• Informacje na temat:

  tegoroczna matura

Artykuły na temat: tegoroczna matura
 • Matura Julii Wieniawy wisi na włosku?! Co na to Antek?

  Julia Wieniawa (19 l.) to tegoroczna maturzystka, ale przygotowania do matury zeszły na dalszy plan. Antoni Królikowski (28 l.) nie jest zbyt zadowolony z wyborów swojej dziewczyny.

 • Maciej Musiał: Teraz młodzież jest całkiem inna

  Maciej Musiał nie próżnuje. A my jesteśmy pewni, że żadnego wyzwania się nie boi! Najpierw była "rodzinka.pl", potem prowadzenie "The Voice of Poland", świetna rola w "Moim biegunie" i w serialu "Czas honoru. Powstanie". Co dalej?

 • Matury 2019: Monika Zamachowska przesadziła w "PnŚ"? "Jak oni zdali, to wy też zdacie"

  ...zaskakujący obrót...  Najpierw Monika zabrała się za omawianie świadectwa maturalnego jednego z gości, youtubera Adama Drzewieckiego. Mężczyzna dokument przyniósł do studia dobrowolnie, ale trudno powiedzieć(...) tego ani słowem.  Z kolei influencerka Angelika Mucha chwaliła się, że świetnie poszła jej matura z matematyki. Michał Olszański, który razem z Zamachowską prowadzi program, postanowił sprawdzić jej...

 • Retrospektywa Konwickiego na T-Mobile Nowych Horyzontach

  Bohaterem retrospektywy podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty będzie Tadeusz Konwicki - zmarły w tym roku wybitny pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy. O jego dorobku literackim napisano już wiele, twórczość filmowa - osobna, autorska, niepasująca do żadnego nurtu w polskim kinie - zasługuje na przypomnienie. Zwłaszcza, że jest bardzo "nowohoryzontowa".

 • Maciej Musiał (19 l.) postanowił raz na zawsze zamknąć usta swoim krytykom, którzy zarzucali mu, że oblał egzamin maturalny...

 • Zblazowany arystokrata, zapomniany aktor, niewidomy nauczyciel

  Oscarowy "Birdman", komedia akcji "Bezwstydny Mortdecai" i polskie produkcje "Hiszpanka" oraz "Carte Blanche" to budzące największe zainteresowanie widzów tytuły spośród ośmiu filmów, jakie wchodzą 23 stycznia na ekrany naszych kin.

 • Ola Szwed nie zda matury?

  Mimo że tegoroczna matura z języka polskiego nie należała do najtrudniejszych, 19-letnia Ola Szwed nie może spać spokojnie. Gwiazdka z wczorajszego egzaminu wyszła roztrzęsiona. Płakała.

 • Matura dla każdego?

  Telewizyjny test z przedmiotów ścisłych będzie okazją do sprawdzenia swojej wiedzy nie tylko dla tegorocznych maturzystów

 • Agnieszka Włodarczyk odciśnie dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach!

  Agnieszka Włodarczyk, czyli Wiki Potoczny z niezapomnianej "Plebanii", pierwsze dni lipca spędzi w Międzyzdrojach. Organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu Gwiazd uznali bowiem, że powinna znaleźć się w gronie sław, które odcisną swe dłonie w Alei Gwiazd!

 • Marek Kondrat jako nauczyciel

  Marek Kondrat zagrał jedną z ról w filmie Janusza Majewskiego "Mała matura 1947", który uhonorowano Nagrodą Specjalną Jury na tegorocznym festiwalu w Gdyni.

Wideo na temat: tegoroczna matura
 • Mała matura 1947

  Ciepła i niepozbawiona humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Film w reżyserii Janusza Majewskiego ("C.K. Dezerterzy", "Zaklęte rewiry") z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski, Wojciech Pszoniak, Sonia Bohosiewicz) i utalentowanych debiutantów (Adam Wróblewski, Dawid Kot, Mikołaj Jodliński, Adam Zduńczyk). Podobnie jak w "Stowarzyszeniu umarłych poetów" Petera...

 • Piraci!

  Najnowsza animowana komedia wytwórni Aardman Animations. Film oparty na niezwykle popularnej serii książek Gideona Defoe - oraz Hugh Grant w swej pierwszej animowanej roli. Pechowy kapitan statku pirackiego z niesłabnącym entuzjazmem pragnie pokonać rywali w wyścigu o nagrodę Pirata Roku. Choć jego dzielnej załodze szczęście nie zawsze sprzyja, nigdy nie traci z oczu tego, co dla pirata najważniejsze: fantastycznej przygody!

 • Carte Blanche

  Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi...