• Informacje na temat:

  twórca reksia

Artykuły na temat: twórca reksia
 • Cała prawda o biedzie "twórcy Reksia"

  ..."Twórca Reksia żyje w nędzy" - artykuły o takim tytule przez kilka dni krążyły w polskim internecie. Portale podawały, że 86-latek żyje w zagrzybiałej norze, bez bieżącej wody, gazu i ogrzewania(...), zardzewiała butla gazowa. Lawina ruszyła. Ludzie zaczęli zbiórkę pieniędzy dla "twórcy Reksia"... Nic mi do życia nie potrzeba "Gazeta Wyborcza" postanowiła zbadać sprawę. Okazuje się, że Marian...

 • Maraton z filmami środkowoeuropejskimi podczas "Kina na Granicy"

  Tygodniowy maraton z kinem środkowoeuropejskim przygotowano na 17. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Widzowie obejrzą ponad sto filmów - podali organizatorzy.

 • Cenzura słowna w serialach

  ..." - tłumaczy reżyser, Patryk Vega w miesięczniku "Film". "Pitbull" to jednak wyjątek potwierdzający regułę, niestosowania przekleństw w polskich serialach. Każdy twórca ma jednak prawo pisać dialogi...

 • Ruszył 17. Przegląd Filmowy "Kina na Granicy"

  Ponad sto filmów, dwa cykle tematyczne, kilka retrospektyw, przegląd czeskich, polskich i słowackich nowości, a także kinowe niespodzianki z Węgier i Ukrainy. W Cieszynie i Czeskim Cieszynie rozpoczął się we wtorek 17. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".

 • Nie żyje twórca "Reksia"

  Zmarł Marian Wantoła, znany bielski animator filmów animowanych. Brał udział przy produkcji takich seriali dla dzieci, jak "Bolek i Lolek", "Reksio" czy "Podróże kapitana Klipera". Miał niespełna 87 lat.

 • Reksio na monetach

  Białkami, na których widniał będzie pies Reksio, bohater filmów animowanych, zapłacą już wkrótce mieszkańcy Bielska-Białej i turyści. Miasto wspólnie z Mennicą Polską wyemituje 35 tysięcy monet w trzech nominałach: 3, 7 oraz 65 białków. Ich wartość będzie odpowiadała odpowiednio: 3, 7 i 65 złotym.

 • Reksio w sądzie!

  Rozgorzał kolejny spór o prawa autorskie do animowanych postaci ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dyrekcja studia uważa, że wdowa po twórcy Reksia bezprawnie rozporządza wizerunkiem pieska. Halina Filek-Marszałek, wdowa po Lechosławie Marszałku, uważa natomiast, że ma prawo, by sprzedawać wizerunek bohatera popularnych kreskówek.

 • Polacy nagrodzeni w Kairze

  Polski reżyser Tadeusz Wilkosz otrzymał na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Kairze nagrodę Ministra Kultury za całokształt twórczości i wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu dziecięcego. Twórca został także zaproszony do współpracy ze studiem lalkowym w Kairze.

 • "Jestem sobie mały miś"

  Bolek i Lolek, Reksio, Krecik, Miś Uszatek i Colargol - te i inne kultowe postaci z bajek z czasów PRL będzie można powspominać w Bytomiu. Okazją do tego jest wystawa pt. "Jestem sobie mały miś", prezentowana w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

 • OFAFA 2002: Filmowcy animatorzy na start

  W dniach 12-14 grudnia, w krakowskim kinie "Wrzos", po raz ósmy spotkają się twórcy i miłośnicy filmu animowanego. Podczas imprezy, jedynej w Polsce poświęconej całkowicie tej dziedzinie filmu, publiczność będzie mogła obejrzeć około 100 filmów, zarówno w części konkursowej jak i w ramach pokazów towarzyszących.