• Informacje na temat:

  syn wojciecha kilara

Artykuły na temat: syn wojciecha kilara
 • Gwiazdę Stanisława Barei odsłonięto w Alei Sławy w Łodzi

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto w czwartek w łódzkiej Alei Sławy. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • "Śmierć to tylko dalszy ciąg życia". Pamiętajmy o tych, którzy odeszli

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarły m.in. aktorki Małgorzata Braunek, Nina Andrycz i Anna Przybylska oraz znakomity twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar. Filmowy świat pożegnał również Robina Williamsa, Philipa Seymoura Hoffmana i Boba Hoskinsa. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Czy Dracula był pierwszy?

  Uwielbiamy je od dawna. Co? Oczywiście historie o wampirach! Mało kto z nas wie jednak, skąd się właściwie wzięli ich bohaterowie. Czy myślicie, że Dracula był pierwszy?

 • Stanisław Bareja w Alei Sławy

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto w czwartek, 6 października, w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera - Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • Tydzień pod znakiem "Pianisty"

  Zbliżający się tydzień upłynie pod znakiem "Pianisty" Romana Polańskiego. Światową premierę tego filmu, zaplanowaną na czwartek, 5 września, w warszawskiej Filharmonii Narodowej, poprzedzą między innymi wystawa fotosów z filmu i uroczystość wręczenia reżyserowi Złotego Berła.

 • "Pianista": Polański już w Polsce

  We wtorek, 3 września, Roman Polański odbierze w Warszawie Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej za całokształt twórczości filmowej. Reżyser weźmie także udział w wernisażu wystawy zdjęć z planu "Pianisty" w Galerii Kordegarda. Wydarzenia te poprzedzą światową premierę filmu, zaplanowaną na czwartek, 5 września.

 • Scenarzysta z gwiazdą

  Gwiazdę wybitnego scenografa filmowego, Romana Manna, twórcy scenografii m.in. do "Krzyżaków" Aleksandra Forda, odsłonięto w środę w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej.

 • VIII Festiwal Muzyki Filmowej

  Najbardziej znany przedwojenny kompozytor Henryk Wars będzie bohaterem VIII Festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Łodzi. W programie trzydniowej imprezy znajdą się m.in. koncerty, wystawy oraz projekcje filmów z muzyką Warsa.

 • "Komornik" dostał Orła 2006 - polską nagrodę filmową - dla najlepszego polskiego filmu, a jego twórca, Feliks Falk - Orła dla najlepszego reżysera. Ceremonia wręczenia tych nagród - przyznawanych przez Polską Akademię Filmową - odbyła się w poniedziałek, 27 lutego, w Teatrze Narodowym w Warszawie.

 • Łódź: Festiwal Muzyki Filmowej

  Wernisaż wystawy fotosów, plakatów i programów przedwojennego kina polskiego oraz rysunków i karykatur autorstwa kompozytora Henryka Warsa, zainaugurował w piątek, 3 czerwca, w Muzeum Kinematografii w Łodzi, VIII Festiwal Muzyki Filmowej. W programie trzydniowej imprezy znalazły się m.in. koncerty oraz projekcje filmów z muzyką bohatera imprezy - Henryka Warsa.