• Informacje na temat:

  wałęsa film

Artykuły na temat: wałęsa film
 • Lech Wałęsa: Zostałem sponiewierany na lotnisku!

  Lech Wałęsa (70 l.) nie będzie chyba najmilej wspominał swojej ostatniej podróży do Londynu...

 • W szwedzkich kinach film Wajdy o Lechu Wałęsie

  Szwedzi mogą od piątku oglądać na ekranach kin w swoim kraju film "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Obraz w reżyserii Andrzeja Wajdy, mający w Szwecji tytuł "Walesa", zebrał pozytywne recenzje.

 • Na razie bez happy endu

  Hubert, którego gra Michał Czernecki w serialu jest – jak mówi – na etapie emocjonalnego dojrzewania. Aktor zdradza nam też wrażenia z planu filmu o Wałęsie oraz dlaczego chciał zmienić zawód.

 • Tydzień Filmu Polskiego w Wilnie

  Film "Papusza" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego zainaugurował we wtorek, 14 października, w Wilnie XIV Tydzień Filmu Polskiego, na którym zaprezentowanych zostanie 15 polskich produkcji. Gośćmi tegorocznego festiwalu są m.in. Krystyna Janda i Danuta Wałęsa.

 • Wąsy Wałęsy

  Robert Więckiewicz nie będzie kopią Lecha Wałęsy - zapowiadają twórcy filmu "Wałęsa". - Będzie grał Wałęsę! Jego wąsy zostały zrobione jak każde inne: to włosy natkane na tiulu. W roli Danuty - Agnieszka Grochowska.

 • Sztokholm: Festiwal filmów polskich Kinoteka

  Premierowym pokazem "Idy" Pawła Pawlikowskiego rozpoczął się w czwartek, 16 października, w Sztokholmie festiwal filmów polskich Kinoteka. W szóstej edycji tej imprezy w Szwecji zaprezentowanych zostanie 11 produkcji.

 • "Na Wspólnej: Oto serialowy rekordzista nr 1 Polsce!

  ...31-letni Kuba Świderski niepostrzeżenie wyrósł na serialowego rekordzistę nr 1 w Polsce. Obecnie możemy oglądać go w trzech produkcjach – w „Klanie” (TVP1), „Na Wspólnej” (TVN) i w „Przyjaciółkach” (Polsat). W sezonie wiosennym wystąpił też w „Powiedz tak!” (Polsat) i „Bodo” (TVP1). Wciąż się uczy i szuka nowych możliwości. Ostro działa w dubbingu, a ponadto zagrał główną rolę w filmie...

 • "Demon": Marcin Wrona kręci nowy film

  15 września padł pierwszy klaps na planie "Demona" - nowego filmu zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni, Marcina Wrony ("Chrzest").

 • "Lombard. Życie pod zastaw": Henryk Gołębiewski dołącza do obsady

  W jedną z postaci nowego serialu telewizji Puls wcieli się Henryk Gołębiewski – kultowy aktor znany z filmu „Edi” Piotra Trzaskalskiego. W „Lombardzie…” wystąpi u boku Zbigniewa Buczkowskiego.

 • Bogusław Linda w nowym filmie Andrzeja Wajdy

  Bogusław Linda zagra w nowym filmie Andrzeja Wajdy. Film będzie opowiadał o życiu polskiego malarza Władysława Strzemińskiego. Początek zdjęć zaplanowano na wrzesień 2015 roku.

Wideo na temat: wałęsa film
 • The Story of Film - Odyseja filmowa

  "The Story of Film - Odyseja filmowa" to projekt zupełnie wyjątkowy - złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad - historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Jego niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, wybitnego krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa "The Story of Film" odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej...

 • Roman Polański: Moje życie

  Film jest zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Reżyser odbył ją podczas domowego aresztu w szwajcarskim Gstaad. Polański opowiada w filmie o swoim życiu - jego najszczęśliwszych i najbardziej tragicznych momentach. Film dokumentalny "Roman Polański: moje życie" to wyjątkowa opowieść o życiu reżysera. Początek tej filmowej podróży to powrót do okresu dzieciństwa spędzonego w krakowskim getcie, pierwsze zrobione w Polsce filmy,...

 • Michael Haneke. Zawód: reżyser

  W ciągu 25 lat twórczości Michael Haneke osiągnął pozycje jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina. Od wczesnych prac, po film "Miłość" stworzył unikalny wszechświat, pokazując w nim męty społeczne, egzystencjalne lęki czy emocjonalne wybuchy. Poprzez wizję swoich aktorów i wcześniej nie pokazywane ujęcia, film przedstawia pracę prawdziwego artysty.

Dyskusje na temat: wałęsa film
 • Re: Najsłynniejsze aktorskie klany

  Słyszałem też inne popisy pana Stuhra. Między innymi na gali Orłów filmowych, gdy wręczał jedną z nagród. "Przyszedłem dziś do państwa, żeby ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu, to znaczy planu(...). Aktorzy drugiego planu to nie jest jakaś armia artystów wyklętych… to znaczy przeklętych (elita jak wyżej i Stuhr jak wyżej – przyp. KF). Aktor taki to nie jest ktoś, kto gdzieś tam się wałęsa… pałęta

 • Re: "Ranczo": Cezary Żak dementuje plotki w sprawie kontynuacji serialu

  Przypominam, że prezydentami Polski byli m.in. Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski. Podobno małą mądrością jest świat rządzony. Wygrana milionów przy pierwszym postawieniu jednego losu to zapewne(...) dofinansowanie? Przecież ten film to pewniak, zarobi na siebie, pazerni się zrobili, czy co?

 • Re: "Hannibal": Oswajanie potworów

  Niech lepiej pokażą film,jak Danuta Wałęsa zapłodniona przez swego męża Lecha,porodziła 10 mln. solidaruchów w sali BHP w Stoczni Gdańskiej im.Lenina.

 • Re: Wąsy Wałęsy

  Ale my już mamy film o Bolku i Lolku!!! No fakt kilka dzieł jest min. :Nocna zmiana ,Plusy dodatnie, plusy ujemne,ale jeden więcej nie zaszkodzi zapewne ten będzie na podstawie książki Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" , :)

 • Re: Wąsy Wałęsy

  Pan Wajda na co liczy? Kolejny order od miedwiediewa/putina? Że salony go będą hołubić? Salony go i tak będą lubić. Natomiast pan Wałęsa - nie wiem czy agent - ale na pewno kłamca. Lepiej by wyglądał i bardziej byłby szanowany gdyby przyznał że zbłądził. - chce zrobić film o bohaterze i tyle (słowa reżysera), wyróżnień dostał wystarczająco dużo... PS. To czy dla ciebie jest on bohaterem