• Informacje na temat:

  w pięciu smakach

Artykuły na temat: w pięciu smakach
 • Irena Jarocka: Już pięć lat, jak jej nie ma

  Promienny uśmiech, pogoda ducha i wielka zachłanność na życie. Te cechy wyróżniały Irenę Jarocką (†66) i sprawiały, że ludzie chcieli przebywać w jej otoczeniu. Na krótko przed 5. rocznicą śmierci (21.01.2012 r.), w księgarniach ukaże się książka „Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach” Marioli Pryzwan. Jej premiera odbyła się 23 listopada.

 • "Dama z Seulu" na otwarcie festiwalu Pięć Smaków

  8. edycja festiwalu Pięć Smaków rozpocznie się 12 listopada uroczystą projekcją niezwykłej "Damy z Seulu" Jina Janga.

 • "Samochodzik i templariusze": Smak przygody

  Składający się z pięciu odcinków serial jest ekranizacją powieści dla młodzieży autorstwa Zbigniewa Nienackiego, wydanej po raz pierwszy w 1966 roku. Pan Samochodzik zaintrygowany legendą poszukuje ukrytych skarbów zakonu templariuszy. Dużą pomoc okazują mu zaprzyjaźnieni harcerze. Jednak informacja o cennym skarbie przedostaje się do prasy i naukowiec ma wielu konkurentów. Kto pierwszy...

 • Pięć Smaków: Queer Azja oraz Kino na Dzikim Wschodzie

  Azjatyckie kino - filmy grozy, horrory i westerny - a także koncerty i wykłady wypełnią tegoroczną, ósmą edycję festiwalu Pięć Smaków. Impreza odbywać się będzie od 12 do 20 listopada w stołecznych kinach, kawiarniach, a także m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 • Kinga Rusin (46 l.) na urlopie mogła cieszyć się smakami egzotycznej kuchni. Ale pozostała wierna swoim zasadom. To dzięki nim może pochwalić się świetną sylwetką.

 • "Drzwi" wygrały festiwal Pięć Smaków

  20 listopada podczas uroczystej gali zamknięcia 8. edycji Pięciu Smaków, 10-osobowe People's Jury ogłosiło swój werdykt i wybrało najlepszy film sekcji Nowe Kino Azji. Główna nagroda powędrowała do "Drzwi" Chienna Hsianga, a wyróżnienie do "Ciebie chcę" Hitoshiego One. "Zabawmy się w piekle" Siona Sono otrzymało nagrodę publiczności.

 • Yasmine Bleeth: Co się stało z gwiazdą „Słonecznego patrolu”?

  W tym roku minęło 30 lat od premiery pierwszego odcinka „Słonecznego serialu”. Aktorzy z kultowej produkcji szybko stali się gwiazdami. Jednak dla niektórych ciężar sławy był nie do udźwignięcia. Jedna z serialowych ratowniczek na własnej skórze przekonała się, że sukces może mieć bardzo gorzki smak…

 • Startuje 8. edycja festiwalu "Pięć Smaków"

  "Bez przebaczenia", "Niech zatańczą kule", "Raid" - m.in. te produkcje znajdą się w programie 8. edycji festiwalu filmów azjatyckich "Pięć Smaków". Impreza potrwa w Warszawie od 12 do 20 listopada. Seansom towarzyszyć będzie cykl wykładów "Ciało i seksualność w Azji".

 • Brodka kopiuje Nosowską? Posłuchaj!

  W sieci pojawił się już nowy utwór Moniki Brodki zatytułowany "W pięciu smakach". Numer zwiasuje jej trzeci krążek pt. "Granda". Posłuchajcie!

 • BAFTA: "Ida" nominowana!

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się wśród pięciu dzieł nominowanych do tegorocznej nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny - podaje w piątek, 9 stycznia, brytyjska prasa.

Zdjęcia na temat: w pięciu smakach
Dyskusje na temat: w pięciu smakach
 • Re: "M jak miłość": Wybawiciel!

  W związku z ogromną liczbą pytań informuję, że w gratisowy papier toaletowy można zawinąć kajzerkę z salcesonem . Do puli dorzucam pilnie strzeżony przepis na szaszłyk z salcesonu oraz recepturę mortadeli w pięciu smakach..oraz prawdziwego "białego kruka" wśród publikacji kulinarnych-książke kucharską pt."Tysiąc dań z kaszanki " Za młodu matka wiązała mi kiełabasę "podwawelską" do szyi, aby się