• Informacje na temat:

  wojciech kasperski reżyser

Artykuły na temat: wojciech kasperski reżyser
 • Marieta Żukowska chce wziąć potajemny ślub!

  Marieta Żukowska (32 l.) i Wojciech Kasperski (33 l.) zdradzili, że nie będą się afiszować z hucznym weselem.

 • Potrójny triumf Kasperskiego

  Wojciech Kasperski, twórca fabularnego filmu "Miasto ucieczki", został najlepszym polskim reżyserem niezależnym. W niedzielę (22 kwietnia) w Warszawie wręczono Polskie Nagrody Kina Niezależnego OFFskary 2007. W miniony weekend Kasperski triumfował także na Oskariadzie (za "Miasto ucieczki") oraz zdobył Nagrodę TVP Kultura (za swój poprzedni film - "Nasiona").

 • Marieta Żukowska urodziła

  Marieta Żukowska i Wojciech Kasperski powitali na świecie swoje pierwsze dziecko - córkę.

 • Nagrodzona "Otchłań" i Zanussi

  Reżyser Wojciech Kasperski, autor filmu "Otchłań", zdobył statuetkę za najlepszy dokument w ramach zakończonej w poniedziałek, 29 listopada, w Warszawie 4. edycji festiwalu filmów niezależnych Grand Off. Nagrodę za całokształt twórczości przyznano Krzysztofowi Zanussiemu.

 • Krucha i drapieżna

  Jest krucha, ale umie tupnąć nogą. Z przystojnym reżyserem u boku i z ciekawymi rolami w garści, Marieta Żukowska spełnia marzenia wielu aktorek.

 • Grzechy polskiego kina

  Nagradzani w świecie polscy filmowcy - Szumowska, Idziak, Starski i Kasperski - surowo oceniają polską kinematografię ostatnich 20 lat.

 • Marieta Żukowska: Szokująca kłótnia na oczach przechodniów!

  ...) tygodnik "Życie na gorąco" spotkał nieopodal wejścia do restauracji. Był z nią jej życiowy partner, reżyser Wojciech Kasperski. Na pierwszy rzut oka widać było, że coś jest nie tak. Kawałek dalej(...) okularów po policzkach Mariety spływały coraz obfitsze łzy. W końcu aktorka nie wytrzymała. Poszła pod drzewo obok, przykucnęła i, chowając twarz w dłoniach, rozpłakała się na dobre. Wojciech przechadzał się...

 • Polski film w Nowym Jorku

  Fabularna etiuda Wojciecha Kasperskiego "Miasto ucieczki" zostanie pokazana w konkursie Shorts podczas festiwalu Tribeca Film Festival 2007 w Nowym Jorku. Film zdobył już wiele nagród na polskich i zagranicznych festiwalach.

 • Marieta Żukowska: Czy uda jej się uniknąć operacji?

  ..., reżysera Wojciecha Kasperskiego (37 l.). Aktorka wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności, co przyniosło pewną poprawę, ale jeszcze niewystarczającą. Jeśli nie uda się całkowicie zregenerować...

 • Sukces polskiego dokumentu "Nasiona"

  Film dokumentalny Wojciecha Kasperskiego "Nasiona" zdobył Wielkiego Srebrnego Nanuka - nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmu Dokumentalnego "Flahertiana" w Permie, który zakończył się 9 maja. Obraz powstał w ramach I edycji projektu "Rosja-Polska. Nowe spojrzenie".