• Informacje na temat:

  sztuka studentów

Artykuły na temat: sztuka studentów
 • "rodzinka.pl": Małgorzata Kożuchowska dostała pracę w Akademii Sztuk Pięknych

  Katedry Mody stołecznej Akademii Sztuk Pięknych z propozycją, by zasiadła w komisji oceniającej prace dyplomowe studentów. - To zaproszenie to dla mnie komplement, ale i odpowiedzialność - powiedziała...

 • Jerzy Skolimowski doktorem h.c. Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

  Jerzy Skolimowski - reżyser, scenarzysta, a także artysta malarz - otrzymał w czwartek, 5 marca, tytuł doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uroczystość zainaugurowała obchody 70-lecia istnienia łódzkiej uczelni.

 • Młodzi adepci sztuki aktorskiej w "Piosenniku"

  Studenci IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie zaprezentowali swoje aktorskie talenty i predyspozycje na scenie Teatru Ateneum, w przedstawieniu dyplomowym "Piosennik". Opiekunem artystycznym spektaklu był Andrzej Poniedzielski - aktor Teatru Ateneum, poeta i twórca kabaretowy.

 • Inauguracja nauki w łódzkiej Filmówce

  Łódzka Szkoła Filmowa to jedna z wizytówek polskiego kina i Łodzi. 3 października uczelnia zainauguruje 66. rok akademicki, a w jej murach wraz z polskimi studentami kształcić się będzie 56 obcokrajowców, w tym 18 Polaków z zagranicy.

 • "Wspaniałe stulecie": Tuncel Kurtiz i jego ostatnia rola

  Tuncel Kurtiz (†77) do końca życia czuł się jak młody student.

 • Tomasz Karolak: Udowodnić sobie, że jeszcze mogę

  - Ja bardzo lubię grać przed kamerami, natomiast teatr jest o wiele trudniejszą sztuką - mówi Tomasz Karolak ("Testosteron", "Kac Wawa", "rodzinka.pl", "Prawo Agaty"). Aktor opowiada o nowym programie "Ekspedycja", w którym rozwiązuje z dziecięcą drużyną zagadki logiczne i nie tylko...

 • Egzamin z "Żywych trupów"

  Jak zagonić studentów na zajęcia? Pozwolić im się uczyć tego, czego chcą. Przynajmniej z takiego założenia wyszły władze University of California - Irvine.

 • 28 spektakli zostanie pokazanych podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, który w piątek rozpocznie się w Krakowie. W konkursie publiczność zobaczy m.in. przedstawienia w reż. Krystiana Lupy, Agnieszki Glińskiej i Grzegorza Jarzyny. Na scenie będzie można zobaczyć tak znanych aktorów, jak Adam Woronowicz, Jan Peszek, Danuta Stenka, Rafał Maćkowiak.

 • "Klan": Dziś mija 16 lat od debiutu Daniela Zawadzkiego

  Dokładnie 16 lat temu - 9 maja 1998 roku - Daniel Zawadzki, czyli Michał Chojnicki z "Klanu", zadebiutował na profesjonalnej scenie. Był jeszcze studentem wrocławskiej PWST, gdy amerykańska reżyserka Marjorie Hayes zaprosiła go do udziału w przedstawieniu "Trzy wysokie kobiety" Edwarda Albee, który przygotowywała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.

 • Ok. 250 filmów na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym

  Ok. 250 filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, w większości pokazywanych w Polsce po raz pierwszy, będzie można obejrzeć podczas tegorocznego 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (KFF). Impreza potrwa od 31 maja do 7 czerwca.

Wideo na temat: sztuka studentów
 • Magda Gessler o ślubie córki!

  Magda Gessler opowiedziała w rozmowie z Robertem Patoletą, że przeglądanie "Playboya" sprawia jej radość. Przyznała, że podczas studiów w madryckiej Akademii Sztuk Pięknych często malowała akty młodych mężczyzn, bo być może dlatego, że byli tańsi od pozujących studentom podstarzałych modelek. Barwna sukienka Dolce&Gabbana, w którą była ubrana, przypomina jej... przystrojone konie biegające po andaluzyjskich plażach tuż po Wielkanocy. Zdementowała plotkę mówiącą o tym, że odradza córce Larze...

 • Pierwsze łzy w 5. edycji "The Voice of Poland"

  Karol Dziedzic, student Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej, podczas przesłuchań wzruszył Edytę Górniak i Justynę Steczkowską.