• Informacje na temat:

  syn krzysztof penderecki

Artykuły na temat: syn krzysztof penderecki
 • Bogusław Kaczyński: Kariera wygrała z żoną

  ...żywo z bazyliki w Leżajsku. Wszystko było gotowe, brakowało tylko Krzysztofa Pendereckiego, który miał poprowadzić orkiestrę. Nerwowe poszukiwana mistrza Kaczyński z kamienną twarzą maskował(...) ojciec nigdy nie wybaczył mi porzucenia fortepianu". Syn bowiem, za namową nauczycieli, wybrał teorię muzyki. Zaczynał od pisania recenzji w gazetach, ale szybko przeniósł się do telewizji. Miał 32

 • "Barwy szczęścia": Mobbing z miłości

  ...robiłam. W końcu przestałam rozmyślać i zaczęłam działać. W ciągu dwóch miesięcy napisałam połowę utworów na płytę. Zainspirowali mnie Krzysztof Penderecki i Jacek Cygan, którzy piszą codziennie. Nie...

 • Rozdano Fryderyki 2014. Wielki sukces Dawida Podsiadły!

  W czwartek (24 kwietnia) odbyła się jubileuszowa 20. edycja rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce - Fryderyków.

 • "Katyń": Rekordowa frekwencja

  Najnowszy film Andrzeja Wajdy okazał się hitem bieżącego sezonu. Do piątku, 28 września, na "Katyń" poszło do kin 566 149 widzów.

 • Jerzy Stuhr laureatem Złotego Berła

  Aktor, reżyser, pedagog Jerzy Stuhr otrzyma Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej. Uroczystość wręczenia statuetki odbędzie się 12 listopada w Warszawie.

 • KFF na półmetku: Niski poziom?

  Krakowski Festiwal Filmowy na półmetku. Pierwsze wrażenie? Mizerny poziom filmów w konkursie o nagrodę Złotego Lajkonika.

Wideo na temat: syn krzysztof penderecki
 • Syn Boży

  Nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu "Biblia" w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w "Dotyku anioła" Romę Downey.

 • Siódmy syn

  Film jest ekranizacją pierwszego tomu książki fantasy dla młodzieży autorstwa Josepha Delaneya. Opowiada historię 13-letniego chłopca, który zostaje oddany pod opiekę tajemniczemu mężczyźnie, od którego uczy się egzorcyzmów i innych sztuk magicznych pozwalających pokonać ciemne moce. Chłopiec musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.

 • Jak ojciec i syn

  "Jak ojciec i syn" to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został zamieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają. Obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez...