• Informacje na temat:

  tom hulce

Artykuły na temat: tom hulce
 • Gerard Depardieu jako Quasimodo

  Gerard Depardieu ( "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" , "Vatel" , "Vidocq" ) zagra główną rolę w serial u "Dzwonnik z Notre Dame". Francuski gwiazdor wcieli się w tytułową postać dzwonnika Quasimodo.

 • Malcolm McDowell kontra Vivaldi

  Mozart miał swojego Salierego, Vivaldi miał konkurenta w osobie Carlo Melino. Właśnie w antagonistę kompozytora "Czterech pór roku" wcieli się Malcolm McDowell ( "Mechaniczna pomarańcza" , "The Company" ) w filmie biograficznym o Antonio Vivaldim. Zdjęcia do obrazu powstaną w ojczyźnie kompozytora, Włoszech oraz w Austrii.

 • "Skrzydła odwagi" w IMAX-ie

  "Skrzydła odwagi" to pierwszy fabularny film zrealizowany w technologii IMAX. W piątek, 7 marca, trójwymiarowa produkcja trafi na wielkoformatowy ekran kina Panasonic IMAX w Cinema City Plaza, w Krakowie. Obraz opowiada o pierwszym w historii poczty locie samolotem nad Andami.

 • Co pamiętamy po wyjściu z kina?

  Jedna ze stron internetowych opracowała listę filmów, które zawierają niezapomniane sceny. Pomysłodawcy uważają, że niektóre produkcje pamięta się tylko ze względu na wyjątkowe momenty - szokujące, wzruszające bądź zabawne. Na liście znalazło się kilkadziesiąt tytułów, wśród których są m.in. "Ojciec chrzestny" , "Amadeusz" , "Casablanka" , "Pianista" , "Taksówkarz" i "Monster's Ball: Czekając na wyrok" .

 • Weekend w kinie: Made in USA

  Bieżący tydzień upłynie w kinach pod znakiem amerykańskiego kina. Oprócz nowych obrazów Antona Corbijna ("Control") i Todda Philipsa ("Kac Vegas") na ekrany wejdą również odkrycia festiwalu w Sundance: "Hej, skarbie" Lee Danielsa i "Cyrus" braci Duplessów.

 • Żywot Mozarta według nieświętego Salieriego

  "Amadeusz" ("Amadeus"), reż. Miloš Forman, USA 1984, dystrybutor Vivarto, ponowna premiera kinowa 5 listopada 2010 roku.

Wideo na temat: tom hulce
 • Tom

  Tom

  Film jest adaptacją sztuki autorstwa Michela Marca Boucharda o tym samym tytule. Opowiada on historię Toma, który po śmierci swojego partnera popada w depresję. Pewnego dnia poznaje jego rodziców, odkrywając, że nie byli oni świadomi zarówno ich relacji, a przede wszystkim orientacji seksualnej swego syna.

 • Larry Crowne. Uśmiech losu

  Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia - Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy...

 • Atlas chmur

  Największe filmowe widowisko 2012 roku, oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto Eco, Haruki Murakami i Phillip K. Dick. Imponująca rozmachem (ponad 100 milionów dolarów budżetu, gigantyczne plany zdjęciowe na Balearach, w Edynburgu i Berlinie) ekranizacja, której podjęli się mistrzowie współczesnego kina - Tom Tykwer ( "Pachnidło: Historia...