• Informacje na temat:

  vivien leigh

Artykuły na temat: vivien leigh
 • Vivien Leigh: Choroba psychiczna zniszczyła jej życie i karierę!

  Zmanierowana i rozkapryszona gwiazda – tak przez lata opisywano w Hollywood Vivien Leigh (†53 l.). Zapominanie tekstu, fochy na planie (niejednokrotnie krzyczała bez powodu lub uderzyła kogoś w twarz(...), a także ataki histerii, gdy wpadała w fazę depresji. Dziś psychoza depresyjno-maniakalna, zwana chorobą afektywną dwubiegunową, jest już dobrze rozpoznana przez lekarzy, lecz 70 lat temu Vivien musiała...

 • "Przeminęło z wiatrem": Mija 75 lat od premiery

  Dokładnie 75 lat temu na ekrany amerykańskich kin trafiło "Przeminęło z wiatrem" - jedna z najbardziej dochodowych produkcji w historii kina z głównymi rolami Vivien Leigh i Clarke'a Gable'a.

 • Napisała książkę o... hollywoodzkich gwiazdach

  .... ulubiona gwiazda serialowej Naomi z "Luck'a" Joan Crawford oraz Bette Davis, Lana Turner, Vivien Leigh i Elizabeth Taylor. - Były wielkimi aktorkami i niezwykłymi kobietami, a życie każdej z nich...

 • 137 tys. dolarów za suknię Scarlett O'Hary

  Suknia w kolorze czarnym z szarymi aplikacjami, którą nosiła aktorka Vivien Leigh w roli Scarlett O'Hary w pamiętnym filmie z 1939 r. "Przeminęło z wiatrem", została w sobotę, 18 kwietnia, sprzedana na aukcji w Kalifornii za 137 tys. dolarów.

 • Rosati została dziennikarką!

  Zapowiedź comiesięcznego cyklu autorstwa Weroniki Rosati pojawiła się już na łamach portalu Stopklatka.pl. "Joan Crawford, Jean Harlow, Vivien Leigh, Faye Dunaway i wiele innych ikon kina. To moje filmowe boginie. Dlaczego będę o nich pisać? Po prostu nie chcę, żeby zostały zapomniane. Może uda mi się sprawić, by czytelnicy byli ich ciekawi, by dowiedzieli się jak wspaniałymi były aktorkami...

 • Słynni laureaci i oscarowi rekordziści

  Vivien Leigh, Clark Gable, Marlon Brando, John Wayne oraz Meryl Streep i Jack Nicholson - m.in. ci aktorzy są na listach nagrodzonych złotymi statuetkami lub nominowanych do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej na przestrzeni lat.

 • Julia Kijowska: Bogusław Linda dał mi nieźle w kość

  - Rola Blanche w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem" to ogromny krok w mojej aktorskiej karierze - uważa Julia Kijowska. Jej zdaniem Bogusław Linda, jako reżyser, potrafi dać aktorom w kość, ale jest też dla nich źródłem ogromnej inspiracji twórczej.

 • 100 lat temu urodziła się Vivien Leigh

  Obdarzona ponadprzeciętną urodą Vivien Leigh dała się poznać nie tylko jako ozdoba ekranu, ale także jako aktorka z prawdziwego zdarzenia. Jej talent lśnił w kinie i w teatrze; dwukrotnie otrzymała Oscara, w tym za rolę życia w "Przeminęło z wiatrem".

 • Pocałunki wszech czasów

  Namiętny pocałunek pomiędzy Clarkiem Gable i Vivien Leigh, uwieczniony w przeboju "Przeminęło z wiatrem" (1939), został uznany za "filmowego całusa wszech czasów" w ankiecie zorganizowanej wśród klientów przez amerykańską firmę Hersey, producenta słodyczy.

 • Na ratunek sukniom Scarlett

  Czas się przekonać, czy fani "Przeminęło z wiatrem" okażą się hojni i gotowi uratować bajeczne kreacje noszone przez Vivien Leigh w oscarowym dramacie o wojnie secesyjnej. Organizacja Harry Ransom Center przy Uniwersity of Texas (Austin) stara się zebrać 30 tys. dolarów, aby odnowić pięć sukni, które w filmie z 1939 roku nosiła Scarlett OHara.