• Informacje na temat:

  włodzimierz press czterech pancernych

Artykuły na temat: włodzimierz press czterech pancernych
 • "Czterej pancerni i pies": Włodzimierz Press miał obiecaną rolę Ramzesa w „Faraonie”

  Włodzimierz Press, czyli niezapomniany Grigorij Saakaszwili z „Czterech pancernych i psa”, wyznał niedawno w wywiadzie, że to on miał zagrać Ramzesa w nominowanym do Oscara „Faraonie” Jerzego Kawalerowicza. - Rolę sprzątnął mi sprzed nosa Jurek Zelnik, mój kolega z podwórka – wspomina.

 • 45 lat od premiery "Czterech pancernych"

  W poniedziałek, 9 maja, mija 45 lat od dnia premierowej emisji pierwszego odcinka "Czterech pancernych i psa", jednego z najbardziej popularnych polskich seriali.

 • Włodzimierz Press: Czas wcale nie leczy ran

  Saakaszwilim, którego grał w "Czterech pancernych i psie". Na nic jednak zdały się ich zaloty. Włodzimierzowi Pressowi (77 l.) podobała się tylko jedna. Miała na imię Renata i była kostiumologiem. Odkąd poznali się na planie serialu o pancernych, są nierozłączni. I choć od pół wieku żyją w zgodnym związku, żona musiała zaakceptować, że w jego sercu jest jeszcze jedna bardzo ważna kobieta. Tą, którą...

 • "Czterej pancerni i pies" w Berlinie

  Przygody załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika fascynowały kiedyś miliony telewidzów w dawnej NRD. W najbliższy weekend niemieccy miłośnicy "Czterech pancernych i psa" będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki polskiego serialu na ekranie jednego z berlińskich kin.

 • Kultowe seriale: 50 lat od pierwszego klapsa na planie "Czterech pancernych i psa"

  Pierwszy odcinek "Czterech pancernych i psa" Telewizja Polska wyemitowała 9 maja 1966 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że po półwieczu ten serial wciąż będzie gromadził przed telewizorami spore grono widzów. Podobno tylko Roman Wilhelmi prorokował, że pancernych czeka sława.

 • "Czterej pancerni" wracają na srebrny ekran

  5 listopada to data powrotu na ekrany telewizorów kultowego serial u "Czterej pancerni i pies". Co tydzień, w każdą listopadową niedzielę, na kanale telewizyjnym Kino Polska śledzić będziemy mogli kolejne przygody dzielnej załogi "Rudego". Również co tydzień interesujące rozmowy o serialu wszech czasów.

 • "Pancerni": Wstyd czy duma?

  Wilhelmi), Janka Kosa (Janusz Gajos), Gustlika Jelenia (Franciszek Pieczka) i Grigorija Saakaszwilego (Włodzimierz Press). Interesowało ich nie tylko, czy dzielna załoga czołgu T-34 o numerze(...) przygód "Wilhelma Tella". Na pewno nie wstydzą się, że brałem w tej produkcji udział. Na "Czterech pancernych..." wychowały się całe pokolenia Polaków - mówi Witold Pyrkosz. I wychowują następne. Bo...

 • Był reżyserem kultowego serialu

  W sobotę mija 20. rocznica śmierci reżysera serialu "Czterej pancerni i pies", Konrada Nałęckiego. Artysta miał też w dorobku m.in. filmy "Drugi człowiek", "Mansarda", "Wszyscy i nikt".

 • 45 lat "Czterech pancernych i psa"!

  ...jedyna podstawa scenariusza. "(...) Scenariusz, chociaż oparty na 'Czterech pancernych', został uzupełniony fragmentami opowieści 'Ze 101 frontowych nocy', również pióra Janusza Przymanowskiego(...)), strzelec-radiotelegrafista Janek (Janusz Gajos) i gruziński kierowca-mechanik Grześ (Włodzimierz Press). Nie można także pominąć kochanego przez wszystkich psa Szarika (grał go wilczur Trymer - pies...

 • Witold Pyrkosz, czyli wino, kobiety i śpiew!

  W Wigilię, 24 grudnia, Witold Pyrkosz kończy 85 lat. Niezapomniane kreacje stworzył w takich produkcjach, jak "Janosik", "Vabank", "Czterej pancerni i pies". Przypomnijmy najważniejsze role aktora oraz przyjrzyjmy się życiu seniora rodu Mostowiaków.

Dyskusje na temat: włodzimierz press czterech pancernych