• Informacje na temat:

  teksty prawne

Artykuły na temat: teksty prawne
 • Jerzy Owsiak chce oddać pieniądze żonie Wielguckiego! Stawia tylko jeden warunek

  Jurek Owsiak (62 l.) był niedawno w sporze prawnym z Piotrem „Marką Kurką” Wielguckim. Mężczyzna oskarżył założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o przywłaszczenie sobie pieniędzy ze zbiórki charytatywnej. Ostatecznie Owsiak wygrał sprawę, ale zasądzone odszkodowanie chce… zwrócić małżonce skazanego! Rezygnuje z całej sumy!

 • Manic Street Preachers: Gdzie jest Richey James Edwards?

  1 lutego 2015 roku minie 20 lat, odkąd gitarzysta i autor tekstów Manic Street Preachers, Richey James Edwards, zaginął bez śladu. Mimo iż oficjalnie został on uznany za zmarłego, cała sprawa w dalszym ciągu budzi mnóstwo kontrowersji.

 • Dopiero teraz to wyszło. Kayah wygryzła Olgę Bończyk?

  Piosenkę "Chwytaj dzień" ze Zbyszkiem Wodeckim (†67) miała zaśpiewać Olga Bończyk (50 l.). Ostatecznie wykonanie utworu powierzono... Kayah (50 l.). Dlaczego?

 • Wewnętrzne starcie w Immortal

  Rozłam w Immortal? Muzycy norweskiego zespołu walczą o prawa do nazwy.

 • Katarzyna Ankudowicz pozywa Warszawę

  Radcy Prawnego Radosława Górskiego w Warszawie, tekst dostępny na gorski-radcaprawny.pl.

 • 10 piosenek o kotach, które nie są o kotach

  Z okazji Światowego Dnia Kota (w Polsce obchodzony 17 lutego) postanowiliśmy przygotować listę piosenek z kotem w tytule. Ale przewrotnie wybraliśmy te, które jednak nie są poświęcone naszym futrzanym pupilom.

 • Katarzyna Bosacka przegrała proces z Formacją TV, twórcami programu Anny Guzik

  Katarzyna Bosacka (46 l.) nie ma powodów do zadowolenia. Właśnie zakończył się proces, który przed laty wytoczyła Formacji TV. Sprawa dotyczyła rzekomego kopiowania treści z "Wiem, co jem" do "Zdrowia na widelcu". Wyrok nie jest dla niej korzystny. Dodatkowo będzie musiała pokryć koszty sądowe i koszty opinii biegłych.

 • Recenzja Kukiz "Zakazane piosenki": Frajda dla skinheada

  Kto nie pamięta - Paweł Kukiz to taki prawicowy publicysta-celebryta. Który ongiś był muzykiem. Dziś znów wydaje płytę. Bardziej publicystyczną, niż muzyczną.

 • "Teoria wielkiego podrywu": "Soft Kitty" na celowniku prawników

  ...". Wraz ze studiem Warner Brothers zadbaliśmy o to, aby wszystkie prawne aspekty były dopięte na ostatni guzik. Scenarzyści chcieli bardzo wykorzystać ten utwór, ponieważ przypominał on piosenkę, którą jeden z twórców pamiętał z dzieciństwa. Chcieli również delikatnie zmienić tekst piosenki, ale nie wiem czym była podyktowana ta decyzja". Serwis Deadline zwraca uwagę na kruczki prawne, które mogą...

 • Kosmiczna wersja "Space Oddity" wróciła na Youtube

  Najpopularniejszy cover "Space Oddity" Davida Bowiego w wykonaniu astronauty Chrisa Hadfielda wrócił do internetu. Zainteresowane strony dogadały się w sprawie warunków publikacji utworu.