• Informacje na temat:

  szymborska wisława zdjęcia

Artykuły na temat: szymborska wisława zdjęcia
 • Aktorki w hołdzie Wisławie Szymborskiej

  ...z przedstawicielami mediów zaproszonymi na pokaz fragmentów widowiska. Wisława Szymborska (1923 - 2012), nagrodzona w 1996 roku literacką Nagrodą Nobla poetka, założycielka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini(...) o miłości, samotności i tęsknocie za szczęściem - mówi Magdalena Smalara. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z próby przed premierą widowiska "Wszędzie jest wyspa tu" w Teatrze Polskim.

 • Monika Zamachowska zachwyca się miękkim jajkiem Zbyszka!

  Monika Zamachowska (46 l.) to partnerka idealna - jako żona nigdy nie szczędzi pochwał swojemu ukochanemu Zbyszkowi.

 • "Druga szansa": Katarzyna Klich w obsadzie

  ...: Stubbornly Absent "Commemoration - A Tribute to Wisława Szymborska". Jest to pierwszy w Polsce i na świecie projekt, dzięki któremu wiersze Wisławy Szymborskiej mogły zostać zaśpiewane w języku...

 • Piekorz o Zagajewskim i Krakowie

  "Widok Krakowa" - film o literackim obliczu miasta mogli w czwartek, jako pierwsi, zobaczyć uczestnicy 3. Festiwalu Miłosza. W rolę przewodnika wcielił się poeta Adam Zagajewski, a film wyreżyserowała Magdalena Piekorz.

 • Piekorz o literackim Krakowie

  Trwają ostatnie prace przy realizacji filmu o literackim Krakowie w reżyserii Magdaleny Piekorz. Jego narratorem i bohaterem jest poeta Adam Zagajewski. "Chcieliśmy pokazać miasto nasycone poezją i prozą" - podkreślali na konferencji prasowej twórcy dokumentu.

 • "Ściśnięty myśli szybciej"

  Pochodząca z krakowskiej Nowej Huty formacja Wu-Hae tworzy żywiołową mieszankę w duchu crossover, łączącą jazz, elektronikę, rap, hip hop, reggae i hard...

Wideo na temat: szymborska wisława zdjęcia
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Strefa X

  W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie - zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.

 • Antychryst

  Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gram") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka. Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na...