• Informacje na temat:

  tomasz merta

Artykuły na temat: tomasz merta
 • Andrzej Wajda komandorem

  Reżyser Andrzej Wajda oraz historyk sztuki i dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Andrzej Rottermund zostali odznaczeni w poniedziałek, 23 lutego 2009, orderami przyznawanymi przez ministra kultury Francji.

 • "Pamięć i tożsamość" to tytuł filmu dokumentalnego o Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, wielkiej skarbnicy polskiej kultury. Film, wyreżyserowany przez Macieja Piwowarczuka, miał we wtorek, 27 maja, uroczystą premierę w Warszawie.

 • Kolejny film o katastrofie smoleńskiej

  Po tym filmie dużo trudniej będzie kłamać, jesteśmy na drodze do prawdy - powiedział Jarosław Kaczyński po poniedziałkowej (4 kwietnia) premierze filmu Anity Gargas zatytułowanego "10.04.10", przedstawiającego wyniki dziennikarskiego dochodzenia na temat katastrofy smoleńskiej.

 • "Jesus Christ Superstar" zakazany na Majdanku

  Słynna rock-opera "Jesus Christ Superstar" nie będzie wystawiona na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady na Majdanku - zdecydował w czwartek, 20 kwietnia, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku, Edward Balawejder. Powodem cofnięcia zgody dyrektora Muzeum na wystawienie spektaklu były protesty środowisk żydowskich.

 • Premiera filmu o katastrofie smoleńskiej

  Premiera filmu dokumentalnego "Mgła" dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku odbyła się w poniedziałek, 3 stycznia, w warszawskim kinie Kultura. Na premierę przybył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.