• Informacje na temat:

  trend folkowy

Artykuły na temat: trend folkowy
 • Jessie Ware i LemON na Life Festival Oświęcim 2015

  Jessie Ware, nazywana księżniczką popu i nową Sade oraz grupa LemON dołączają do składu tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wyjątkowy koncert "Europa przeciwko wojnie", z udziałem m.in. duetu Goran Bregović & Kayah.

 • Enej w folkowym ogrodzie

  Połowa piosenek zaśpiewanych w języku ukraińskim, udział Wojtka Łozowskiego i Tomsona z Afromental i cover przeboju Maanam - poznaliśmy szczegóły trzeciej płyty grupy Enej.

 • Freak folk wyznacza trendy

  Jedni sięgnęli po folk, aby odreagować elektroniczne brzmienia minionej dekady techno. Inni nasłuchują w nim głosu korzeni, tak pożądanych wobec zgiełku epoki globalnej komunikacji. I tak muzyka folkowa wyznacza jeden z wiodących trendów nowego wieku. Dziś kulminację osiąga najciekawszy etap tego zjawiska: zapanowała moda na freak folk.

 • Surfując po trendach

  Linkin Park "Living Things", Warner

 • Vena Festival: Od debiutantów do gwiazd

  W sobotę, 16 września, w Łodzi poznamy laureata drugiej edycji Vena Festival . O tym, kto wygra i otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy zł, decydowało międzynarodowe, anonimowe jury, złożone z ponad 200 osób z branży muzycznej. Poniżej prezentujemy 15 finalistów, którzy wystąpią na koncercie w klubie "Manufaktura". Patronem medialnym festiwalu jest INTERIA.PL.

 • Amerykańscy folkowcy na OFF Festival

  Na OFF Festival (3-5 sierpnia w Katowicach) zobaczymy dwie amerykańskie formacje w obrazoburczy sposób traktujące folkową tradycję swojej ojczyzny - Akron/Family i Megafaun - oraz rodzimy Afro Kolektyw, który też nie uznaje granic dla słów z muzyką.

 • Lao Che o Powstaniu Warszawskim

  Muzyka polskiej grupy Lao Che w najmniejszym nawet stopniu nie przypomina trendów lansowanych przez komercyjne stacje telewizyjne i radio we, czy rodzime oddziały wielkich wytwórni płytowych. Członkowie grupy grają "swoje", żonglując gatunkami - od rubasznego rocka, poprzez gotyckie mroki i folkowe smaczki, aż po muzykę ilustracyjną, przypominającą ścieżki dźwiękowe co lepszych horrorów. I choć

 • 45 lat arcydzieła Boba Dylana: "Oczekiwania były ogromne"

  45 lat od premiery ósmego albumu Boba Dylana "John Wesley Harding" mija w czwartek (27 grudnia). "Oczekiwania wobec tej płyty były ogromne, a okazała się ona nagraniem całkowicie przeciwnym trendom panującym wtedy w muzyce" - mówi Daniel Wyszogrodzki, dziennikarz muzyczny.

 • Ucieczka do przeszłości

  Graham Coxon "The Spinning Top", Transgressive

 • "Co jest grane, Davis?" : Zagraj to jeszcze raz, Davis

  Coenowie z wiekiem robią się coraz poważniejsi. Na szczęście nie zatracają nic ze swojego czarnego, absurdalnego poczucia humoru. W "Co jest grane, Davis?" świadomie bawią się nawiązaniami do swoich poprzednich filmów i oczarowują, przesyconą melancholią, nowojorską atmosferą bohemy początku lat 60. XX wieku.

Wideo na temat: trend folkowy
 • Violeta poszła do nieba

  Opowieść o życiu Violety Parry, słynnej chilijskiej pieśniarki, daleka jednak od konwencjonalnej biografii. Andrés Wood podąża śladem najważniejszych faktów z życia Violety, pokazując, jak utalentowana dziewczynka z biednej rodziny z czasem staje się międzynarodową sensacją i ikoną muzyki folk. Reżyser wędruje po wydarzeniach, które ukształtowały Parrę i uczyniły jej sztukę tak szczerą i prawdziwą, że poruszała tłumy. Śledzi sukcesy oraz dramaty Violety: jej zmagania z alkoholizmem...

 • 17 Again

  Rocznik '89, Mike O'Donnell (Zac Efron) jest gwiazdą szkolnej drużyny koszykówki, mającą przed sobą świetlaną przyszłość i uniwersyteckie stypendium sportowe w kieszeni. Niestety, Mike postanawia zaprzepaścić swoją szansę, poślubiając Scarlett - dziewczynę, która spodziewa się jego dziecka. Prawie 20 lat później najlepsze lata życia Mike (Matthew Perry) ma już dawno za sobą. Jego małżeństwo ze Scarlett (Leslie Mann) rozpadło się, w pracy znów ominął go awans, jego nastoletnie dzieci mają go...