• Informacje na temat:

  stalin i lenin

Artykuły na temat: stalin i lenin
 • "Hannibal": Byle dalej od banału

  ...kupujemy biografie Lenina, Stalina, Hitlera. Dotyczy to również Lectera. Chociaż paskudny, mroczny i zły, nie sposób go nie lubić. Być może zasługa to specyficznego, czarnego humoru, tak dlań...

 • Bałabanow o bandyckiej młodości Stalina

  Znany rosyjski reżyser filmowy Aleksiej Bałabanow zamierza nakręcić film o bandyckiej młodości Józefa Stalina. Zainspirowała go do tego wydana niedawno w Rosji książka, którą napisał brytyjski historyk i pisarz Simon Sebag Montefiore.

 • Halina Mikołajska: Bezpieka doprowadziła ją na skraj samobójstwa!

  Wszystko albo nic, nie bacząc na konsekwencje – to była dewiza, którą się kierowała. W 1939 r. jej matka i siostra musiały uciekać ze Lwowa, bo Halinka w ramach protestu postanowiła ozdobić portrety Lenina i Stalina literą „G”. Wylądowały w Krakowie, gdzie zostały do końca okupacji, a nieustraszona nastolatka szybko odnalazła się w nowym miejscu.  Imprezowała i szmuglowała papierosy. Chciała...

 • Część rosyjskich polityków ostro zaprotestowała przeciwko planowanemu na 24 maja koncertowi Paula McCartney'a na Placu Czerwonym w Moskwie. Posunęli się oni nawet do porównania występu artysty do bluźnierstwa.

 • Szyc i Urbańska w wersji 3D

  ...-Długoszowski (Bogusław Linda), a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin. Film trafi na ekrany 30 września.

 • To wina Elvisa!

  Shakin' Dudi "...bo ładnym zawsze lżej...", Radio Katowice

 • Takich efektów jeszcze w Polsce nie było

  W filmie Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920", do którego zdjęcia obecnie trwają, użyte będą efekty specjalne z najwyższej półki. Ekipa korzysta z wiedzy przekazanej przez znanego brytyjskiego specjalistę od efektów - mówi charakteryzatorka, Mira Wojtczak.

 • Rusza "Sputnik nad Polską"

  Projekcją musicalu "Bikiniarze" w reżyserii Walerija Todorowskiego rozpocznie się w czwartek, 5 listopada, 3. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską".

 • "1920 Bitwa Warszawska": Pierwszy pokaz

  Wojna, śmierć i miłość w 3D. W poniedziałek w stolicy odbył się pierwszy publiczny pokaz filmu Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska" . "Teoretycznie ten film nie powinien był powstać" - mówił reżyser. Premiera filmu o "cudzie nad Wisłą" - 30 września.

 • Kino, czyli co nas uszczęśliwia

  W najbliższą sobotę, 19 listopada, w Kino.Lab w Warszawie, odbędzie się spotkanie z cyklu "Komunikacja z happy endem". Tym razem widzowie obejrzą obraz "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia". Tego samego dnia rozpocznie się filmowa impreza pod tajemniczym hasłem "Wzmacniający Pakiet Jesienny".

Wideo na temat: stalin i lenin
 • Faust

  Swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego Aleksander Sokurow radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez wewnętrzne impulsy chciwości i żądzy. To ostatnia część tetralogii Sokurowa o ludziach władzy. Bohaterami poprzednich części byli: Hitler, Lenin i japoński cesarz Hirohito. Faust jest filmem, który na zawsze odmieni twoje życie... Faust Sokurowa nie jest adaptacją...

Dyskusje na temat: stalin i lenin