• Informacje na temat:

  sztuki konkretnej

Artykuły na temat: sztuki konkretnej
 • "M jak miłość": Do dwóch razy sztuka

  Do obsady sagi rodu Mostowiaków dołączył Krzysztof Tyniec, który wcieli się w postać nowego adoratora sklepowej.

 • Pięć Smaków: Queer Azja oraz Kino na Dzikim Wschodzie

  Azjatyckie kino - filmy grozy, horrory i westerny - a także koncerty i wykłady wypełnią tegoroczną, ósmą edycję festiwalu Pięć Smaków. Impreza odbywać się będzie od 12 do 20 listopada w stołecznych kinach, kawiarniach, a także m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 • Magda Boczarska (38 l.) nie kryje, że rola w filmie "Sztuka kochania" spowodowała, że w łóżku stała się bezpruderyjna i zaczęła eksperymentować.

 • Karolina Gruszka pracuje głównie w Rosji

  Karolina Gruszka od kilku lat występuje przede wszystkim na deskach moskiewskich teatrów, często w sztukach autorstwa swojego męża Iwana Wyrypajewa. Aktorka twierdzi, że Rosja jest dla niej inspiracją twórczą, jednak nie mogłaby żyć tam na stałe. Dlatego nie wyprowadza się z Warszawie i chętnie przyjmuje propozycje zawodowe z Polski.

 • Anna i Robert Lewandowscy mają co świętować! Marzenie się spełniło

  ..." ujawnia, co jubilaci otrzymali w prezencie. Okazuje się, że podarowano im m.in. karton czipsów, portret i dzieła sztuki. Przy okazji spełniło się ich wielkie marzenie - goście zrzucili się na piękny...

 • Tauron Nowa Muzyka 2015: Poznaliśmy pierwsze gwiazdy festiwalu

  Autechre, Ghostpoet, The Juan MacLean oraz Fatima to część wykonawców, którzy wystąpią na jubileuszowej, dziesiątej edycji Tauron Nowa Muzyka.

 • Rymanowski dziennikarzem roku

  Znany komentator wydarzeń politycznych, autor "Kawy na ławę" nominowany był do tej nagrody po raz trzeci. A jak mówi przysłowie, do trzech razy sztuka - udało się! Laureat dwunastej edycji konkursu organizowanego przez redakcję miesięcznika "Press", Bogdan Rymanowski otrzymał czek na 10 000 euro oraz statuetkę Grand Press w kształcie złotej stalówki.

 • Kuba Czekaj debiutuje "Królewiczem Olch"

  Trwają prace nad pełnometrażowym debiutem fabularnym Kuby Czekaja, twórcy obsypanego nagrodami krótkiego metrażu "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać". Część zdjęć do "Królewicza Olch", za które odpowiedzialny jest Adam Palenta, zrealizowano pod koniec października w Błędnych Skałach na Dolnym Śląsku. Kolejne, realizowane już w Warszawie, zaplanowane są na styczeń 2015 roku. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

 • Jolanta Fraszyńska liczy, że odzyska pieniądze

  ...zainwestowałam w dzieła sztuki - mówi "Życiu na Gorąco" Fraszyńska. Schemat "inwestowania" był bardzo prosty: klient podpisywał umowę i kupował dzieło, widząc je tylko w katalogu. Otrzymywał certyfikat, że jest właścicielem. Właścicielka galerii zobowiązywała się, że odkupi dzieło sztuki za pół roku, bądź za rok po znacznie wyższej cenie. Zysk miał wynosić nawet 30 procent rocznie. - Włożyłam w to...

 • Paweł Pawlikowski staje w obronie "Idy"

  Paweł Pawlikowski - reżyser "Idy" - zaprzecza rzekomym historycznym nieścisłościom w swoim obrazie. Polski twórca, którego film zdobył w tym roku aż dwie oscarowe nominacje, stwierdził, że oskarżenia są "absurdalne" i "zbyt śmieszne, by je komentować".

Zdjęcia na temat: sztuki konkretnej