• Informacje na temat:

  świat rodzimych

Artykuły na temat: świat rodzimych
 • "Świat według Bundych": "Zawsze przegrywają, ale nigdy się nie poddają"

  Al Bundy nie lubi ludzi, nie lubi swojej pracy, a w domu chce mieć święty spokój - nie jest to łatwe, gdyż ma u boku napaloną żonę, tępego synalka i głupawą córeczkę. Razem tworzą własny świat(...) świecie powstawało wiele wzorowanych na Bundych seriali, w tym nasza rodzima produkcja, "Świat według Kiepskich". Serial możemy oglądać od poniedziałku do piątku o 20:00, od 19 stycznia, na kanale...

 • Dokąd wybrać się w podróż z okazji pierwszej rocznicy ślubu? Przed taką decyzją staną Ala i Paweł Zduńscy, bohaterowie "M jak miłość". Ich wybór padnie na Wenecję, ale nie tę we Włoszech tylko w naszych rodzimych Pałukach!

 • "Pakt": Jak wygląda 2. sezon?

  ...​Na ten moment fani polskiej wersji norweskiego serialu "Układ", u nas "Pakt", czekali z niecierpliwością. Sukces sześcioodcinkowej serii HBO przesądził sprawę powstania jej kontynuacji. Co jest jednak szczególnie warte odnotowania, drugi sezon miał być, i jest, już całkowicie oryginalnym pomysłem fabularnym, wymyślonym zupełnie od podstaw przez rodzimych scenarzystów.

 • 2014: Rok sukcesów polskiego kina

  To wspaniały, ważny rok dla polskiego kina. Przemawiają za tym między innymi: wielki, międzynarodowy sukces "Idy" Pawła Pawlikowskiego, rekordowa popularność rodzimych filmów w kinach oraz popularyzowanie w USA arcydzieł polskiej kinematografii przez legendarnego twórcę, laureata Oscara Martina Scorsese.

 • Magdalena Górska wyjedzie do Rosji? Jest coraz bliżej podjęcia decyzji!

  Magdalena Górska (34 l.), aktorka znana widzom z seriali "Klan", "M jak miłość" i"Strażacy", nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. Gwiazda ma też ten komfort, że kiedy praca w rodzimych produkcjach jej nie wystarcza, wyjeżdża na plan filmowy do wschodnich sąsiadów. Bo obok kochającego męża, aktora i reżysera Wojciecha Urbańskiego (34 l.), i uroczej córeczki, to Rosja jest jej wielką...

 • Romatycznie, komediowo, kosmicznie

  Aż 11 filmów wchodzi na ekrany kin w piątek, 6 lutego. Są wśród nich rodzime produkcje: romantyczne "Warsaw by Night" i komediowe "Polskie gówno", a także nowa superprodukcja rodzeństwa Wachowskich "Jupiter: Intronizacja".

 • "1983": "Wizytówką serialu są talenty Polaków"

  ...być dziś dumni, bo wyczuli coś, czego nikt nie widział. Natomiast z drugiej strony muszą sobie zdawać sprawę ze spoczywającej na nich odpowiedzialności. Czy pokazując świat, który jest możliwy, ale(...). Scenarzysta Joshua Long zbudował świat z klocków, które są realne, ale pochodzą z różnych światów i okresów. Z Chin i Dubaju wziął modernizację bez wolności, a z Polski m.in. sojusz ołtarza i tronu...

 • Wajda wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Reżyser Andrzej Wajda, operator Wiesław Zdort, kierownik produkcji Włodzimierz Śliwiński oraz dekoratorka wnętrz Albina Barańska są wśród laureatów przyznanych w środę, 17 grudnia, - za wieloletni wkład w rozwój rodzimej kinematografii - Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich 2014.

 • Piotr Rubik emigruje z Polski!

  ..."Współczesny Marco Polo" – mówią o nim żartobliwie fani. Bo Piotr prywatnie i zawodowo objechał niemal cały świat: USA, Włochy, Francja, Emiraty Arabskie. Teraz znów jest często w podróży. Jak(...) w Polsce już wszystko i z jego talentem powinien sięgnąć po światową karierę" – zdradza znajomy rodziny. Wszystko po to, by Helenka (6 l.) i Alicja (2 l.) miały lepszy start w dorosłe życie. Będziecie...

 • Dla widzów w każdym wieku

  Propozycje dla młodych ("Uwolnić Mikołaja!", "Kacper i Emma - zimowe wakacje"), nieco starszych ("Dziewczynka z kotem", "Love, Rosie") i całkiem dorosłych ("John Wick", "Obce ciało") widzów przygotowali na pierwszy weekend grudnia rodzimi dystrybutorzy.