• Informacje na temat:

  sucharski i dąbrowski

Artykuły na temat: sucharski i dąbrowski
 • "Tajemnica Westerplatte": Krytycy podzieleni

  Poświęcona obronie Westerplatte "Tajemnica Westerplatte" z Michałem Żebrowskim w roli majora Sucharskiego i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka, została we wtorek zaprezentowana na pokazie prasowym w Warszawie. Opinie krytyków o filmie Pawła Chochlewa są podzielone.

 • "Tajemnica Westerplatte": Konflikt racji

  "Tajemnica Westerplatte" prowokuje pytania także o współczesny patriotyzm - uważa odtwórca roli kpt. Dąbrowskiego Robert Żołędziewski. Aktor opowiada o kulisach pracy nad filmem, m.in. o zdjęciach kręconych na poligonach w dwóch krajach.

 • Linda w obronie Westerplatte

  Bogusław Linda (56 lat) zagra majora Henryka Sucharskiego, dowódcę Westerplatte, w filmie "Tajemnica Westerplatte", który wyreżyseruje debiutujący w tej roli Paweł Chochlew.

 • "To nie będzie antypolski film"

  Paweł Chochlew, reżyser przygotowywanego do realizacji filmu wojennego "Tajemnica Westerplatte", a także autor jego scenariusza, zapewnił , że "będzie to film patriotyczny, w żadnym razie nie antypolski".

 • Godzi w uczucia patriotyczne

  Scenariusz filmu "Tajemnica Westerplatte" autorstwa Pawła Chochlewa godzi w uczucia patriotyczne, burzy etos bohaterów narodowych i pomija prawdę historyczną - ocenił zarząd Klubu Szkół Westerplatte, ogólnopolskiego stowarzyszenia zrzeszającego szkoły noszące imiona bohaterów Westerplatte.

 • Premiera "Tajemnicy Westerplatte"

  Film wojenny "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w roli głównej, miał we wtorek, 12 lutego, uroczystą premierę w Warszawie. Scenariusz powstał m.in. na podstawie listów pisanych do siebie po wojnie przez westerplatczyków - mówił reżyser Paweł Chochlew.

 • Film o Westerplatte we wrześniu?

  Premiera "Tajemnicy Westerplatte" planowana jest na 1 września 2010 - poinformowała Marta Fydrych z biura promocji filmu w reżyserii Pawła Chochlewa.

 • Awantura o Westerplatte

  Rada Miasta Gdańska zaapelowała w czwartek do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego o "zaniechanie wsparcia" dla filmu "Tajemnica Westerplatte".

 • "Tajemnica Westerplatte" wreszcie w kinach

  Historyczna "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, trafi do kin 15 lutego - poinformował dystrybutor obrazu, firma ITI Cinema. Autorem muzyki do poświęconego obronie Westerplatte filmu w reżyserii Pawła Chochlewa będzie Jan A.P. Kaczmarek.

 • "Tajemnica Westerplatte" : O polskich Termopilach!

  W roku 2008 rozpoczęły się zdjęcia do filmu debiutanta, Pawła Chochlewa pod tytułem "Tajemnica Westerplatte". Od tego czasu "obraz nie skończony" zyskał status dzieła przeklętego. W końcu wchodzi na ekrany polskich kin.