• Informacje na temat:

  wilhelm brasse portrecista

Artykuły na temat: wilhelm brasse portrecista
 • "Portrecista" nagrodzony w Australii

  Polski film "Portrecista" w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego, dokument o Wilhelmie Brasse, który na zlecenie SS prowadził fotograficzną dokumentację w obozie koncentracyjnym Auschwitz, zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Australii.

 • Wstrząsający "Portrecista" w Muranowie

  Trwająca kilka chwil martwa cisza, a następnie niepewne oklaski zaskoczonej i zszokowanej publiczności zakończyły we wtorek, 17 stycznia, przedpremierowy pokaz filmu "Portrecista" w warszawskim kinie "Muranów", poświęconego fotografowi z obozu w Auschwitz. Na pokazie obecny był reżyser Irek Dobrowolski oraz bohater filmu 89-letni Wilhelm Brasse.

 • "Portrecista": W obronie godności

  Polski film "Portrecista" w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego - dokument o Wilhelmie Brasse, który na zlecenie SS prowadził fotograficzną dokumentację w obozie koncentracyjnym Auschwitz - zainauguruje w kwietniu Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Godności Człowieka w Sztokholmie w Szwecji.

 • "Portrecista" z nagrodą w Sztokholmie

  "Portrecista" w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego otrzymał w niedzielę, 22 kwietnia, w Sztokholmie Grand Prix V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Człowiek w świecie".

 • Kino w obronie praw człowieka

  "Człowiek w świecie" to hasło Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych, który rozpoczął się w piątek, 20 kwietnia, w Sztokholmie. W jego ramach zostanie pokazanych 20 filmów z 12 krajów świata, w tym aż 8 filmów z Polski.

 • Kolejne "Żydowskie Motywy"

  Prawie 50 filmów z 15 krajów będzie walczyć o nagrody na 4. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Żydowskie Motywy", który odbędzie się w maju w Warszawie.

 • "Sierpniowe niebo": Film o powstaniu warszawskim

  Nakręcone w 1944 r. podczas powstania warszawskiego zdjęcia, nigdy wcześniej niepokazywane szerszej publiczności, zobaczyć można w filmie "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", który trafi do kin 13 września. Reżyserem jest pochodzący z rodziny powstańców Irek Dobrowolski.

Wideo na temat: wilhelm brasse portrecista
 • Serafina

  Picasso, Rousseau i... Séraphine. Prawdziwa historia niezwykłej kobiety, która podobnie jak polski Nikifor, stała się gwiazdą sztuki. Filmowe wydarzenie roku we Francji, wyróżnione siedmioma Cezarami w najważniejszych kategoriach. W 1913 roku niemiecki kolekcjoner Wilhelm Uhde, jeden z pierwszych nabywców dzieł Picassa, wynajmuje mieszkanie w Prowansji, aby pisać i odpocząć od intensywnego paryskiego życia. Do prac domowych zatrudnia Séraphine. Jego zaskoczenie jest olbrzymie, gdy odkrywa, że...

 • Antboy

  Wyobraź sobie, że masz na imię Amanda i jesteś śliczną dziewczyną, do której wzdycha każdy chłopiec w szkole. Kogo wezwiesz na pomoc, kiedy zostaniesz porwana przez superzłoczyńcę gotowego zrobić wszystko, żeby zemścić się na twoim ojcu - szefie korporacji przeprowadzającej eksperymenty genetyczne? Wiadomo. SUPERMRÓWKĘ! Superbohatera ukrywającego się pod postacią pulchnego, zamkniętego w sobie Pelle - dwunastolatka tak nudnego, że koledzy ze szkoły nawet nie zawracają sobie głowy zaczepianiem...

 • Sierpniowe niebo. 63 dni chwały

  Zrealizowana w nowatorski sposób, wielowątkowa i poruszająca opowieść sięgająca czasów lata 1944 roku. "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały" w reżyserii Irka Dobrowolskiego - zdobywcy 8 nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach za głośnego "Portrecistę" - jest hołdem złożonym młodym Polakom walczącym w Powstaniu Warszawskim. W filmie, obok aktorów zawodowych, zagrali "Wilku" (Robert Darkowski) oraz "Bilon" (Maciej Bilka), raperzy znani z popularnej grupy hip-hopowej Hemp Gru. Pracownicy...