• Informacje na temat:

  tomasz lipiec łodź

Artykuły na temat: tomasz lipiec łodź
 • Kto najlepszym polskim aktorem?

  Jakub Wesołowski, Krystian Wieczorek, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marek Bukowski - oto nazwiska aktorów, którzy będą ubiegać się o miano najlepszego w tegorocznym plebiscycie Telekamer "Tele Tygodnia".

 • XIII Forum Kina Europejskiego

  18 listopada w Łodzi rozpocznie się XIII Forum Kina Europejskiego. Imprezę otworzy pokaz filmu "Sztuka spadania" , najnowszej animacji Tomasza Bagińskiego oraz "Immortal - kobieta pułapka" , francuska superprodukcja science-fiction, europejska odpowiedź na amerykańskie kino cyfrowych efektów specjalnych. Forum potrwa do 28 listopada.

 • 25 lipca 2005 komisja konkursowa rozstrzygnęła pierwszy w telewizji publicznej konkurs na projekty seriali telewizyjnych o tematyce współczesnej. 28 lipca Zarząd TVP S.A. przyjął zaproponowane przez komisję rozstrzygnięcia. Wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach: na serial 25-minutowy i serial 45-minutowy.

 • Kolejne gwiazdy Jarocina. Będzie się działo!

  Katarzyna Nosowska, Coma, Luxtorpeda, Voo Voo i Snowman dołączyli do grona artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego Jarocin Festiwalu, odbywającego się w dniach 20-22 lipca.

 • Polskie filmy w Karlowych Warach

  Dziewięć polskich filmów zostanie pokazanych podczas 47. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, który odbędzie się w dniach 29 czerwca - 7 lipca 2012. Siedem produkcji zakwalifikowało się do sekcji konkursowych.

 • Festiwal "Inne Brzmienia" w hołdzie zmarłemu Mirosławowi Olszówce

  John Porter, zespół Voo Voo, Jan Trebunia-Tutka i inni wykonawcy zagrają podczas festiwalu "Inne Brzmienia", który rozpocznie się w piątek (8 lipca) w Lublinie. Muzykę różnych gatunków, kultur i tradycji zaprezentują artyści m.in. z Meksyku, Francji, Rosji i Macedonii.

 • Filmy dla dorosłych, które mogą oglądać dzieci

  Wreszcie możemy zapoznać się z twórczością jednego z najważniejszych autorów polskiego kina animowanego. 11 lipca 2010 roku Daniel Szczechura obchodził swe 80. urodziny. Z okazji tego jubileuszu na Nowych Horyzontach we Wrocławiu i festiwalu Animator w Poznaniu odbędą się retrospektywy filmów artysty.

 • Przystanek Woodstock: Zagrają Dubioza Kolektiv i Gooral

  Poznaliśmy kolejnych wykonawców tegorocznego Przystanku Woodstock - to pochodząca z Bośni i Hercegowiny grupa Dubioza Kolektiv oraz łączący góralszczyznę z elektroniką producent Gooral.

 • Startuje festiwal w Karlowych Warach

  Dwie polskie produkcje, "Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego oraz zrealizowany wspólnie z Czechami "Polski film" Marka Najbrta walczą w konkursie głównym 47. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w czeskich Karlowych Warach. Impreza rozpoczyna się w piątek.

Wideo na temat: tomasz lipiec łodź
 • Tomasz Ossoliński. Before the show

  "Tomasz Ossoliński. Before the Show" to dokument o polskim projektancie i modzie. Po raz pierwszy w filmie pokazana zostanie kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. To godzinna wyprawa w świat pełen pasji i...

 • Moja łódź podwodna

  Komedia, której główny bohater - 15-letni Olivier Tate - ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla jej nauczyciela tańca. Moja łódź podwodna to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steve'em Zissou),...

 • Płynące wieżowce

  "Płynące wieżowce" to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje. Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na...