• Informacje na temat:

  tom hulce

Artykuły na temat: tom hulce
 • Gerard Depardieu jako Quasimodo

  Gerard Depardieu ( "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" , "Vatel" , "Vidocq" ) zagra główną rolę w serial u "Dzwonnik z Notre Dame". Francuski gwiazdor wcieli się w tytułową postać dzwonnika Quasimodo.

 • Malcolm McDowell kontra Vivaldi

  Mozart miał swojego Salierego, Vivaldi miał konkurenta w osobie Carlo Melino. Właśnie w antagonistę kompozytora "Czterech pór roku" wcieli się Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" , "The Company" ) w filmie biograficznym o Antonio Vivaldim. Zdjęcia do obrazu powstaną w ojczyźnie kompozytora, Włoszech oraz w Austrii.

 • "Skrzydła odwagi" w IMAX-ie

  "Skrzydła odwagi" to pierwszy fabularny film zrealizowany w technologii IMAX. W piątek, 7 marca, trójwymiarowa produkcja trafi na wielkoformatowy ekran kina Panasonic IMAX w Cinema City Plaza, w Krakowie. Obraz opowiada o pierwszym w historii poczty locie samolotem nad Andami.

 • Co pamiętamy po wyjściu z kina?

  Jedna ze stron internetowych opracowała listę filmów, które zawierają niezapomniane sceny. Pomysłodawcy uważają, że niektóre produkcje pamięta się tylko ze względu na wyjątkowe momenty - szokujące, wzruszające bądź zabawne. Na liście znalazło się kilkadziesiąt tytułów, wśród których są m.in. "Ojciec chrzestny" , "Amadeusz" , "Casablanka" , "Pianista" , "Taksówkarz" i "Monster's Ball: Czekając na wyrok" .

 • Weekend w kinie: Made in USA

  Bieżący tydzień upłynie w kinach pod znakiem amerykańskiego kina. Oprócz nowych obrazów Antona Corbijna ("Control") i Todda Philipsa ("Kac Vegas") na ekrany wejdą również odkrycia festiwalu w Sundance: "Hej, skarbie" Lee Danielsa i "Cyrus" braci Duplessów.

 • Żywot Mozarta według nieświętego Salieriego

  "Amadeusz" ("Amadeus"), reż. Miloš Forman, USA 1984, dystrybutor Vivarto, ponowna premiera kinowa 5 listopada 2010 roku.