• Informacje na temat:

  tomek lipiński tilt

Artykuły na temat: tomek lipiński tilt
 • "Płyta na moje urodziny"

  już całkowicie autorski materiał muzyka, a gościnnie zaśpiewali m.in. Gutek, Abra dAb, Tomek Lipiński i Alicja Janosz. Z okazji wydania albumu, Michał Boroń rozmawiał z Piotrem Banachem m.in

 • "Nie jest lekko, ale walczyć trzeba"

  Tomka Lipińskiego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Na naszej rodzimej scenie muzycznej obecny jest jeszcze od końca lat 70., gdy dał się poznać jako...

 • Tomek Lipiński: Brygady Kryzys raczej nie będzie

  Muzyczne drogi Tomka Lipińskiego i Roberta Brylewskiego przecinają się co pewien czas. Niegdyś byli filarami legendarnej Brygady Kryzys, dziś działają na własną rękę, aczkolwiek pozostają w przyjacielskich kontaktach. Lipiński w rozmowie z INTERIA.PL wykluczył jednak możliwość reaktywowania Brygady Kryzys.

 • Tilt: To już naprawdę koniec

  W rok po wydaniu albumu "Emocjonalny Terror", zespół Tilt ostatecznie i nieodwołalnie zakończył działalność. Franz Dreadhunter poświęcił się współpracy z Pudelsami i pracą w studio Chakram, a Tomek Lipiński powrócił do swojej rodzinnej Warszawy. Muzyk kategorycznie utrzymuje, że więcej nie reaktywuje Tiltu.

 • Radosna wiadomość dla fanów legendy polskiego rocka grupy Tilt. Zespół kończy w Krakowie okres intensywnych prób i wkrótce będzie go można zobaczyć na scenie. Jakby tego było mało, jesienią zostanie nagrana płyta koncertowa. Planowane jest również wydanie ilustrowanej książki o zespole.

 • Tilt: Wspólna płyta Franza i Frantza

  Tomek Lipiński, lider grupy Tilt, która niedawno powróciła udanym albumem "Emocjonalny terror", powiedział w rozmowie z INTERIA.PL, że myśli o nagraniu wspólnej płyt z Franzem Dreadhunterem, basistą grupy. Nie wiadomo jednak, pod jakim szyldem miałaby się ona ukazać.

 • Brygada Kryzys powraca!

  Po 10 latach hibernacji po raz kolejny odrodziła się Brygada Kryzys. Pierwszy koncert tej legendarnej polskiej formacji odbędzie się 30 kwietnia w Gdyni. Co ciekawe, Robert Brylewski i Tomasz Lipiński w planach mają także pracę nad kolejnym albumem zespołu.

 • Tilt: Nowe technologie

  W czerwcu 2002 roku ukazała się, długo oczekiwana i długo nagrywana, kolejna płyta zespołu Tilt. Album "Emocjonalny terror" powstawał aż sześć lat. Tyle czasu zajęło muzykom znalezienie wydawcy i zbudowanie własnego studia nagraniowego. Płyta nawiązuje do poprzednich dokonań zespołu, ale przynosi także kilka nowych elementów.

 • Tilt i Pudelsi na Kaszubach

  W malowniczo położonym ośrodku wczasowym na Kaszubach muzycy formacji Pudelsi i Tilt pracują nad nowym repertuarem. W tym samym miejscu powstawała poprzednia płyta Pudelsów "Psychopop", a także ostatni album grupy Chłopcy z Placu Broni.