• Informacje na temat:

  wielki język

Artykuły na temat: wielki język
 • "Seks w wielkim mieście" kończy 20 lat!

  Kultowy serial stworzony przez Darrena Stara na podstawie książek Candace Bushnell ma już 20 lat. Tak, to już dwadzieścia lat, od kiedy HBO wyemitowało w USA pierwszy odcinek „Seksu w wielkim mieście”. Było to dokładnie 6 czerwca 1998 roku.

 • "Plemię": Język ciała

  29 maja na polskie ekrany trafi głośny film "Plemię" - pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Myrosław Słaboszpyc'kyj'ego opowiedziane jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora.

 • Piotr Adamczyk i jego ukochana świętowali wielki sukces. Aktor dumny!

  ...potrzeby klienta i biznesu, które w przyszłości mogą okazać się kluczowe oraz tłumaczy je na język produktów i usług. Piotr jest dumny z ukochanej nie tylko z powodu dyplomu. Karolina łączyła studia(...) zdjęć, na przełomie sierpnia i września, zaplanowali wspólny wyjazd. Dokąd? To ma być niespodzianka. Na razie wspólnie świętują wielki sukces Karoliny, dla której wykształcenie jest bardzo ważne.  To...

 • Piraci z Karaibów uczą (się) języka niemieckiego

  Od kultowego "dziń dybry" z "'Allo 'Allo!" po pythonowskie żarty z imion Rzymian w "Żywocie Briana". Nic tak dobrze nie robi komedii jak zgrywa z gramatyki i języków obcych. Potwierdza to wchodzący na ekrany, familijny hit "Kapitan Szablozęby i skarb piratów".

 • Artur Żmijewski czekał na to kilka lat! Wielka radość!

  Artura.  Ewa to oczko w głowie taty. Zawsze mieli wspólny język, Ewa chętnie korzystała z jego rad. On mówił jej, że powinna być samodzielna i liczyć na siebie. Jednak po powrocie z USA zaproponował jej(...) angielsku. I tym może zarabiać na życie.  Zamieściła ogłoszenie, że może udzielać prywatnych lekcji śpiewu, muzyki, ale także dawać korepetycje z języka angielskiego.  "Jestem z niej bardzo dumny. Całym...

 • Janusz Gajos o filmie "Body/Ciało": Wielka tajemnica

  - Nie widziałem polskiego filmu, który byłby podobny do tego, który właśnie nakręciliśmy - powiedział Janusz Gajos w rozmowie z Interią podczas Berlinale. Piątego dnia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, 9 lutego, miał premierę najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", w którym wybitny polski aktor gra główną rolę.

 • "Singielka": Paulina Chruściel z miłości do Afryki nauczyła się języka suahili

  Paulina Chruściel, czyli Elka z „Singielki”, często mówi w wywiadach o... Afryce – kontynencie, w którym zakochała się kilka lat temu i którą, dzięki licznym podróżom, zna już jak własną kieszeń. Aktorka podjęła nawet próbę nauczenia się suahili i dziś bez trudu porozumiewa się w tym języku!

 • Tomasz Raczek o poezji "Idy"

  "Ida" posługuje się językiem poezji - nie publicystyki - dzięki czemu jest zrozumiała dla widzów na Zachodzie, którzy docenili ją bardziej niż Polacy; to zasługa reżysera Pawła Pawlikowskiego, który studiował i pracuje w Wielkiej Brytanii - uważa Tomasz Raczek.

 • Alicja Bachleda-Curuś ma problem. Syn nie chce uczyć się języka polskiego!

  Alicja Bachleda-Curuś (33 l.) robi wszystko, by syn Henry Tadeusz (7 l.) nauczył się płynnie mówić w języku polskim. Niestety, maluch niechętnie garnie się do nauki. Na pytania najczęściej odpowiada w języku angielskim.

 • Studenci z Tajwanu śpiewają po polsku piosenki Piotra Rubika

  Kilkudziesięciu studentów polonistyki na jednym z tajwańskich uniwersytetów przygotowało występ oparty na kompozycjach Piotra Rubika. Wybrane utwory studenci wykonali po polsku, zaskakując bardzo dobrą znajomością języka.

Zdjęcia na temat: wielki język
Wideo na temat: wielki język
 • Anka Popek ulubienicą Kurskiego? "Ludzie chlapią językiem niepotrzebnie"

  najlepsze zdanie. "Ludzie chlapią językiem niepotrzebnie. Mogą zrobić dużo krzywdy takimi określeniami. Nasz prezes bardzo demokratycznie traktuje swoich pracowników. O wielkości gwiazdy decyduje to

 • Doda wręcza prezent Britney Spears!

  Doda nie ukrywa, że jest wielką fanką Britney Spears. Kiedy ta przyleciała do Polski promować swoją bieliznę, nie mogło jej zabraknąć na spotkaniu z wokalistką. Wręczyła jej też prezent. Zobaczcie, jak radzi sobie z językiem angielskim!

 • Porozmawiajmy o seksie

  Producent serialu - Michael Patrick King oraz jego scenarzyści rozmawiają o istotnych sprawach produkcji. Poznaj zdanie samych twórców "Seksu w wielkim mieście". "W serialu "Seks w wielkim mieście(...) w taksówce - szczerej, bezkompromisowej, ale nie wulgarnej. "Stworzyłyśmy świat, w którym "takie słownictwo" było OK. Był to język zabawny, za którym chciało się podążać." - mówi jedna ze scenarzystek

Dyskusje na temat: wielki język
 • Re: "Esmeralda": Wielki powrót po latach

  Typowy język agresji elektoratu PatologiiObywatelskiej

 • Re: Te aktorki i aktorzy żyją na kocią łapę. Ślub nie jest im do niczego potrzebny!

  Ja mam wielki szacunek dla takich ludzi jek te pary ,szczególnie pana Matuszaka i pani Nolbrzak,ponieważ często ,mimo olbrzymiej różnicy wieku znajdują oni po prostu wspólny język i nie ważne czy w obiegowej opinii, kobieta "leci na kasę" ,czy facet leci "na młode,piękne kobiece ciało".Ważne jest jedynie to że jest im razem dobrze i chcą być razem.Przecież w końcu , nie ma żadnego przymusu aby

 • Re: "Wkręceni 2" to szalona historia o polsk...

  Nazwanie A. Muchy gwiazdą pokazuje jak bardzo u nas zdewaluowało si\e pojęcie gwiazdy!!! Przez określenie Gwiazdy powinny być postrzegane osby posiadające takie przymioty jak;wielki talent aktorski(...) ,lub przejścia przez łóżko ustosunkowanych w show bizie decydentów. ,promowane na siłę do znudzenia ,czy to się nam podoba ,czy nie. Skandaliki i niewyparzony język, nie czyni z panienki gwiazdy,niestety.

 • Re: Wielki powrót "Hotelu 52"!

  Skończcie z tymi badziewiami, co jeden to gorszy. Telewizja ma swoich widzów za idiotów, karmi ich takim badziewiem, że aż wstyd. Ten prymitywny ubogi do bólu język, co to za polszczyzna?. Polsat nie ma żadnych ambicji wyższego lotu!!!!!!!