• Informacje na temat:

  tadeusz słobodzianek

Artykuły na temat: tadeusz słobodzianek
 • Dramat Figury trwa. Wyrzucili ją z teatru!

  Pod koniec czerwca Katarzyna Figura ostatni raz pojawi się na deskach Teatru Dramatycznego w spektaklu "Alina na zachód". Tak zdecydował nowy dyrektor, Tadeusz Słobodzianek, który od początku swoich rządów dawał sygnały, że irytują go wielkie nazwiska. "Chcę mieć teatr bez gwiazd" - stwierdził na pierwszym spotkaniu z zespołem. Osoby z otoczenia Figury donoszą, że aktorka jest załamana decyzją...

 • "Blondynka": Izabela Dąbrowska - Mistrzyni epizodu świętuje 48. urodziny

  ...filmowców i twórców seriali Izabela Dąbrowska została odkryta, gdy w gdańskim Teatrze Lalki i Aktora "Miniatura" grała Ziarenko w głośnym przestawieniu Tadeusza Słobodzianka "Turlajgroszek". - Słobodzianek opowiada historie, tworzy fascynujące postacie. Do dziś jestem wierna jego myśleniu o teatrze i widzeniu teatru. Teatr wciąż jest dla mnie najważniejszy - twierdzi. 22 sierpnia Izabela...

 • Gwiazdy kina czytały "Naszą klasę"

  Amerykańskie gwiazdy filmu i teatru Ellen Burstyn i Kathleen Turner wzięły udział w czytaniu scenicznym sztuki Tadeusza Słobodzianka "Nasza klasa" w Nowym Jorku. Reżyserem czytania był Cosmin Chivu.

 • KFF: Jedyny taki festiwal w Polsce

  W poniedziałek, 23 maja, rozpoczyna się 51. Krakowski Festiwal Filmowy - jedyna w Polsce impreza filmowa, której laureaci mogą ubiegać się o Oscara i Europejską Nagrodę Filmową. Podczas 7 dni pokazane zostaną 223 filmy - 42 fabuły, 49 animacji, 132 dokumenty. Projekcjom będą towarzyszyć koncerty, spotkania z twórcami, wystawa, warsztaty dokumentalne, branżowe konferencje, pitching Dragon Forum oraz Targi Filmowe.

 • Nagrody 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  "Tonia i jej dzieci" Marcela Łozińskiego, "Argentyńska lekcja" Wojciecha Staronia i "1994" Kaveh Tehrani zwyciężyły w swoich kategoriach podczas zakończonego w niedzielę, 29 maja, 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 • Holland: Władza nie ma wizji kultury

  Problemem tej władzy i tego, jak traktuje ona kulturę i ludzi kultury, jest całkowity brak wizji, koherentności, próby systemowego, szerszego spojrzenia - uważa Agnieszka Holland.