• Informacje na temat:

  szymborska obrazy

Artykuły na temat: szymborska obrazy
 • Lubię sobie pomykać

  Szymborska pisała, ale dlatego, że tak naprawdę myślę. Czasami mówię do mamy: - Nikt nam nie gwarantuje jutra, patrz jak dobrze jest tu i teraz. Nie złość się na tatę (śmiech).  Co stawia pani w życiu na(...) pójść do Marka i powiedzieć, że chcemy z nim pracować. I udało się.  Marek Grechuta specjalnie dla pani napisał piosenkę "Śpiewające obrazy". - Tak, Marek postrzegał mnie jako osobę delikatną...

 • Co Woody Allen wie o Szymborskiej?

  W ten weekend na antenie telewizji TVN swoją premierę będzie miał od dawna zapowiadany film dokument dziennikarki "Faktów TVN" Katarzyny Kolendy-Zaleskiej o Wisławie Szymborskiej.

 • Mucha, dziewice i milionerzy

  Telewizja TVN wiosną 2010 roku stawia na sprawdzone pozycje rozrywkowe. Wśród nowości pojawią się dwa seriale oraz nowy program reality-show Magdy Gessler. Z kolei "Milionerzy" będą mogli korzystać z czwartego koła ratunkowego. Co jeszcze pokaże wiosną TVN?

 • Stop grafomanii!

  "Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst". Co sprawia, że tekst piosenki jest wartościowy? Gdzie przebiega granica między grafomanią a poezją w muzyce rozrywkowej? Którzy autorzy najlepiej radzą sobie z "otchłanią białej kartki"? Czy mamy następców Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego?