• Informacje na temat:

  w krzywym zwierciadle

Artykuły na temat: w krzywym zwierciadle
 • "La La Poland": Polska i Polacy w krzywym zwierciadle satyry!

  Startuje "La La Poland" - nowy komediowo-kabaretowy cykl Dwójki. Premiera już w piątek, 27 kwietnia, o godz. 22:20.

 • Historia Polaka w krzywym zwierciadle

  Historia Polaka ukazana w krzywym zwierciadle - tak swoją komedię "Obywatel", która właśnie trafiła do kin, określił Jerzy Stuhr. Akcja obejmuje okres od lat 50. po współczesność. Stuhr wyreżyserował ten film, a także w nim zagrał, razem z synem Maciejem.

 • 500. odcinek "Świata według Kiepskich"!

  Dla jednych jest satyrą, pokazującą w krzywym zwierciadle otaczającą nas rzeczywistość. Dla innych teatrem absurdu, wydumanych zdarzeń i sytuacji, których próżno szukać w realnym świecie. Złośliwi widzą w serialu i jego bohaterach szczyt głupoty. Dla jego wielbicieli Ferdynand Kiepski to uosobienie ludowej filozofii i mądrości. "Świat według Kiepskich", kultowy polski sitcom ma już 17 lat...

 • Griswoldowie znów na wakacjach

  Właśnie pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun komedii "Vacation". To sequel niezwykle popularnego także Polsce filmu "W krzywym zwierciadle: Wakacje", w którym w główną rolę wcielał się Chevy Chase.

 • Co trzeba mieć, by zagrać głupiego?

  Gdy w 1999 roku obejrzeliśmy 1. odcinek sitcomu "Świat według Kiepskich", nikt nie przypuszczał, że... stanie się tak popularny. - Ale się stał! Pewnie dlatego, że nasze wady pokazuje w krzywym zwierciadle! - mówi grający w nim Bartosz Żukowski.

 • "Co leci w sieci": Nowy program TVP2

  Już w pierwszą niedzielę października w TVP2 ożyją najlepsze kabaretowe tradycje: humor i absurd wymieszany z groteską oraz przewrotna piosenka w wykonaniu wyjątkowych artystów. "Co leci w sieci" czerpie z najlepszych komediowych wzorców. Wybitni aktorzy i mistrzowie kabaretu będą w błyskotliwy sposób komentować życie publiczne, nasze zwyczaje i słabości oraz współczesne mody.

 • Tutaj dekalog nie ma racji bytu

  TVP2 kręci nowy, codzienny serial komediowy "Wiadomości z drugiej ręki". To medialna rzeczywistość, pełna intryg i zaskakujących zwrotów akcji, przedstawiona w krzywym zwierciadle, której bohaterami są Marcin Wilk (Wojciech Mecwaldowski) i Agata Rusek (Magdalena Łaska), czyli najpopularniejsza para prezenterów w kraju.

 • Małgorzata Socha jako ambitna posłanka

  "Polityka" Włodzimierza Perzyńskiego to sztuka, w której prywatne, czasem szemrane interesy przeplatają się z nie do końca uczciwą grą polityczną. Wszystko okraszone jest intrygą romansową. Główne role w spektaklu zagrają Małgorzata Socha i Rafał Królikowski.

 • "Alternatywy 4": Serial ma już 30 lat

  ..., myślę, że nie warto wspominać" - powiedział PAP Life Kazimierz Kaczor. W serialu, jak w krzywym zwierciadle, odbijała się cała PRL-owska rzeczywistość. A ta wcale nie była tak różowa. Bawiąc się...

 • Królikowski i Socha: Dzielą ich poglądy polityczne

  W Teatrze 6. piętro trwają przygotowania do premiery spektaklu "Polityka", w którym Małgorzata Socha ("Przyjaciółki") i Rafał Królikowski ("Czas honoru. Powstanie") wcielają się w zakochanych w sobie polityków z przeciwległych obozów politycznych.

Zdjęcia na temat: w krzywym zwierciadle
Wideo na temat: w krzywym zwierciadle
 • Królowa Śniegu 2

  Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele –...

 • Passione

  Muzyka jest oknem na świat - pomaga otwierać się na nieznane piękno nowych doświadczeń i inicjować życiowe przemiany. Może być wzniosła i inspirować do rzeczy wielkich, a może być skromna i skłaniać do refleksji. Jeśli wymaga tego sytuacja, potrafi łagodzić obyczaje, a kiedy trzeba, wznieca żar autentycznej, często niekontrolowanej, pasji. Muzyka jest zwierciadłem duszy i funkcjonuje ponad wszelkimi podziałami i kulturowymi niesnaskami. "Neapol to miasto namalowane za pomocą dźwięków. A...

Dyskusje na temat: w krzywym zwierciadle
 • Re: "Ranczo": Ostatni odcinek. Czy będzie kontynuacja?

  Polska rzeczywistość w krzywym zwierciadle.

 • Re: "Ranczo": Ostatni odcinek. Czy będzie kontynuacja?

  Baaardzo dobry serial pokazujący w krzywym zwierciadle polską rzeczywistość. Jestem zdecydowanie za kontynuacją.

 • Re: "Świat według Kiepskich": Między nami jest chemia

  Reszta seriali to lukrowane mrzonki. Tu prawda życia w krzywym zwierciadle(prostaczkowie nie śpią na adamaszkach i nie jedzą kluch na"włocławku" lub porcelanie).

 • Re: "Ranczo": Za co Katarzyna Żak polubiła Solejukową?

  Lubie Ranczo. Polski pomysł, z nutka humoru i Polacy w krzywym zwierciadle :) Moze lepiej nie wznawiać ale nakrecic cos w tym stylu. Byle nie kolejny Klan czy M jak itd :)

 • Re: "Dziewczyny ze Lwowa": Co w drugim sezonie?

  Myślałam że o Ranczo chodzi, ale to mało prawdopodobne. Tylko nieliczni lubią oglądać swoje przywary w krzywym zwierciadle. Dziewczyny ze Lwowa też oglądałam, ale Ranczo o niebo lepsze. Cóż, kiedy decydentom się nie podobało

 • Re: "Ranczo": Na planie 10. sezonu

  jestem fanem tego serialu to jest rzeczywistosc pokazywana nie w krzywym zwierciadle obsada aktorska-doskonala nic ujac nic dodac chcialbym ich ogladac jeszcze dlugo.

 • Re: "Ranczo": Pożegnanie z Wilkowyjami

  to powinien być serial bez końca,pokazuje przecież Polaków co nieco w krzywym zwierciadle,ale zgodnie z prawdą,przez co możemy zobaczyć polską rzeczywistość,wady i zalety polaków.Szkoda,ze Ostrowska odchodzi,świetnie grała swoją rolę!

 • Re: "Ranczo": Pożegnanie z Wilkowyjami

  Kiedyś Bareja pokazywał w krzywym zwierciadle, blaski i cienie PRL-u. Serial "Ranczo" wiernie odzwierciedla samorządową rzeczywistość pod władaniem lokalnych działaczy PiS-u. Wypisz - wymaluj. Ściana wschodnia kraju - jak z obrazka.

 • Re: "Ranczo": Pożegnanie z Wilkowyjami

  Kiedyś Bareja pokazywał w krzywym zwierciadle, blaski i cienie PRL-u. Serial "Ranczo" wiernie odzwierciedla samorządową rzeczywistość pod władaniem lokalnych działaczy PO. Wypisz - wymaluj. Ściana zachodnia kraju - jak z obrazka.

 • Re: "Ranczo": Ostatni odcinek. Czy będzie kontynuacja?

  Kiedyś Bareja w krzywym zwierciadle pokazywał minioną rzeczywistość. Obecnie serial "Ranczo" bardzo wiernie pokazuje rzeczywistość w samorządach pod rządami PIS i PO. Wystarczy się przyglądnąć samorządom na Podkarpaciu - w szczególności: gdzie większość mają PiSuary i POpaprańcy. Wypisz wymaluj lustrzane odbicie serialowych Wilkowyj.