• Informacje na temat:

  wajda premiera

Artykuły na temat: wajda premiera
 • Zmarł Andrzej Wajda

  Obiecana" czy "Katyń". W tej produkcji Andrzej Wajda przedstawia historię malarza Władysława Strzemińskiego - pioniera polskiej awangardy. W roli głównej występuje Bogusław Linda. "Powidoki" to(...) od 1948 do 1952 roku. Andrzej Wajda urodził się 6 marca 1926 roku w Suwałkach. Jego ojciec, Jakub, oficer Wojska Polskiego, zginął w Katyniu. Chciał, by syn służył w armii. W 1939 roku przyszły...

 • W szwedzkich kinach film Wajdy o Lechu Wałęsie

  Szwedzi mogą od piątku oglądać na ekranach kin w swoim kraju film "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Obraz w reżyserii Andrzeja Wajdy, mający w Szwecji tytuł "Walesa", zebrał pozytywne recenzje.

 • Andrzej Wajda nie żyje. Tabloid ujawnia, na co zmarł słynny reżyser

  Andrzej Wajda († 90 l.) nie żyje – ta wiadomość zasmuciła i zaskoczyła przyjaciół oraz fanów talentu reżysera. Wydawało się, że mimo słusznego wieku mężczyzna jest w niezłej kondycji. Okazało się jednak inaczej. Jeden z tabloidów ujawnia, co przyczyniło się do śmierci artysty. Informacje te mogą zszokować, bowiem wszystko zaczęło się... od zwykłego przeziębienia.

 • "Polowanie na muchy": Tajemnica okularów Małgorzaty Braunek

  O szale bitewnym, operatorze szybszym niż padający śnieg oraz kultowych okularach Małgorzaty Braunek opowiadali twórcy "Polowanie na muchy" podczas cyfrowej premiery filmu Andrzeja Wajdy. Organizatorem pokazu było Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • Andrzej Wajda znów w szpitalu

  Kiedy Andrzej Wajda trafił na oddział kardiologiczny warszawskiego Szpitala Bieleńskiego, sprawa, zważywszy na jego wcześniejsze problemy z sercem, wyglądała dość poważnie. Przypomnijmy, że we(...) o rutynową kontrolę. "Andrzej Wajda nie jest chory" - zapewniła tabloid jego menedżerka, Monika Lang. Od początku grudnia Wajda cały swój czas poświęca produkcji najnowszego filmu o liderze...

 • Zrekonstruowana "Kronika wypadków miłosnych"

  Cyfrowa premiera filmu "Kronika wypadków miłosnych" Andrzeja Wajdy na podstawie scenariusza Tadeusza Konwickiego odbyła się 2 lutego w warszawskim kinie Kultura. Gośćmi pokazu organizowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich byli twórcy i aktorzy zrekonstruowanego cyfrowo filmu.

 • "Baron24": Już dziś premiera nowego serialu Dwójki

  Wielka eksplozja spowoduje, że stacja Mirka Barona (Tomasz Karolak) wyleci w powietrze i w jednej chwili zmieciona zostanie z powierzchni ziemi... Nowy serial Dwójki "Baron24" rozpocznie się naprawdę wybuchowo. Na szczęście wybuch tylko przyśni się Mirkowi, jednak to, co nastąpi, gdy się obudzi, również okaże się... koszmarem!

 • Premier spotkała się z Danutą Szaflarską

  Szefowa rządu złożyła życzenia aktorce Danucie Szaflarskiej, która 6 lutego obchodzi 100. urodziny. "Życzę pani dużo zdrowia i aby energia, która od pani promienieje, nigdy pani nie opuszczała" - powiedziała premier na czwartkowym spotkaniu w kancelarii premiera.

 • Premiera z pompą!

  Informacja o tym, że Och-Teatr szykuje premierę "The Rocky Horror Show" na 1 kwietnia, brzmiała jak primaaprilisowy żart. To jednak wcale nie był dowcip! Premiera naprawdę się odbyła, a spektakl od(...) premierowy pokaz "The Rocky Horror Show" przyszli goście, o jakich marzyć mogą organizatorzy każdej premiery. Spektakl obejrzeli między innymi: laureat Oscara - Andrzej Wajda, członek Comedie Francaise...

 • Rekord! Tylu premier jeszcze nie było

  Aż 14 filmów wchodzi w piątek, 21 listopada, na ekrany polskich kin. Wśród nich na plan pierwszy wybijają się: kolejna odsłona hitowej serii "Igrzyska śmierci", thriller "Wolny strzelec" i nowa produkcja Jana Jakuba Kolskiego "Serce, Serduszko". Cztery spośród premier to dokumenty!

Zdjęcia na temat: wajda premiera
Wideo na temat: wajda premiera
 • "Kruk. Szepty słychać po zmroku": Nowy teaser serialu

  „Kruk” to pierwszy serial CANAL+ w standardzie 4K. Premiera wiosną 2018. W głównej roli - Adama Kruka, inspektora kryminalnego - wystąpi Michał Żurawski. Obok niego widzowie zobaczą również: Cezarego Łukaszewicza, Katarzynę Wajdę, Andrzeja Zaborskiego, Annę Nehrebecką, Marcina Bosaka i Jerzego Schejbala. Za reżyserię serialu odpowiada Maciej Pieprzyca. Pomysłodawcą i twórcą scenariusza jest Jakub

Dyskusje na temat: wajda premiera