• Informacje na temat:

  tomasz merta

Artykuły na temat: tomasz merta
 • Andrzej Wajda komandorem

  Reżyser Andrzej Wajda oraz historyk sztuki i dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Andrzej Rottermund zostali odznaczeni w poniedziałek, 23 lutego 2009, orderami przyznawanymi przez ministra kultury Francji.

 • "Pamięć i tożsamość" to tytuł filmu dokumentalnego o Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, wielkiej skarbnicy polskiej kultury. Film, wyreżyserowany przez Macieja Piwowarczuka, miał we wtorek, 27 maja, uroczystą premierę w Warszawie.

 • Kolejny film o katastrofie smoleńskiej

  Po tym filmie dużo trudniej będzie kłamać, jesteśmy na drodze do prawdy - powiedział Jarosław Kaczyński po poniedziałkowej (4 kwietnia) premierze filmu Anity Gargas zatytułowanego "10.04.10", przedstawiającego wyniki dziennikarskiego dochodzenia na temat katastrofy smoleńskiej.

 • "Jesus Christ Superstar" zakazany na Majdanku

  Słynna rock-opera "Jesus Christ Superstar" nie będzie wystawiona na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady na Majdanku - zdecydował w czwartek, 20 kwietnia, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku, Edward Balawejder. Powodem cofnięcia zgody dyrektora Muzeum na wystawienie spektaklu były protesty środowisk żydowskich.

 • Premiera filmu o katastrofie smoleńskiej

  Premiera filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w poniedziałek, 3 stycznia, w warszawskim kinie Kultura. Na premierę przybył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wideo na temat: tomasz merta
 • Tomasz Ossoliński. Before the show

  "Tomasz Ossoliński. Before the Show" to dokument o polskim projektancie i modzie. Po raz pierwszy w filmie pokazana zostanie kolekcja, której nie prezentowano nigdy szerokiej publiczności. Efektowny pokaz, w strugach deszczu, odbył się bez udziału fotoreporterów i kamer. Tego dnia najważniejsza była moda. Ten film to przede wszystkim historia trzytygodniowych przygotowań do pokazu, który niczym spektakl dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. To godzinna wyprawa w świat pełen pasji i...

 • Płynące wieżowce

  "Płynące wieżowce" to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje. Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na...

 • Huśtawka

  Karolina Gorczyca, Joanna Orleańska i Wojciech Zieliński w filmowej historii o niejednej miłości. Pełen namiętności film podszyty zmysłowym erotyzmem i psychologicznym realizmem, w którym niepowtarzalny klimat tworzy dynamiczna muzyka i aksamitna filmowa fotografia. 35-letni Michał (Wojciech Zieliński) ma piękną żonę Annę (Joanna Orleańska) i córeczkę Justynę. Nie przeszkadza mu to jednak zakochać się w zmysłowej i niepokornej Karolinie (Karolina Gorczyca). Mężczyzna nie chce rozwodu, ale nie...