• Informacje na temat:

  syn walentynowicz

Artykuły na temat: syn walentynowicz
 • Walentynowicz odpuściła

  Była działaczka "Solidarności" Anna Walentynowicz powiedziała w środę, 1 marca, że zrezygnowała ze złożenia w sądzie pozwu z żądaniem wstrzymania produkcji filmu fabularnego w reżyserii Volkera Schloendorffa ( "Dziewiąty dzień" ), inspirowanego jej życiorysem. Zdjęcia do filmu kręcone były w Gdańsku jesienią ubiegłego roku; premiera planowana jest na wiosnę.

 • Walentynowicz szuka adwokata

  Była działaczka "Solidarności" Anna Walentynowicz powiedziała w poniedziałek, 21 listopada, że prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu złoży w sądzie pozew, z żądaniem wstrzymania produkcji filmu fabularnego, inspirowanego - jak uważa - jej życiorysem. Zdjęcia do filmu Volkera Schloendorffa ( "Dziewiąty dzień" , "10 minut później: Wiolonczela" ) kręcone będą w Gdańsku do niedzieli, 27 listopada.

 • Gdańska premiera "Strajku"

  Premiera filmu Volkera Schloendorfa "Strajk" odbyła się w poniedziałek, 19 lutego, w gdańskim kinie Neptun. Wśród uczestników pokazu był m.in. były prezydent, przywódca sierpniowego strajku w Stoczni Gdańskiej Lech Wałęsa.

 • 29 lat "Człowieka z żelaza"

  We wtorek, 27 lipca, mija 29 lat od premiery "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, produkcji poświęconej wydarzeniom 1980 roku w Stoczni Gdańskiej. Obraz otrzymał Złotą Palmę w Cannes i nominowany był do Oscara w kategorii "najlepszy film obcojęzyczny".

 • Maanam i Sierpień'80

  - Nieskromnie mogę powiedzieć, że Maanam był soundtrackiem do wielkich historycznych wydarzeń w Polsce, które rozpętały zmiany w tej część świata. Wydarzenie historyczne przeplatały się z naszymi małymi wydarzeniami rodzinno-zawodowymi - tak Kora w rozmowie z INTERIA.PL wspomina 25. rocznicę powstania "Solidarności".

 • "Człowiek z żelaza", czyli krzyk wolności

  "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy wciąż jest jednym z największych sukcesów polskiej kinematografii, ale większe znaczenie niż przyznana obrazowi w 1980 roku Złota Palma w Cannes miało przed laty "polityczne rażenie" filmu. Dziś mija 30 lat od jego premiery.