• Informacje na temat:

  szymborska jaka była

Artykuły na temat: szymborska jaka była
 • Michał Rusinek zdradza, jaka była Szymborska! "Nic zwyczajnego"

  Michał Rusinek (43 l.) od 1996 roku był sekretarzem Wisławy Szymborskiej (†89 l.). Towarzyszył jej we wszystkich podróżach i był powiernikiem największych sekretów noblistki. Teraz Rusinek zdecydował się wydać książkę, w której wspomina znaną poetkę. Ciekawe, czy Szymborska, która zaciekle broniła swojej prywatności i stroniła od wywiadów, byłaby zadowolona z tego faktu?

 • Natalia Kukulska: Bateria wysiada w najgorszych momentach (wywiad)

  Natalia Kukulska doskonale zdaje sobie sprawę, jak często postrzegana jest przez pryzmat małej Natalki śpiewającej "Puszka Okruszka", większej Natalki z hitem "Im więcej ciebie tym mniej", a także rodziców - Jarosława Kukulskiego i Anny Jantar. Spomiędzy tych perspektyw wychyla się ambitna i mająca wiele do powiedzenia wokalistka, która właśnie wydała nową płytę "Ósmy plan".

 • Magda Gessler i Wisława Szymborska były przyjaciółkami?!

  ...poetkę w swojej warszawskiej restauracji. Celebrytka docenia każdą chwilę, jaką mogła spędzić z tak wyjątkową i mądrą osobą. Według niej to właśnie Szymborska miała duży wpływ na jej osobowość...

 • Ogłoszenie tytułów polskich filmów na 55. KFF

  13 kwietnia zostały ogłoszone tytuły wszystkich polskich filmów, które zostaną pokazane w czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą one brały udział w trzech konkursach: międzynarodowych dla filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz konkursie polskim. Odbędą się także pokazy pozakonkursowe zatytułowane "Panorama filmu polskiego".

 • Aktorki w hołdzie Wisławie Szymborskiej

  ...z przedstawicielami mediów zaproszonymi na pokaz fragmentów widowiska. Wisława Szymborska (1923 - 2012), nagrodzona w 1996 roku literacką Nagrodą Nobla poetka, założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini...

 • Arkadiusz Jakubik: Miłość po przejściach i jaja ze śmierci (wywiad)

  Arkadiusz Jakubik to nie tylko świetny aktor, jeden z ulubieńców Wojciecha Smarzowskiego, ale także wokalista rockowego zespołu Dr Misio, który właśnie wydał swoją drugą płytę. O czym śpiewa Jakubik? M.in. o miłości widzianej oczami 40-latka, miłości "po przejściach, wypalonej, beznadziejnej, do dupy".

 • Olga Tokarczuk zgarnie miliony. Jest decyzja ministerstwa

  Pisarka została 10 października laureatką literackiego Nobla za rok 2018. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat - w 1996 roku otrzymała go Wisława Szymborska. Tokarczuk dostała nagrodę(...) pomniejszona byłaby o około 350 tys. złotych. Wszystkie nagrody bowiem traktowane są jak dochód, od którego pobierane jest 10 proc. podatku z wyłączeniem tych, które przyznawane są w dziedzinie sztuki...

 • Woody Allen o Szymborskiej

  Wybitny amerykański reżyser Woody Allen w wypowiedzi dla PAP podkreślił połączenie tragizmu z humorem w twórczości zmarłej w środę, 1 lutego, poetki Wisławy Szymborskiej.

 • Wellman chce spotkać się z Szymborską

  ..."Bardzo bym chciała spotkać się z nią, ale ona nie spotyka się z dziennikarzami. Poza tym miałabym pewną trudność, ponieważ Wisława Szymborska strasznie dużo pali, a ja nie znoszę dymu papierosowego. Ale byłabym w stanie zatruć się i udusić, gdybym mogła z nią porozmawiać o tym, jak wiersz się rodzi w głowie człowieka, jak wiersz się układa, jak się go poprawia" - mówi Wellman PAP Life...

 • Wellman: Dla Szymborskiej wszystko

  Dorota Wellman, dziennikarka i prezenterka, stara się promować czytelnictwo. Dla książek zrobi dużo, nawet zaryzykuje prowadzenie w telewizji programu o książkach, a te zwykle nie należą do łatwych i popularnych. A co gospodyni "Czytam bo lubię" gotowa jest zrobić, żeby spotkać się z... Wisławą Szymborską?

Wideo na temat: szymborska jaka była
 • Wisława Szymborska we wspomnieniach Michała Rusinka. Jaka była?

  Michał Rusinek (43 l.) był sekretarzem Wisławy Szymborskiej (†89 l). Jak udało mu się dostać taką pracę? W "Dzień Dobry TVN" zdradził, jak poetka pozbywała się z domu swoich gości. Dlaczego zdecydował się na napisanie książki "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej"? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Milczenie jest złotem

  Jak wyznać komuś uczucie, jeśli straciło się głos? Twórcy magicznej komedii romantycznej "Milczenie jest złotem" udowadniają, że prawdziwa miłość kryje się między słowami. Inge (Aneta Todorczuk-Perchuć) ma nietypowy zawód i równie niekonwencjonalną osobowość. Jej praca polega na zgrywaniu różnych dźwięków do ilustracji audycji radio wych i spotów reklamowych. Pewnego dnia na ulicy do Inge podchodzi tajemniczy Nieznajomy (Jan Wieczorkowski), który bez słowa całuje ją w usta, wręcza bukiet...

 • Michał Rusinek zdradza sekrety Szymborskiej w śniadaniówce!

  Michał Rusinek (43 l.) był sekretarzem Wisławy Szymborskiej (†89 l.). Jak udało mu się dostać taką pracę? W "Dzień Dobry TVN" zdradził, jak poetka pozbywała się z domu swoich gości. Dlaczego zdecydował się na napisanie książki "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej"? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Jak się pozbyć cellulitu

  "Jak się pozbyć" cellulitu to pełna niespodzianek komedia o kobiecej przyjaźni wystawionej na ekstremalną próbę. Dwie przyjaciółki - Ewa (Dominika Kluźniak) i Maja (Maja Hirsch) - poznają w ekskluzywnym SPA piękną masażystkę Kornelię (Magdalena Boczarska), która wciąga je w wir szalonych przygód. W trakcie tych przeżyć dziewczyny połączy głęboka przyjaźń, której fundamentem jest prosta prawda życiowa: natrętny facet bywa gorszy od cellulitu i jeszcze trudniej się go pozbyć.