• Informacje na temat:

  twórcy filmowi

Artykuły na temat: twórcy filmowi
 • "Wojownicy": Twórcy filmów o Kapitanie Ameryce zrealizują serial

  Bracia Joe i Anthony Russo ("Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów") nakręcą dla Hulu serial na podstawie filmu "Wojownicy" z 1979 roku.

 • Polskie święto: Twórcy "Idy" po gali EFA

  To był sukces nas wszystkich i naprawdę wielkie polskie święto - mówią po sobotniej gali Europejskich Nagród Filmowych (European Film Awards, EFA) w Rydze, podczas której "Ida" zdobyła nagrody dla najlepszego filmu europejskiego, a także za reżyserię, zdjęcia, scenariusz oraz nagrodę publiczności People's Choice Award jej twórcy.

 • "Riverdale": Twórcy uhonorują Luke'a Perry'ego w nowym odcinku

  Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner serialu "Riverdale", zamieścił na Twitterze wpis, w którym zdradza nieco szczegółów na temat odcinka, w którym twórcy oddadzą hołd zmarłemu aktorowi.

 • Złota Żaba dla filmu "Lewiatan"

  Twórcy filmu "Lewiatan" otrzymali pierwszą nagrodę - "Złotą Żabę" - w konkursie głównym 22. Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Impreza zakończyła się w sobotę, 22 listopada, w Bydgoszczy.

 • ​"Ojciec Mateusz": Twórcy i producenci odchodzą z serialu

  Katarzyna Anczarska i Krzysztof Grabowski odeszli z firmy ATM Grupa. Twórcy "Ojca Mateusza" nie będą już pracować przy tworzeniu nowych odcinków. O zmianach w serialu poinformował portal Wirtualnemedia.pl.

 • Allan Starski i twórcy "Idy" w łódzkiej Alei Gwiazd

  Zdobywca Oscara, scenograf Allan Starski oraz twórcy oscarowej "Idy" zostaną uhonorowani gwiazdami w Alei Gwiazd w Łodzi. Dotąd na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - wmurowano 65 gwiazd wybitnych postaci polskiego filmu.

 • "Crazy Face": Nowy serial twórcy "Mistfits"

  Howard Overman, twórca "Mistfits", zrealizuje nowy serial dla platformy Netflix.

 • Twórcy "Piratów z Karaibów" szukają aktora

  Producenci piątej części przebojowych "Piratów z Karaibów" szukają młodego aktora, który zagrałby jedną z głównych ról w filmie. Kto zostanie przeciwnikiem kapitana Jacka Sparrowa?

 • ​Sukces filmu "Kamerdyner". Jacek Kurski zapowiada serial

  TVP. Film powstał z ogromnym rozmachem. Budżet produkcji wynosił 15 milionów złotych. W obsadzie nie mogło zabraknąć wielkich gwiazd polskiego kina. Twórcy przywiązali również dużą wagę do...

 • Twórcy "Shreka" i "Kung Fu Pandy" połączyli siły

  Studio Paramount Animation ("Rango", "Przygody Tin Tina") oraz nominowany do Oscara Mark Osborne ("Kung Fu Panda"), przedstawiają wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów - "Małego Księcia" Antoine'a de Saint Exupéry'ego.

Zdjęcia na temat: twórcy filmowi
Wideo na temat: twórcy filmowi
 • Zenek Martyniuk: Chciałbym, żeby zagrał mnie Dawid Ogrodnik. Ma fajną wrażliwość muzyczną, podobną do mojej

  Powstaje film na podstawie biografii Zenona Martyniuka. Wciąż trwają poszukiwania odtwórcy głównej roli – sam wokalista chętnie powierzyłby ją Dawidowi Ogrodnikowi. Jego zdaniem aktor ma podobną do jego własnej wrażliwość muzyczną oraz predyspozycje fizyczne. Zdjęcia kręcone będą m.in. w Białowieży i Hajnówce, twórcy filmu chcą bowiem pokazać piękno Podlasia.

 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

 • Plejada gwiazd na gali Orły 2017

  20 marca w Teatrze Polskim odbyła się gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych. "Wołyń" został nagrodzony Orłem 2017 dla najlepszego filmu. Najlepszym reżyserem ogłoszono jego twórcę, Wojciecha Smarzowskiego. Cztery nagrody odebrali twórcy obrazu "Ostatnia Rodzina". "Belfer" został wyróżniony za serial roku. Na gali rozdania nagród pojawiła się plejada gwiazd, m.in. Małgorzata Kożuchowska

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

Dyskusje na temat: twórcy filmowi
 • Dylemat aktora ...

  Cóż, moim zdaniem homoseksualizm to nie norma, a raczej odchył od normy (być może na tle chorobowym). Mimo, iż twórcy filmowi starają się przekonywać nas, że nasz dzieciak - gej, to nie tragedia, to nie chciałbym, aby mnie to spotkało. I z niechęcią oglądam filmy stępiające w nas taki stosunek do homo i namawiajace nas do akceptacji rodziny, w której "mamusia" chodzi z penisem w spodenkach.

 • Re: Zżarła ją trema!

  sanitariuszki, hełmofonie lub berecie z pięcioramienną gwiazdą. Ujęcia z piosenkarką przeplatają się z fragmentami serialu na motywach książki Przymanowskiego. Filmowi Janek, Grigorij, Gustlik i pies(...) praw do dysponowania serialem; posiadała je wdowa po zmarłym w 1998 r. Januszu Przymanowskim i o zgodę do niej się nie zwracano, a Maryla Rodowicz i twórcy teledysku dokonali zapożyczenia - na które