• Informacje na temat:

  wielbiciele książek

Artykuły na temat: wielbiciele książek
 • "Bosch": Drugi sezon serialu w październiku na kanale 13 Ulica

  Już w październiku kanał 13 Ulica wyemituje drugi sezon trzymającego w napięciu serialu kryminalnego "Bosch", który został oparty na bestsellerowej serii książek Michaela Conelly’ego. Widzowie po raz kolejny będą śledzić losy tytułowego bohatera – detektywa z wydziału zabójstw policji Los Angeles. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany w poniedziałek 3 października o godz. 23:00.

 • ENEMEF: Noc Ekranizacji

  ENEMEF: Noc Ekranizacji to propozycja zarówno do kinomanów, jak i wielbicieli literatury. W piątek, 20 marca, widzowie sieci Multikino obejrzą cztery filmowe adaptacje powieści, które zajęły czołowe miejsca na liście światowych bestsellerów.

 • Zło czai się wszędzie! Seriale na podstawie twórczości Stephena Kinga

  .... Lubi czy nie? Przez wiele lat wydawało się, że pisarz nie przepada za ekranizacją swoich książek. Na przykład ostro skrytykował skądinąd genialne dzieło Stanleya Kubricka "Lśnienie". Jednak(...) Wielbiciele prozy Kinga z zapartym tchem czekali na ekranizację "Bastionu". Opowiada on o losach garstki ludzi ocalałych po epidemii supergrypy. Wkrótce dzielą się oni na dwa obozy: Dobra i Zła.  W końcu musi...

 • Jerzy Hoffman: Nie żegnam się z kinem

  Nie wiem, czy będę realizował jeszcze jakiś film, ale nie żegnam się z kinem, jestem wierny zasadzie: nigdy nie mów nigdy - przekonuje Jerzy Hoffman 40 lat po premierze "Potopu". Do księgarń trafił niedawno zawierający wspomnienia reżysera album poświęcony tej ekranizacji.

 • Marlene Jobert oskarżano o romans z prezydentem. Jak było naprawdę?

  ...moich książek mogę wszystko. To fascynujące, z niczym nieporównywalne doznanie. Mam takie piękne uczucie, że pisząc, mogę ludzi uszczęśliwiać. I nie ma to końca - zwierza się.  A gdy podbudowana miłością(...) Eve Green odnosi wielkie sukcesy aktorskie ("Marzyciele", "Casino Royale", "Królestwo niebieskie", "Euphoria"), dawni wielbiciele Marlène Jobert, mówią, że powinna być ozłocona za wydanie światu...

 • Daniel Olbrychski: Wielki uczeń wielkiego mistrza

  Wielki aktor, legenda polskiego kina. Jeden z najlepszych aktorów Andrzeja Wajdy. Daniel Olbrychski kończy dziś 70 lat.

 • Małgorzata Rozenek-Majdan musi obejść się smakiem. Koniec złudzeń i marzeń o "Azja Expres"!

  .... Stacja TVN podjęła właśnie decyzję, aby komu innemu zaproponować prowadzenie najnowszej edycji programu, który zobaczymy jesienią. Gospodynią show będzie Daria Ładocha, blogerka i autorka książek...

 • Marta Żmuda Trzebiatowska: Gaz pieprzowy i taniec na rurze

  Często gra słodkie, bezradne kobietki. Prywatnie Marta Żmuda Trzebiatowska jest twardzielką, która gdy trzeba, sama potrafi się obronić. Swoją wiedzą dzieli się w programie "Niepokonane". Jest singielką, ale marzy, by założyć rodzinę.

 • Krzysztof Cugowski zabiera żonę za granicę! Za pieniądze ze skromnej emerytury?!

  ...?   Nie wędkuję i nie odpoczywam w ogródku. Radość sprawia mi "nicnierobienie". Wtedy mogę oddać się oglądaniu filmów, czytaniu książek i słuchaniu muzyki.

 • Pogrzeb Tadeusza Konwickiego

  Tadeusz Konwicki został w czwartek, 15 stycznia, pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych. "Żegnamy człowieka, który sam o sobie mówił, że zawsze był w drodze. Trochę tak jak całe jego pokolenie z Wilna" - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas pogrzebu pisarza.

Wideo na temat: wielbiciele książek
 • Percy Jackson 2: Morze potworów

  Drugi film z serii ekranizacji cyklu bestsellerowych książek Ricka Riordana. Percy Jackson wyrusza na wyprawę, by odnaleźć bezcenne złote runo, a po drodze czekają go niezwykłe przygody i niewyobrażalne niebezpieczeństwa, a wśród nich starcie z morskimi potworami.

 • Alfie, mały wilkołak

  Film na podstawie serii książek Paula van Loon pod tym samym tytułem. Przy pełni księżyca, w siódme urodziny, Alfie (Ole Kroes) zmienia się w białego, puszystego, małego wilkołaka. W nocy chłopiec bez skrępowania wyskakuje przez okno i biegając po parku, czy ogrodzie sąsiadów wyszukuje kurczaków, kaczek i innych przysmaków. Przed wschodem słońca powraca do domu śmiertelnie zmęczony. Z obawy przed reakcją przybranych rodziców i utratą domu, postanawia utrzymać swój sekret w tajemnicy.

 • Saga "Zmierzch": Przed świtem - część 2

  Ostatnia część światowego fenomenu na podstawie książek Stephenie Meyer. Wszystko, co się zdarzyło, prowadziło do takiego zakończenia... Wyczekiwana przez fanów ostatnia część "Sagi Zmierzch" wyjaśni wszystkie tajemnice i zagadki tej epickiej historii romantycznej, która zadziwiła cały świat. Bella (Kristen Stewart) budzi się przemieniona - jest matką i nareszcie... wampirem. Podczas gdy jej mąż Edward (Robert Pattinson) podziwia jej piękno, szybkość i opanowanie, Bella zaczyna odczuwać...