  Bożena Walter (76 l.) to wielka postać polskiej telewizji. Od ponad 50 lat pozostaje w związku z Mariuszem Walterem (78 l.), z którym ma dwoje dzieci. Jaka prywatnie jest słynna dziennikarka?

 • Czary Krystyny Loski

  Kiedy po 18 latach nieobecności Krystyna Loska wróciła w tym roku do telewizji, by w TVP Kultura poprowadzić program "Archiwizja" jedyną rzeczą, która ją zdziwiła był prompter. "Ja nigdy nie używałam promptera i nie miałam z nim styczności" - mówi spikerka, która kończy 25 lipca 75 lat.

 • .... Eugeniusz Pach i Jan Suzin (†82 l.) w 1955 roku zostali pierwszymi prezenterami Telewizji Polskiej. Prywatnie byli nierozłączni. - Wspólnie wystartowaliśmy, wspólnie odbieraliśmy cięgi, wspólnie(...) w Anglii ojca - w 1959 roku, przypadkiem, ojciec rozpoznał go na zdjęciu w gazecie. Przewidywał, że już nigdy nie wróci do telewizji. Zawsze mówił to, co myśli, i z tego powodu popadał w liczne konflikty...

 • Zdejmą program Tomasza Lisa?

  Kilka tygodni temu Tomasz Lis w swoim programie na antenie telewizyjnej Dwójki, pokazał materiały kompromitujące polityków PiS. Teraz Anna Sobecka domaga się od władz TVP zdjęcia jego magazynu.

 • Szulim obraża legendy telewizji!

  ...prezenterów" - powiedziała buńczucznie Szulim. Tą wypowiedzią oburzone są jej starsze koleżanki, legendy polskiej telewizji. "Co to w ogóle znaczy słowo 'pinda'? To znaczy, że co? Że puszczalska, że taka...

 • Torbicka: Nie tylko kino

  Grażynie Torbickiej nie zdarzają się gafy czy pomyłki, a profesjonalizm, szyk i elegancja są wizytówką znanej dziennikarki.