• Informacje na temat:

  sztuka architektury

Artykuły na temat: sztuka architektury
 • "Czterej pancerni i pies": Sztuka zawróciła mu w głowie

  Janusz Gajos bardzo poważnie myślał o studiowaniu architektury. Ale, nieoczekiwanie, nawet dla siebie samego, uległ magii teatru. I marzenia o aktorstwie już nie porzucił, mimo że do łódzkiej PWSFTviT dostał się dopiero za czwartym razem!

 • Jerzy Skolimowski doktorem h.c. Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

  Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta, a także artysta malarz - otrzymał w czwartek, 5 marca, tytuł doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uroczystość zainaugurowała obchody 70-lecia istnienia łódzkiej uczelni.

 • "M jak miłość": Joanna Sydor zdobyła drugi zawód

  ...- wyznała Michałowi Misiorkowi, twórcy i gospodarzowi cyklu "Znani - nam nieznani". Joanna Sydor przyznaje, że na studiowanie architektury wnętrz zdecydowała się, gdy uświadomiła sobie, iż pewnego...

 • "Między nami dobrze jest" w kinach

  W piątek, 9 stycznia, w warszawskim kinie Muranów odbędzie się premiera filmu w reżyserii Grzegorza Jarzyny "Między nami dobrze jest" na podstawie utworu Doroty Masłowskiej. Jak powiedział Jarzyna, obraz Polski w filmie "nie jest tragiczny, jest podany w dość sympatyczny sposób".

 • Gwiazdy w szoku po tragedii w Paryżu! Tak komentują pożar Notre Dame

  ...w Mediolanie mieście kultury, sztuki, architektury i widzisz, czytasz, słyszysz o Paryżu, o Notre Dame i łzy cisną się na oczy... Beksiński" - napisał zatroskany Janiak.  Podobne stanowisko zajęli Joanna...

 • Łona i Webber: Premiera teledysku "Wyślij sobie pocztówkę"

  Łona i Webber wracają po trzech latach milczenia z życzliwą radą: "Wyślij sobie pocztówkę". Nowy utwór duetu znajdzie się na specjalnym nośniku - winylowej pocztówce dźwiękowej.

 • Gwiazdy na premierze w "Kamienicy"

  ...fakt, że w scenografii spektaklu użyto oryginalnych elementów drewnianej architektury letniskowej tzw. świdermajera. Z całą pewnością pozwoli to poczuć klimat tamtych czasów. - Mam nadzieję, że...

 • "Potop": 40 lat od premiery

  We wtorek, 2 września, minie 40 lat od premiery "Potopu" Jerzego Hoffmana. Doskonałą okazją do przypomnienia sobie ducha ekranizacji powieści Sienkiewicza będzie zaplanowana na październik premiera odrestaurowanej cyfrowo i skróconej przez reżysera wersji filmu.

 • Marzena Rogalska kwitnie u boku nowego faceta! Kim jest następca brata Drzyzgi?

  ...się zmieniło" – zdradza "Rewii" jej przyjaciółka. Okazuje się, że za tą przemianą kryje się nowa miłość. Ukochany dziennikarki jest miłośnikiem sztuki, architektury oraz podróżowania, więc dużo czasu...

 • "Słodki biznes": Czekoladowe cuda architektury

  Buddy Valastro jest jednym z najsłynniejszych cukierników w Stanach Zjednoczonych. W programie "Słodki biznes", który od 7 kwietnia można oglądać na kanale TLC, widzowie zobaczą, jakie cuda Buddy wyczarowuje z ciasta i czekolady.