• Informacje na temat:

  symbol polskiej

Artykuły na temat: symbol polskiej
 • Weronika Książkiewicz: Jej życie odmieni się dzięki kabale?

  Weronika Książkiewicz (36 l.) na przegubie lewej ręki prezentuje czerwoną nitkę, symbol kabały, która teraz jest jej drogą...

 • Uroczysta premiera filmu "Karski i władcy ludzkości"

  Jan Karski był świadkiem prawdy o Holokauście, ale też symbolem nieudanej próby odwrócenia losów historii - powiedział w czwartek, 23 kwietnia, szef MSZ Grzegorz Schetyna podczas premiery film dokumentalnego "Karski i władcy ludzkości" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 • Filip Chajzer (32 l.) obnażył prawdziwą twarz "patriotów", którzy z taką lubością obnoszą się z narodowymi symbolami na ubraniach...

 • Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Data 26 grudnia 2000 roku dla wielu fanów rapu w Polsce jest symboliczna. O 6:15 lider Paktofoniki i były członek Kalibra 44, Piotr "Magik" Łuszcz postanowił odebrać sobie życie. Zrobił to skutecznie, przez co polska scena hiphopowa straciła rapera, który już za życia dla niektórych był symbolem.

 • Scarlett Johansson ma polskie korzenie!

  Twierdzi, że nie może żyć bez miłości. Już od 2 lat jest szczęśliwą żoną aktora Ryana Reynoldsa. Żyje w harmonii z własnym ciałem. Ale okazuje się, że symbol seksu też ma wady... W USA okrzyknięto(...) 2 lat jesteś żoną aktora Ryana Reynoldsa. Czym jest dla Ciebie małżeństwo? S.J.: - Dodatkiem do miłości. Wiara w miłość wystarczyła, żeby postawić na małżeństwo. Jak się czujesz w roli symbolu...

 • Michał Piróg ambasadorem akcji "Żonkile"

  Michał Piróg po raz kolejny został ambasadorem akcji "Żonkile", mającej przypominać o powstaniu w getcie warszawskim. Jego zdaniem nie ma podziału na historię polskich żydów i historię chrześcijan - jest tylko wspólna historia państwa. 19 kwietnia ma przypominać o konieczności budowania wspólnej przyszłości, bez podziałów rasowych i religijnych.

 • Gayga (†56 l.) - jedna z barwniejszych gwiazd szarego PRL-u. Śpiewała, że ma 100 twarzy, nienawidziła nudy, występowała z przypiętą na piersi kartką na mięso lub w obroży z rozerwanym łańcuchem, co było symbolem buntu przeciw zniewoleniu. Złagodniała dopiero pod koniec życia, kiedy przyszła choroba.

 • "Mur" filmem otwarcia Prowincjonaliów

  Pełnometrażowy debiut fabularny Dariusza Glazera "Mur" otworzy XXII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Film powalczył również o nagrody "Jańcio Wodnika" w konkursie filmów fabularnych. Będzie to przedpremierowy pokaz najnowszej pełnometrażowej produkcji ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

 • "Prokurator": Jesienią poznamy ludzkie oblicze prokuratury!

  ...- Proch będzie niczym Columbo - deklarują scenarzyści Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy. I dodają, że tej jesieni czekają nas emocje, jakich jeszcze w polskiej telewizji nie było!

 • Materia Prima, czyli Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy w Krakowie

  3. edycja festiwalu Materia Prima obędzie się w dniach 21-28 lutego w Krakowie. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które przybliża polskiej widowni Teatr Formy na najwyższym światowym poziomie.

Zdjęcia na temat: symbol polskiej