• Informacje na temat:

  wałęsa danuta lech

Artykuły na temat: wałęsa danuta lech
 • Lech Wałęsa: przykra prawda o jego małżeństwie z Danutą

  Ich drogi rozeszły się kilka lat temu. Lech Wałęsa (74 l.) i jego żona Danuta (68 l.) nie tworzą już takiego małżeństwa, jak kiedyś. Dlaczego?

 • W szwedzkich kinach film Wajdy o Lechu Wałęsie

  Szwedzi mogą od piątku oglądać na ekranach kin w swoim kraju film "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Obraz w reżyserii Andrzeja Wajdy, mający w Szwecji tytuł "Walesa", zebrał pozytywne recenzje.

 • Danuta Wałęsa: życie nie oszczędziło jej cierpienia. Tak potoczyły się losy rodziny Wałęsów

  Nie ma nic gorszego dla rodziców, jak pochować własne dziecko. Tego bólu los nie oszczędził Danucie (67 l.) i Lechowi (73 l.) Wałęsom. 8 stycznia zmarł ich 43-letni syn Przemek. Został znaleziony martwy w swym mieszkaniu. W zasypanym śniegiem Gdańsku załamani rodzice, bracia i siostry odprowadzili urnę z jego prochami na cmentarz na Srebrzysku.

 • Przegląd Najnowszych Filmów Polskich we Lwowie

  33 filmy mieli okazję obejrzeć ukraińscy i polscy widzowie podczas zakończonego we Lwowie 3. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich. W wielu z nich, odnoszących się do najnowszej historii Polski, Ukraińcy szukali odniesień do obecnej sytuacji w ich kraju.

 • Danuta Wałęsa bardzo zmizerniała! To przez stres i kłopoty jej męża!

  Danuta Wałęsa (67 l.) tak przejęła się oskarżeniami wobec jej męża Lecha (72 l.), że aż odbiło się to na jej zdrowiu. Kobieta niknie w oczach! Zaniepokojony syn byłej pary prezydenckiej opowiedział o tym na łamach „Newsweeka”.

 • Janda jako Danuta Wałęsa?

  Krystyna Janda stara się o akceptację Danuty Wałęsowej dla przygotowywanej w warszawskim Teatrze Polonia adaptacji scenicznej wspomnień żony przywódcy Solidarności. W spektaklu, który mógłby mieć premierę już na jesieni, rolę głównej bohaterki miałaby zagrać oczywiście sama Janda.

 • Danuta Wałęsa gotowa na rozwód z Lechem? "To starszy pan. Potrzebuje opieki"

  Danuta Wałęsa po wydaniu autobiografii "Marzenia i tajemnice" w końcu żyje jak chce. Jest niezależna finansowo, podróżuje, poznaje nowych ludzi. Nie zmieniło się tylko jedno: stosunek jej męża do niej.

 • Lech Wałęsa uhonoruje Eltona Johna

  Brytyjski gwiazdor Elton John w czasie swojego koncertu, który będzie miał miejsce w niedzielę (8 lipca) w Trójmieście, odbierze z rąk byłego prezydenta Lecha Wałęsy Medal Wdzięczności Europejskiego Centrum Solidarności.

 • Danuta Wałęsa ma nowego "przyjaciela"!? Co z mężem?

  Jeden z tabloidów donosi, że żona Lecha Wałęsy (71 l.) widywana jest w towarzystwie tajemniczego mężczyzny. Jej mąż chyba niezbyt się tym przejmuje...

 • "Wałęsa": Uroczysty bankiet

  W poniedziałek, 2 lipca, twórcy i aktorzy filmu "Wałęsa" spotkali się na uroczystym bankiecie, aby uczcić zakończenie zdjęć do tej produkcji. Pierwsze skrzypce grał oczywiście reżyser Andrzej Wajda, a wtórował mu scenarzysta Janusz Głowacki.