• Informacje na temat:

  urszula i grzegorz ciechowski

Artykuły na temat: urszula i grzegorz ciechowski
 • Kasia Kowalska i Urszula opłakują zmarłego przyjaciela!

  Muzyk pod koniec lat 70. dołączył do słynnej grupy SBB, z którą nagrał m.in. płytę "Memento z banalnym tryptykiem". Z grupą grał jeszcze w 2006 i 2014 roku. W latach 80. współpracował z Grzegorzem Ciechowskim w jego projekcie Obywatel G.C. Po śmierci członka Republiki zaczął pracę jak muzyk sesyjny grając ze znanymi wokalistami. Na dłużej zatrzymał się w zespole Kasi Kowalskiej, która bardzo...

 • Sławomir Piwowar nie żyje

  We wtorek 17 marca zmarł Sławomir Piwowar, były gitarzysta SBB, w ostatnich latach na stałe muzyk zespołu Urszuli.

 • "Bitwa na głosy" już bez Maćka Miecznikowskiego

  Tym razem wszystkie zespoły zaśpiewały po dwa utwory. Decyzją telewidzów z programem pożegnała się ekipa Macieja Miecznikowskiego z Gdyni.

 • Przyznano Fryderyki 2004!

  We wtorek (15 marca) wieczorem w warszawskim klubie "Traffic" już po raz 11. wręczono Fryderyki, najważniejsze nagrody polskiego przemysłu muzycznego. Najwięcej statuetek - bo aż po 3 - zdobyli Ania Dąbrowska, Sidney Polak i SiStars.

 • Basista Scorpions z solowym projektem w Krakowie

  W najbliższą niedzielę (7 listopada) w Kryjówka Music Club w Krakowie swój solowy projekt Stirwater zaprezentuje Paweł Mąciwoda, basista grupy Scorpions.

 • Cudze śpiewacie, bo swojego nie macie?

  W ostatnim czasie na krajowym rynku muzycznym pojawiło się sporo tzw. tribute albumów, na których współcześni wykonawcy sięgnęli po twórczość innych, głównie zasłużonych dla polskiej kultury artystów. Czy to wyraz kreatywnego hołdu dla ponadczasowej twórczości czy raczej brak pomysłów na własną artystyczną tożsamość?

 • "Wrzuciliśmy drugi bieg"

  Zespół Kulturka powstał w 1998 roku w Krakowie. Debiutancką płytę, "Nie chcę spać", wydał jednak dopiero w czerwcu 2004 roku. W nagrywaniu albumu wziął udział Paweł Mąciwoda-Jastrzębski, który wkrótce potem został basistą słynnej niemieckiej formacji Scorpions. Jedna z piosenek promujących krążek, "Miłość nad morzem", stała się sporym przebojem końca lata. Wokalistka Joanna Mendyka oraz Krzysztof Filus, gitarzysta i kompozytor wszystkich utworów Kulturki, w rozmowie z Krzysztofem Czają...