• Informacje na temat:

  wojciech górecki

Artykuły na temat: wojciech górecki
 • „M jak miłość”: Górecki rozwali związek swojej córki i Radka?

  Górecki (Wojciech Wysocki) - zaniepokojony tym, że jego ukochana córka spotyka się z kryminalistą bez grosza przy duszy, jak nazywać będzie Radka (Tomasz Włosok) – zleci znajomemu detektywowi, by dokładnie prześwietlił przeszłość chłopaka...

 • 80. urodziny Wojciecha Kilara

  Wybitny kompozytor Wojciech Kilar kończy we wtorek, 17 lipca, 80 lat. Ma w dorobku wiele utworów symfonicznych i kameralnych, ale światową sławę przyniosła mu muzyka do filmów. W maju otrzymał najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego.

 • "M jak miłość": Teresa wpadnie w oko Góreckiemu i Filarskiemu!

  ...padła ofiarą Wernera (Jacek Kopczyński), który kręci na dwa fronty. Później jednak okaże się, że jej adoratorem jest Górecki (Wojciech Wysocki), który w 1371. odcinku sagi rodu Mostowiaków wpadnie do(...) Jakubczykowa wpadnie też w oko Filarskiemu (Andrzej Precigs). Z kolei Górecki wręczy Piotrkowi prezent na Nowy Rok - skrzynkę wina - i przekaże serdeczności od Olgi (Katarzyna Grabowska), która aktualnie...

 • Nie żyje Wojciech Kilar

  Nie żyje Wojciech Kilar - wybitny kompozytor i pianista, twórca muzyki do ponad 130 filmów. Artysta zmarł w niedzielę, 29 grudnia, nad ranem, po długiej walce z chorobą. Miał 81 lat. Od ponad 60 związany był z Górnym Śląskiem. Pogrzeb kompozytora odbędzie się 4 stycznia w Katowicach.

 • "M jak miłość": Wojciech Wysocki świętuje 40-lecie pracy artystycznej

  Wojciech Wysocki, czyli Górecki z „M jak miłość”, po raz pierwszy stanął na scenie dokładnie 40 lat temu - 4 listopada 1976 roku. Kilka miesięcy wcześniej został absolwentem warszawskiej szkoły teatralnej i zadebiutował na dużym ekranie w jednej z głównych ról w legendarnym filmie „Con Amore”.

 • Wojciech Kilar: Najsłynniejsze tematy filmowe

  Był kompozytorem utworów orkiestrowych, kameralnych, wokalno-instrumentalnych i fortepianowych, twórcą muzyki filmowej i współtwórcą polskiej szkoły awangardowej. Na świecie znany był głównie ze swojej muzyki filmowej; stworzył ją do ponad 130 obrazów. Przypominamy najsłynniejsze filmowe tematy Wojciecha Kilara.

 • "M jak miłość": Wojciech Wysocki świata nie widzi poza żoną i córką

  Wojciech Wysocki, czyli Górecki z „M jak miłość” i Marczyński z „Klanu”, jest od 18 lat do szaleństwa zakochany w swej pięknej żonie Joannie. Już w dniu, w którym ją poznał, był pewny, że spędzi u jej boku resztę swojego życia...

 • Urodzinowy Dzień Kilara

  Związany od lat ze Śląskiem światowej sławy kompozytor Wojciech Kilar obchodzi niebawem 75. urodziny. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR) postanowiła to uczcić, organizując "Dzień Kilara".

 • ​"Klan": Wojciech Wysocki wrócił do serialu po sześcioletniej przerwie

  Wojciech Wysocki, który przez kilkanaście lat wcielał się w doktora Andrzeja Marczyńskiego w "Klanie", wrócił na plan sagi rodu Lubiczów! W roli byłego wspólnika Pawła (Tomasz Stockinger) i byłego męża Alicji (Maria Winiarska) po raz pierwszy po sześcioletniej przerwie zobaczymy go na początku września...

 • Kilar w Filharmonii Narodowej

  80. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara Filharmonia Narodowa w Warszawie uczci w sobotę koncertem. Zostaną wykonane cztery kompozycje jubilata: "Kościelec 1909", "Exodus", "Angelus" i jeden z najnowszych utworów - II Koncert fortepianowy.

Dyskusje na temat: wojciech górecki
 • Re: M jak miłość

  już teraz wojciec wysocki nie tylko zagościł wystąpił,ale już cały czas będdzie występować grać w serialu m jak miłość wojciech wysocki rolę ;góreckieóżna osobago cały czas druga różna osoba ale 1 pierwsza jak o przez to że już cały czas będzie to górecki,postać drugooplanowa.