• Informacje na temat:

  wojciech młynarski 2011

Artykuły na temat: wojciech młynarski 2011
 • "Na dobre i na złe": Katarzyna Dąbrowska porzuci aktorstwo dla... śpiewania?

  ...miesięcy później triumfowała podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Lublinie. W kategorii amatorów nie miała sobie równych! Zasiadający wówczas w jury konkursu Wojciech Młynarski namówił ją, by spróbowała swoich sił na egzaminach do szkoły teatralnej.  - Pan Młynarski, już po ogłoszeniu werdyktu powiedział mi, że nadaję się na aktorkę, więc postanowiłam spróbować. Ale nie...

 • Michał Bajor: Po francusku z Wojciechem Młynarskim

  21 października Michał Bajor wydaje dwupłytowy album z kolekcją przebojów piosenki francuskiej w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego.

 • Fryderyki 2011: 9 nominacji Moniki Brodki

  W środę (24 lutego) ogłoszono listę nominowanych artystów do Fryderyków 2011. W tym roku do Biura Akademii Fonograficznej wpłynęło 726 zgłoszeń we wszystkich kategoriach.

 • Najwięcej Fryderyków dla Acid Drinkers!

  Cztery Fryderyki 2011 otrzymała metalowa grupa Acid Drinkers, a trzy powędrowały w ręce Moniki Brodki.

 • Jarosław Wasik: Dotykanie z poetyckim przesłaniem

  Po 12 latach przypomina o sobie Jarosław Wasik, wokalista kojarzy z krainą łagodności. Album "Dotykanie" ukaże się w lutym 2011 roku.

 • Fryderyki 2011: To będzie wieczór Moniki Brodki?

  Dziś wieczorem (9 maja) w Warszawie rozdane zostaną Fryderyki - najważniejsze nagrody polskiego rynku fonograficznego. Szansę na aż dziewięć statuetek ma Monika Brodka.

 • Wspominamy Irenę Kwiatkowską

  "Była talentem zupełnie niepospolitym, wulkanem pomysłów" - tak o zmarłej 3 marca 2011 roku wybitnej aktorce Irenie Kwiatkowskiej mówią koledzy po fachu. "Wykorzystała każdy ułamek swojego życia", "Określenie kobieta pracująca idealnie do niej pasowało" - dodają.

 • Cudze śpiewacie, bo swojego nie macie?

  W ostatnim czasie na krajowym rynku muzycznym pojawiło się sporo tzw. tribute albumów, na których współcześni wykonawcy sięgnęli po twórczość innych, głównie zasłużonych dla polskiej kultury artystów. Czy to wyraz kreatywnego hołdu dla ponadczasowej twórczości czy raczej brak pomysłów na własną artystyczną tożsamość?

 • Autor serialowych przebojów kończy 85 lat

  "Nie bądź taki szybki Bill" , W siną dal", "Czterdzieści lat minęło", "Wojna domowa" - to tylko niektóre z przebojów Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Nadworny kompozytor muzyki do polskich seriali, osobistość sceny jazzowej, kończy 10 kwietnia 85 lat.

 • Potrafiła cieszyć się każdą chwilą

  Do końca swoich dni była pogodna, pełna chęci życia i doskonale opowiadała dowcipy. Widzowie ją uwielbiali. "Była kimś zupełnie zjawiskowym" - pisano o Irenie Kwiatkowskiej. Gdyby żyła, obchodziłaby w poniedziałek, 17 września, swe 100. urodziny!

Wideo na temat: wojciech młynarski 2011
 • Dom zły

  Trzymający w napięciu, doskonale skonstruowany thriller twórcy kultowego "Wesela". Nagrodzony na tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię, scenariusz i montaż. Wydarzenia okryte mroczną tajemnicą, wciągająca fabuła trzymająca do końca w niebywałym napięciu, brawurowy popis aktorski i zakończenie, jakiego nie było w kinie od czasu "Wściekłych psów" i "Podejrzanych". Tajemnica, zagadka, śledztwo. "Dom zły" został okrzyknięty polskim "Fargo", a reżyser filmu...

 • Róża

  Lato 1945 roku. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo...

 • Randka w ciemno

  "Randka w ciemno" to nieprzewidywalna, pełna zwrotów akcji komedia o relacjach damsko-męskich, utrzymana w klimacie "Lejdis" i "Testosteronu" Co by było, gdyby faceci z "Testosteronu" stanęli do konfrontacji z ostrymi dziewczynami z "Lejdis"? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy nieprzewidywalnej komedii "Randka w ciemno". Film stanowi propozycję dla tych, których zmęczył lukier produkowanych seryjnie komedii romantycznych i szukają w kinie solidnej dawki emocji oraz prawdziwego,...