• Informacje na temat:

  thomas kretschmann aktor

Artykuły na temat: thomas kretschmann aktor
 • "Hitman: Agent 47": Jest zwiastun

  Wytwórnia 20th Century Fox udostępniła pierwszą zapowiedź filmu "Hitman: Agent 47" - na podstawie popularnej serii gier komputerowych. Światowa premiera produkcji planowana jest na 28 sierpnia.

 • Kretschmann przed Voightem

  W najbliższy piątek, 24 lutego, w wybranych kinach Polski zostanie wyświetlony amerykański film biograficzny "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" w reżyserii Jeffa Blecknera. W postać polskiego papieża wcielił się w nim znany z roli gestapowca w "Pianiście" Thomas Kretschmann. Tydzień później, 3 marca, na polskich ekranach zadebiutuje "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w tytułowej roli.

 • Kontrowersyjny film o papieżu

  W czwartek, 1 grudnia, amerykańska telewizja ABC pokazała film "Have No Fear; The Life of Pope John Paul II" , przypominający biografię zmarłego w kwietniu Ojca Świętego. Rolę dorosłego Karola Wojtyły i od 1978 roku papieża odtwarza niemiecki aktor Thomas Kretschmann ( "Pianista" , "Upadek" ).

 • "Pianista" kontra "King Kong"

  Kolejny aktor z oscarowego "Pianisty" Romana Polańskiego dołączył do obsady superprodukcji "King Kong", którą przygotowuje Peter Jackson ( "Drużyna Pierścienia" , "Dwie Wieże" , "Powrót Króla" ). Po Adrienie Brodym do grona aktorów, którzy zagrają w remake'u klasycznego widowiska o gigantycznej małpie z 1933 roku, dołączył Thomas Kretschmann.

 • Bitwa o Stalingrad tym razem w 3D

  Rosyjski film wojenny "Stalingrad" w reżyserii Fiodora Bondarczuka, o przełomowej bitwie II wojny światowej, można oglądać w kinach w Polsce. W obsadzie są m.in. Thomas Kretschmann, Philippe Reinhardt, Piotr Fiodorow i Janina Studilina.

 • Amerykańskie filmy o polskim papieżu

  Dwie amerykańskie sieci telewizyjne, CBS i ABC realizują filmy o zmarłym w kwietniu papieżu Janie Pawle II, ze znanymi aktorami w głównych rolach. Film CBS, zatytułowany "Pope John Paul II", jest kręcony w Rzymie i Krakowie. Rolę Karola Wojtyły, zanim jeszcze został papieżem, gra brytyjski aktor Cary Elwes, a po wyborze na tron Piotrowy 66-letni amerykański aktor Jon Voight, znany m.in. z filmu

 • Polański na niemieckiej premierze "Pianisty"

  Roman Polański weźmie udział w niemieckiej premierze "Pianisty" , zaplanowanej na najbliższy poniedziałek, 21 października, w Berlinie. Gośćmi uroczystego pokazu będą także aktorzy Adrien Brody i Thomas Kretschmann. Jak zapowiada agencja DPA, w pokazie premierowym weźmie udział także przewodniczący Bundestagu, Wolfgang Thierse.

 • King Kong w baletkach

  Jamie Bell, gwiazdor filmu "Billy Elliot" , dołączył do obsady filmu "King Kong", który przygotowuje Peter Jackson (trylogia "Władca Pierścieni" ). Młody aktor wcieli się w filmie w operatora kamery, asystenta Carla Denhama - bohatera kreowanego przez Jacka Blacka ( "Szkoła rocka" ).

 • Filmy o Janie Pawle II

  Amerykańskie filmy "Jan Paweł II" , z Jonem Voightem w roli papieża, i "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" , z kreacją Thomasa Kretschmanna, oraz włoska produkcja "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" , z główną rolą Piotra Adamczyka, będąca kontynuacją filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem" - to filmy fabularne poświęcone papieżowi-Polakowi, zrealizowane po jego śmierci.

 • King Kong zdobył Londyn

  Przez dwa dni Londyn gościł u siebie dwie premiery najbardziej oczekiwanych tegorocznych filmów. Po królewskiej premierze "Opowieści z Narnii" w czwartek, 8 grudnia, do Londynu zjechali twórcy "King Konga" . To, po Nowym Jorku i Berlinie, trzecie miasto, które Peter Jackson ( "Władca Pierścieni" ) z ekipą odwiedzili w tym tygodniu.

Wideo na temat: thomas kretschmann aktor
 • Polowanie

  Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen) w piekło. Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym pedofilii i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

 • Bobasy

  Trzykrotny zdobywca Cezara i współtwórca światowych sukcesów "Mikrokosmosu" i "Makrokosmosu" Bruno Coulais oraz autor najbardziej kasowych francuskich komedii w Polsce - "Mikołajek" oraz "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" Alain Chabat przedstawiają wzruszający, barwny i zaskakująco zabawny obraz największego cudu natury. W zjawiskowych "Bobasach" obserwujemy pierwszy rok z życia czwórki maluchów, od niezapomnianej chwili narodzin aż do przełomowego pierwszego kroku dzielnych bohaterów....

 • Robaczki z Zaginionej Doliny

  Robaczki z Zaginionej Doliny" to pierwsze na świecie połączenie realistycznych ujęć przyrody z generowaną komputerowo animacją 3D. Efekt pracy międzynarodowego zespołu grafików, kierowanych przez pomysłodawców serii - Thomasa Szabo i Hél?ne Giraud, urzeka zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Prowansji i niespotykaną jakością trójwymiaru. Sympatyczni bohaterowie, ogromna dawka humoru i wartka akcja sprawiają, że to swoiste, komediowe skrzyżowanie "Mikrokosmosu" i "Avatara" z miejsca...