• Informacje na temat:

  vincent gallo reżyser

Artykuły na temat: vincent gallo reżyser
 • Wielki Test o Polskim Filmie: Sprawdź wyniki

  Psycholog Maria Rotkiel i aktor Antoni Królikowski zostali laureatami Wielkiego Testu o Polskim Filmie, pokonując w finale parę Grażyna Wolszczak - Cezary Harasimowicz. Wiemy także, który internauta wygrał 20 tys. złotych.

 • Skolimowski docenia Tarantino

  Jerzy Skolimowski powiedział, że wielką radością jest dla niego to, iż włoskie media bardzo dobrze przyjęły jego film "Essential Killing", który na festiwalu w Wenecji otrzymał Specjalną Nagrodę Jury i nagrodę dla najlepszego aktora - Vincenta Gallo.

 • "Człowiek zamienia się w zwierzę"

  "Essential Killing" jest już w kinach. Na polskiej premierze filmu zjawili się m.in. reżyser produkcji - Jerzy Skolimowski i grająca główną rolę - Emmanuelle Seigner.

 • Jerzy Skolimowski: Człowiek jak zwierzę

  Za swój film - "Essential Killing" - Jerzy Skolimowski został na tegorocznym festiwalu w Wenecji uhonorowanym Nagrodą Specjalną Jury. "To opowieść o człowieku sprowadzonym do roli zwierzęcia" - wyznaje reżyser.

 • Skolimowski: Walka o przetrwanie

  Jerzy Skolimowski powiedział w poniedziałek w Wenecji, że jego prezentowany tam na festiwalu film "Essential Killing" nie krytykuje wojny w Afganistanie, lecz opowiada o "walce o przetrwanie", prowadzonej przez Afgańczyka, który zbiegł Amerykanom.

 • Film Skolimowskiego w Wenecji

  Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing" został zakwalifikowany do Konkursu Głównego MFF w Wenecji - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej. 67. edycja najstarszej filmowej imprezy odbędzie się w dniach 1-11 września.

 • "Essential Killing" premierowo w telewizji

  Film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing", który zdobył Złote Lwy podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, będzie można obejrzeć w telewizji Canal+ jeszcze w tym roku.

 • Kino erotycznego skandalu

  Weźmy najsłynniejszą erotyczną scenę lat. 90. - w "Nagim instynkcie" Sharon Stone pokazuje Michaelowi Douglasowi, że nie ma bielizny - i porównajmy ją z fragmentem "Intymności" (2000) Patrice'a Chereau, w której Kerry Fox bierze do ust penisa ekranowego partnera, a zrozumiemy, jak zmienił się sposób eksploatacji przez współczesne kino granic obyczajowej poprawności.

 • Camerimage: Nagrodzą Skolimowskiego

  Na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage polskim reżyserem, który otrzyma nagrodę za Całokształt Twórczości będzie Jerzy Skolimowski.

 • "Poetyckie kino" Skolimowskiego

  Niejednoznacznie oceniła we wtorek włoska prasa przedstawiony na festiwalu w Wenecji film Jerzego Skolimowskiego "Essential killing". Najbardziej przechylny jest dziennik "La Repubblica", który dał mu wysoką ocenę, a reżysera pochwalił za "poetyckie kino".

Wideo na temat: vincent gallo reżyser
 • Mów mi Vincent

  Zgorzkniały mężczyzna zostaje mentorem młodego chłopaka z sąsiedztwa.

 • Vincent chce nad morze

  Po śmierci matki Vincent (Florian David Fitz) zostaje oddany przez swojego ojca do specjalistycznego ośrodka. Zajęty swoją karierą rodzic nie ma czasu i ochoty zajmować się synem z zespołem Tourette'a. Choroba ta uniemożliwia chłopakowi normalne życie, a dla ojca jest źródłem kłopotów, których chce się pozbyć zostawiając syna w klinice. Tam Vincent zaprzyjaźnia się z cierpiącą na anoreksję Marie (Karoline Herfurth) oraz Alexa (Johannes Allmayer), który choruje na nerwicę natręctw. Pozornie...

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.