• Informacje na temat:

  wielki język

Artykuły na temat: wielki język
 • "Seks w wielkim mieście" kończy 20 lat!

  Kultowy serial stworzony przez Darrena Stara na podstawie książek Candace Bushnell ma już 20 lat. Tak, to już dwadzieścia lat, od kiedy HBO wyemitowało w USA pierwszy odcinek „Seksu w wielkim mieście”. Było to dokładnie 6 czerwca 1998 roku.

 • "Plemię": Język ciała

  29 maja na polskie ekrany trafi głośny film "Plemię" - pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Myrosław Słaboszpyc'kyj'ego opowiedziane jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora.

 • "Singielka": Paulina Chruściel z miłości do Afryki nauczyła się języka suahili

  Paulina Chruściel, czyli Elka z „Singielki”, często mówi w wywiadach o... Afryce – kontynencie, w którym zakochała się kilka lat temu i którą, dzięki licznym podróżom, zna już jak własną kieszeń. Aktorka podjęła nawet próbę nauczenia się suahili i dziś bez trudu porozumiewa się w tym języku!

 • Piraci z Karaibów uczą (się) języka niemieckiego

  Od kultowego "dziń dybry" z "'Allo 'Allo!" po pythonowskie żarty z imion Rzymian w "Żywocie Briana". Nic tak dobrze nie robi komedii jak zgrywa z gramatyki i języków obcych. Potwierdza to wchodzący na ekrany, familijny hit "Kapitan Szablozęby i skarb piratów".

 • Alicja Bachleda-Curuś ma problem. Syn nie chce uczyć się języka polskiego!

  Alicja Bachleda-Curuś (33 l.) robi wszystko, by syn Henry Tadeusz (7 l.) nauczył się płynnie mówić w języku polskim. Niestety, maluch niechętnie garnie się do nauki. Na pytania najczęściej odpowiada w języku angielskim.

 • Janusz Gajos o filmie "Body/Ciało": Wielka tajemnica

  - Nie widziałem polskiego filmu, który byłby podobny do tego, który właśnie nakręciliśmy - powiedział Janusz Gajos w rozmowie z Interią podczas Berlinale. Piątego dnia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, 9 lutego, miał premierę najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", w którym wybitny polski aktor gra główną rolę.

 • Pewna kobieta w trakcie treningu w parku odkrywa ciało pochowane w płytkim grobie. Cam ustala tożsamość ofiary - to Chili Reuben, prowadzący popularny program kulinarny. Kontrowersyjny gospodarz show na wizji odwiedzał lokale i oceniał jakość jedzenia. Od jego werdyktu zależało być albo nie być wielu restauracji. Był znany z nadwagi, niepohamowanego obżarstwa i ostrego języka. W Waszyngtonie...

 • Tomasz Raczek o poezji "Idy"

  "Ida" posługuje się językiem poezji - nie publicystyki - dzięki czemu jest zrozumiała dla widzów na Zachodzie, którzy docenili ją bardziej niż Polacy; to zasługa reżysera Pawła Pawlikowskiego, który studiował i pracuje w Wielkiej Brytanii - uważa Tomasz Raczek.

 • Edyta Herbuś jest zahukana. W Nowym Jorku zapomniała języka!

  Celebrytka z Kielc nigdy nie przypuszczała, że będzie miała szansę bywać w wielkim świecie, spotykać ludzi kultury, sztuki i uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych. Nie da się ukryć(...), nadal nie pozbyła się cech zahukanej prowincjuszki. Do tego nie radzi sobie z językiem angielskim. - Codziennie chodziła na specjalny kurs, który miał jej pomóc pokonać blokadę. Ma ogromny zasób słów...

 • Studenci z Tajwanu śpiewają po polsku piosenki Piotra Rubika

  Kilkudziesięciu studentów polonistyki na jednym z tajwańskich uniwersytetów przygotowało występ oparty na kompozycjach Piotra Rubika. Wybrane utwory studenci wykonali po polsku, zaskakując bardzo dobrą znajomością języka.

Zdjęcia na temat: wielki język
Wideo na temat: wielki język
 • Anka Popek ulubienicą Kurskiego? "Ludzie chlapią językiem niepotrzebnie"

  najlepsze zdanie. "Ludzie chlapią językiem niepotrzebnie. Mogą zrobić dużo krzywdy takimi określeniami. Nasz prezes bardzo demokratycznie traktuje swoich pracowników. O wielkości gwiazdy decyduje to

 • Wielki Gatsby

  Baz Luhrmann postanowił zmierzyć się z legendą. Twórca "Australii" i "Moulin Rouge" postanowił po raz kolejny przenieść na duży ekran powieść Francisa Scotta Fitzgeralda "Wielki Gatsby". Główne role grają Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire.

 • Doda wręcza prezent Britney Spears!

  Doda nie ukrywa, że jest wielką fanką Britney Spears. Kiedy ta przyleciała do Polski promować swoją bieliznę, nie mogło jej zabraknąć na spotkaniu z wokalistką. Wręczyła jej też prezent. Zobaczcie, jak radzi sobie z językiem angielskim!

 • Wielki Liberace

  "Wielki Liberace" to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

Dyskusje na temat: wielki język
 • Re: "Esmeralda": Wielki powrót po latach

  Typowy język agresji elektoratu PatologiiObywatelskiej

 • Re: "Wkręceni 2" to szalona historia o polsk...

  Nazwanie A. Muchy gwiazdą pokazuje jak bardzo u nas zdewaluowało si\e pojęcie gwiazdy!!! Przez określenie Gwiazdy powinny być postrzegane osby posiadające takie przymioty jak;wielki talent aktorski(...) ,lub przejścia przez łóżko ustosunkowanych w show bizie decydentów. ,promowane na siłę do znudzenia ,czy to się nam podoba ,czy nie. Skandaliki i niewyparzony język, nie czyni z panienki gwiazdy,niestety.

 • Re: Wielki powrót "Hotelu 52"!

  Skończcie z tymi badziewiami, co jeden to gorszy. Telewizja ma swoich widzów za idiotów, karmi ich takim badziewiem, że aż wstyd. Ten prymitywny ubogi do bólu język, co to za polszczyzna?. Polsat nie ma żadnych ambicji wyższego lotu!!!!!!!