• Informacje na temat:

  tajemnice westerplatte

Artykuły na temat: tajemnice westerplatte
 • ​Tłum gwiazd na premierze "Tajemnicy Westerplatte"

  Najprzystojniejsi polscy aktorzy na czele z Jakubem Wesołowskim, czyli Markiem Bromskim z "Komisarza Aleksa", i Michałem Żebrowskim, czyli profesorem Falkowiczem z "Na dobre i na złe", przemaszerowali we wtorkowy wieczór po czerwonym dywanie rozciągniętym w warszawskim Multikinie, gdzie odbyła się premiera filmu "Tajemnica Westerplatte".

 • Koniec "Tajemnic Westerplatte"

  Zakończyły się zdjęcia do już głośnego filmu "Tajemnice Westerplatte". Przypomnijmy, że po kilku dniach zdjęciowych w 2009 roku, pierwszy producent, Jacek Lipski, wycofał się z projektu w atmosferze skandalu finansowego. Dwa lata później produkcję przejął Jacek Samojłowicz ("Kac Wawa").

 • Nie będzie filmu o Westerplatte

  O filmie "Tajemnica Westerplatte" z Bogusławem Lindą i Andrzejem Grabowskim w rolach głównych mówi się od roku. Spekulacje w środowisku filmowym na temat produkcji przybrały ostatnio na sile.

 • "Tajemnica Westerplatte" we wrześniu

  Zakończyły się już zdjęcia do filmu "Tajemnice Westerplatte". Zasadnicza część zdjęć powstała jesienią, a teraz zrobione zostały tak zwane "dokrętki" scen, które wcześniej nakręcono w innej obsadzie.

 • Englert obraził się na Żebrowskiego

  Michał Żebrowski (40 l.) w ostrych słowach skrytykował dyrektorów państwowych teatrów, czym dotknięty poczuł się Jan Englert (69 l.). Na planie "Tajemnicy Westerplatte" panowie unikali kontaktu...

 • "Westerplatte" na Litwie

  Na byłym radzieckim poligonie pod Wilnem powstaje film "Tajemnica Westerplatte" w reżyserii Pawła Chochlewa. Film jest realizowany przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).

 • Stan Lindy pogorszył się

  Kilka dni temu Bogusław Linda trafił do szpitala. Wygląda na to, że aktor nie wróci w tym roku na plan filmu "Tajemnica Westerplatte".

 • Sekrety "Tajemnicy Westerplatte"

  Co mają wspólnego kostiumy i broń, które zagrały w polskim filmie z Quentinem Tarantino? Jakie efekty specjalne wykorzystano w tej produkcji? Twórcy "Tajemnica Westerplatte" zdradzili tajemnice powstawania filmu.

 • Aktorzy nie dostaną pieniędzy?!

  Andrzej Grabowski i inni aktorzy występujący w filmie "Tajemnica Westerplatte" do dziś nie otrzymali całego wynagrodzenia za pracę na planie. Jeden z członków ekipy zapowiada, że skieruje sprawę do sądu.

 • Tajemnice i pułapki

  Długo oczekiwana "Tajemnica Westerplatte" to zdecydowanie najgłośniejsza piątkowa premiera. Z okazji walentynek już wcześniej na ekranach kin zadebiutowały filmy: "Piękne istoty" i "Szklana pułapka 5".

Dyskusje na temat: tajemnice westerplatte
 • Re: "Czterej pancerni i pies": Na jaw wciąż wychodzą nowe tajemnice produkcji kultowego serialu

  Kultowy, to był ten serial, ale za komuny. Dziś ciężko uwielbiać żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte - w lipcu 1945 r. pododdziały Brygady zostały użyte do walk ze zbrojnym podziemiem – podjęto walkę z oddziałami „Tura” i Teodora Śmiałowskiego„Szumnego”, w sierpniu zaś, mimo zakazu występowania przeciwko zbrojnemu podziemiu (amnestia), po uzyskaniu dodatkowego

 • Re: "Czterej pancerni i pies": Na jaw wciąż wychodzą nowe tajemnice produkcji kultowego serialu

  Taką kłamliwą propagandom,( Ty znasz tę prawdziwą) Janek wylądował gdzieś na wschodzie jako dziecko,szukał ojca który służył na Westerplatte,to się pytam dlaczego polak wylądował gdzieś na Syberii, dlaczego wstąpił do WP tworzącego się na terenach ZSRR,dlaczego nie załapał się do wojska gen. Andersa, który też tworzył WP na tych terenach, itp. oczywiscie dla średnio rozwiniętego ( nie mam na

 • Re: "Czterej pancerni i pies": Na jaw wciąż wychodzą nowe tajemnice produkcji kultowego serialu

  No, a niechby poczytali życiorys np. z-cy dowódcy Westerplatte, kpt. Dąbrowskiego. Bohatera wojennego, faktycznego dowódcy obrony przez większość czasu. Jego życie w latach 50-tych uratowało tylko to, że nasiliła się u niego gruźlica, na którą chorował. I musiał odejść z wojska (marynarki), gdzie za rok nastąpiła fala ar esz towań przez czerwonych. Odszedł z wojska jako komandor porucznik, czyli