• Informacje na temat:

  terry jones reżyser

Artykuły na temat: terry jones reżyser
 • "Jupiter: Intronizacja": Kosmos twórców "Matrixa"

  Superprodukcja "Jupiter: Intronizacja" w reżyserii Lany i Andy'ego Wachowskich z głównymi rolami Channinga Tatuma i Mili Kunis trafia dziś na płyty Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

 • Ridley Scott i "Mroczne materie"?

  Ridley Scott ( "Helikopter w ogniu" , "Naciągacze" ) jest zainteresowany nakręceniem filmu na podstawie cyklu powieści dla dzieci "Mroczne materie", pióra Philipa Pullmana. Informację tej treści ujawnił w radio wym wywiadzie aktor, scenarzysta i reżyser Terry Jones ( "Żywot Briana" ). Na razie jednak Scott z pewnością zajmie się dwoma kostiumowymi widowiskami: "Kingdom of Heaven" i kontynuacją

 • Opera w stylu Monty Pythona

  Operę z odkurzaczami, suszarkami i parkometrami w rolach głównych wystawi w stolicy Portugalii Terry Jones, jeden z aktorów słynnego w początkach lat 70. zespołu Monty Python.

 • "Maska Zorro 2": Zdjęcia już wiosną?

  Reżyser Martin Campbell ( "Granice wytrzymałości" ) poinformował, że przygotowania do realizacji kontynuacji jego widowiska "Maska Zorro" odbywają się bez komplikacji. Właśnie finalizowane są rozmowy z aktorami - Antonio Banderasem ( "Desperado 2" ) i Catheriną Zeta Jones ( "Okrucieństwo nie do przyjęcia" ) w sprawie ich powrotu do głównych ról. Pierwszy klaps na planie "Maski Zorro 2" padnie

 • Bruce Dickinson w kinie

  Wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson, napisał scenariusz do komedii zatytułowanej "The Chemical Wedding" ("Chemiczne zaślubiny"). Reżyserii filmu podjął się sam Terry Jones, niegdyś członek słynnej grupy Monty Python.

 • Czy Dickinson powtórzy sukces filmów Monty Pythona?

  Bill Jones, syn Terry'ego, współwłaściciel firmy producenckiej Messiah Pictures, wyjawił prasie szczegóły dotyczące filmu "The Chemical Wedding", do którego scenariusz napisał Bruce Dickinson, wokalista grupy Iron Maiden. Bohaterem filmu będzie nie William Blake (na którego twórczości oparta jest płyta Dickinsona o tym samym tytule), ale żyjący na przełomie XIX i XX stulecia angielski okultysta

 • Ogłoszono nominacje do Empire Awards

  Film "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" dominuje w liczbie nominacji do nagród Empire Awards, przyznawanych przez znany brytyjski magazyn branżowy. Na swych ulubieńców głosują czytelnicy "Empire" wybierając najlepsze filmy i aktorów. "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" nominowany jest w ośmiu kategoriach.

 • BAFTA 2002: Ogłoszono nominacje!

  Filmy "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" i "Moulin Rouge" zdominowały tegoroczne nominacje do nagród BAFTA, przyznawanych przez Brytyjską Akademię Filmową i Telewizyjną (British Academy Of Film And Television Arts). Oba tytuły uzyskały po trzynaście nominacji. Listę nominowanych ogłoszono w poniedziałek, 28 stycznia.

 • "Zorro 2" już wkrótce!

  Antonio Banderas ( "Grzeszna miłość" , "Ballistic" ) ujawnił, że już niedługo rozpoczną się przygotowania do realizacji drugiej części widowiska "Maska Zorro" . Scenariusz filmu napisali autorzy pierwowzoru, być może powróci także reżyser oryginału. Ton nowego obrazu ma jednak odbiegać nieco od nastroju pierwszej odsłony cyklu.

 • Grupa Monty Pythona znów razem!

  Członkowie legendarnej grupy Monty Pythona spotkają się na planie wspólnego filmu. Chodzi o animację, opartą na wspomnieniach nieżyjącego już "Pythona" - Grahama Chapmana.

Wideo na temat: terry jones reżyser
 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

 • Wszyscy mają się dobrze

  Frank Goode, po śmierci żony, próbuje odzyskać kontakt z dorosłymi już dziećmi. Postanawia wyruszyć w podróż i niespodziewanie odwiedzić całą czwórkę: Davida, który jest "uznanym artystą" w Nowym Jorku, starszą córkę Amy, która "wysoko zaszła w reklamie", Roberta, "dyrygenta w Chicago" i Rosie - "główną tancerkę w rewii w Las Vegas". Jak wiele wspólnego z rzeczywistością ma to, co Frank wiedział do tej pory o życiu swych dzieci...? Gorzka podróż Franka W 1990 roku Giuseppe Tornatore...

 • Sunset Limited

  "The Sunset Limited" to odważna i bezkompromisowa ekranizacja dramatu Cormaca McCarthy'ego - wybitnego amerykańskiego pisarza, który od lat typowany jest jako kandydat do literackiej Nagrody Nobla. Film, w którym wystąpili Tommy Lee Jones i Samuel L. Jackson, debiutuje na DVD już 20 kwietnia! Głęboko religijny były oszust, który w swoim życiu z niejednego już jadł pieca (w tej roli doskonały Samuel L. Jackson) ratuje przed śmiercią profesora (Tommy Lee Jones), kiedy ten usiłuje popełnić...