• Informacje na temat:

  urszula dudziak i sting

Artykuły na temat: urszula dudziak i sting
 • Urszula Dudziak

  Dudziak, jak sama mówi, już od młodości interesowała się jazzem. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1958 roku współpracą z popularnym w tamtych czasach Krzysztofem Komedą. Prawdziwą sławę zyskała(...) Bowie, Chick Corea, Bobby Mc Ferrin, Sting), a przez " Los Angeles Times" mianowana została Śpiewaczką Roku 1979. Artystka wydała około 50 albumów. Jest rozwiedziona z Michałem Urbaniakiem. Ma dwie...

 • Urszula Dudziak wyśpiewa wszystko

  W sprzedaży pojawiła się autobiografia Urszuli Dudziak - "Wyśpiewam wam wszystko".

 • ...występować z Herbie Hancockiem, Bobbym McFerrinem, Stingiem, braćmi Marsalis i... palić marihuanę z basistą Milesa Davisa.

 • Urszula Dudziak: One Woman Show

  22 października Urszula Dudziak kończy 70 lat. Po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1973 roku Polka stała się gwiazdą światowego jazzu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że słynna Urszula Dudziak przez całe życie zmagała się z wielkimi kompleksami.

 • Urszula Dudziak w "Fabryce Gwiazd"!

  Gościem dzisiejszej "Fabryki Gwiazd" będzie Urszula Dudziak. Wokalistka wykona m.in. jeden ze swoich największych przebojów "Papaya".

 • Violetta, Ula, Basia, a teraz Tatiana?

  O wydanym właśnie albumie Tatiany Okupnik zrobiło się głośno głównie z tego powodu, że piosenkarka zdecydowała się nagrać i wydać płytę w Wielkiej Brytanii, a jej singel zaprezentowała stacja BBC. Była wokalistka Blue Cafe nie jest zresztą pierwsza polską artystką, która rzuca się na głębokie wody zachodnich rynków fonograficznych.

 • Dido triumfuje w Polsce

  Wygląda na to, że najnowsza płyta Dido, "Life For Rent", okaże się w Polsce nie mniejszym przebojem, niż w ojczyźnie wokalistki, czyli w Wielkiej Brytanii. Zarówno u nas, jak i na Wyspach, album od chwili debiutu znajduje się na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedawanych płyt.

 • Basista Scorpions z solowym projektem w Krakowie

  W najbliższą niedzielę (7 listopada) w Kryjówka Music Club w Krakowie swój solowy projekt Stirwater zaprezentuje Paweł Mąciwoda, basista grupy Scorpions.

 • Polka dla słynnej wytwórni

  Nowy album jazzowej wokalistki Agi Zaryan zatytułowany "Looking Walking Being" ukaże się nakładem labelu Blue Note Records. Po raz pierwszy w historii legendarna wytwórnia doceniła talent wokalistki z kraju nad Wisłą. Tym samym Zaryan dołączy do grona tak wybitnych postaci, jak Nina Simone, Miles Davis, John Coltrane, Chick Corea, Bobby McFerrin czy Norah Jones.

 • Steczkowska nie dała rady!

  W programie "Hit Generator" spora niespodzianka - Justyna Steczkowska musiała uznać wyższość debiutantów z grupy Ścigani i pożegnała się z muzycznym show TVP2.

Wideo na temat: urszula dudziak i sting
 • Strefa nagości

  Strefa nagości" to zmysłowa opowieść o zauroczeniu i uwodzeniu. Dwie piętnastoletnie dziewczyny, Europejka i Arabka, rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą. Piękna Arabka w muzułmańskiej chustce emanuje niewinnością. Tajemnica, jaką skrywa, rozpala wyobraźnię wyrafinowanej holenderskiej nastolatki z bogatej dzielnicy. Dziecięce okrucieństwo i sensualność, sny i rzeczywistość mieszają się ze sobą i uzupełniają nawzajem. Dyskurs miłosny...

 • Code Blue

  Marian jest pielęgniarką, praca w szpitalu niemal zupełnie ją pochłania. Opiekuje się umierającymi, asystuje przy śmierci, czasami ją przyspiesza. W zamian zatrzymuje i kolekcjonuje drobne przedmioty należące do zmarłych pacjentów. Mimo że jest realną postacią, pełni w tej historii rolę metafory, przywodzi na myśl Charona, z uwagą i współczuciem przeprowadzającego ich na drugi brzeg Styksu. Wrażenie potęguje muzyczna klamra, którą stanowi średniowieczna pieśń o Najświętszej Dziewicy,...

 • Miłość na wybiegu

  "Miłość na wybiegu" to komedia romantyczna rozgrywająca się w magicznym świecie mody. Julka (Karolina Gorczyca) mieszka w małej nadbałtyckiej miejscowości i szczerze nienawidzi codziennych obowiązków, które polegają głównie na smażeniu ryb dla wczasowiczów. Marzy o studiach artystycznych w wielkim mieście. Niestety, zawód miłosny sprawia, że oblewa egzamin, ale przyrzeka sobie, że nie wróci w rodzinne strony, tylko spróbuje jakoś sobie poradzić w Warszawie. Znajoma rodziców, pani Marta...