• Informacje na temat:

  styl na metalowo

Artykuły na temat: styl na metalowo
 • "Nie dorośliśmy na tyle, by przestać marzyć"

  W 2012 roku nowa polska grupa From Afar rozpoczęła promocję swojej debiutanckiej EP-ki "The Abyss Gazes Into You", w której wyrazisty rytm, progresywne zagrywki, szczypta elektroniki i sporo dźwiękowej przestrzeni kreślą ciekawy metalowo-rockowy pejzaż.

 • "Prawdziwy pingwin metal"

  Pochodzącą oryginalnie z Krakowa, wyjątkowo niepoprawną politycznie grupę Cremaster z pewnością trudno byłoby zaliczyć do grona typowych metalowych tworów. Hybrydowa muzyka z pogranicza wielu stylistyk, określana przez samych muzyków "pingwin metalem", prześmiewcza symbolika, "nie z tej ziemi" koncerty oraz sceniczna aparycja czy ironiczno-zwariowane teksty w stylu "Plecak Zjadł Mi Mamę

 • Buried Inside: Agresja i melodia

  Pochodząca z Ottawy kanadyjska grupa Buried Inside podpisała we wrześniu kontrakt z renomowaną amerykańską Relapse Records. Pierwszym owocem współpracy obu stron będzie album "Chronoclast", którego europejską premierę przewidziano na 30 stycznia 2005.

 • "Gramy to, co lubimy"

  Reprezentantów thrash metalu w naszym kraju nie ma zbyt wielu. I choć masa retroblackmetalowców zdradza zamiłowanie do tego szlachetnego stylu, ich optyka nakierowana jest raczej na nieświętą trójcę(...) metal made in USA jest dla nas bardziej kuszący i posiadający "głębsze gardło". Bay Area ma według mnie dużo więcej do zaoferowania w sensie pogłębiania stylu. To dobry kierunek - przekonuje w rozmowie

 • "Za dużo techniki i człowiek się gubi"

  przejrzystość. Zapewne dzięki temu nowe dokonanie krakowian brzmi dziś o wiele bardziej blackmetalowo. Mimo, że Crionics wciąż wydaje się szukać najwłaściwszego dla siebie stylu, to już dziś można

 • Jacob's Dream o konfliktach

  "Theater Of War" to tytuł nowego albumu amerykańskiej formacji Jacob's Dream, zapowiadanego na maj przez Metal Blade. Płyta będzie debiutem w szeregach zespołu gitarzysty Dereka Eddleblute'a, który przejął na siebie obowiązki Gary'ego Holtzmana i Jona Noble'a.

 • Inflikted: Punk i metal

  "Jest dużo punka, dużo hardcore'a, ale i metalu" - mówi o nagranym już materiale Max Cavalera, który wspólnie z bratem Igorem powołał do życia nowy zespół pod niedawno ujawnioną nazwą Inflikted.

 • "Nareszcie coś się dzieje"

  Norweskie trio El Caco to nowe odkrycie wytwórni Music For Nation i kolejny przykład na to, że muzyka rockowa wciąż ma się dobrze i nie jest bynajmniej domeną działających od dziesięcioleci dinozaurów. Oyvind Osa (bas, śpiew), Anders Gjesti (gitara) i Thomas Fredriksen (perkusja) to pojętni uczniowie Led Zeppelin, Black Sabbath i Kyuss, którzy sprawdzoną rockową formułę potrafią ożywić młodzieńczym entuzjazmem i energią godną debiutantów. O gorącym Meksyku i zimnej Norwegii, płycie „Viva”...

 • "Mam rockową naturę"

  Z muzyczną sceną przez ostatnie dwa lata wzięła rozbrat. Koncertem w podwarszawskim Modlinie, w ramach Inwazji Mocy 2000, Kasia Kowalska przypomniała wielotysięcznej publiczności o tym, że niezmiennie należy do pierwszej ligi śpiewających pań w naszym kraju. Teraz wraca z nową fryzurą, nową energią i nowymi pomysłami na nową płytę. Kilka minut po koncercie z wokalistką rozmawiał Jarosław Szubrycht.

 • Bloodthirst w Pagan Records!

  Poznaniacy z thrashmetalowej grupy Bloodthirst dołączyli do grona zespołów związanych z legendarną, polską wytwórnią Pagan. Po serii materiałów demo, muzycy znani z przywiązania do undergroundowych wartości mają już gotowe utwory na pierwszy, duży album.

Wideo na temat: styl na metalowo
 • Wielki Liberace

  "Wielki Liberace" to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

 • Elizjum

  W roku 2159 obok siebie żyją: bardzo bogaci ludzie na sztucznej stacji Elysium i reszta na przeludnionej, zniszczonej Ziemi. Sekretarz Rhodes (Jodie Foster) za wszelką cenę chce zachować luksusowy styl życia obywateli stacji. Ziemianie podejmują próby przedostania się na Elysium. Jeden z nich Max (Matt Damon) zgadza się podjąć niebezpieczną misję, która może nie tylko ocalić jego życie, ale także wprowadzić równowagę na świecie.

 • Będzie głośno

  Rzadko pojawia się film pokazujący więcej niż oszałamiającą powierzchowność legend rocka. "Będzie głośno" przedstawia osobiste, opowiedziane własnymi słowami historie trzech pokoleń wirtuozów gitary elektrycznej, którymi są The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes). Ukazuje, jak każdy z nich wypracował swoje wyjątkowe brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, gitarach-odkryciach i gitarach-wynalazkach. Film, skupiając się na muzycznym buncie artystów,...