• Informacje na temat:

  wojciech pokora

Artykuły na temat: wojciech pokora
 • Nie żyje Wojciech Pokora

  W wieku 83 lat zmarł wybitny aktor filmowy i teatralny Wojciech Pokora. Największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei. Informację o śmierci aktora przekazała Krystyna Janda.

 • Wojciech Pokora kończy 80 lat!

  Wojciech Pokora, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów komediowych, znany między innymi z ról w filmach "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", seriali "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", "Przygody psa Cywila" i "Kabaretu Olgi Lipińskiej", kończy w czwartek, 2 października, 80 lat.

 • Kultowe seriale: Mija rok od śmierci Wojciecha Pokory

  Dokładnie rok temu - 4 lutego - dotarła do nas smutna wiadomość, że uwielbiany przez widzów Wojciech Pokora przegrał walkę z chorobą, z którą zmagał się przez kilka miesięcy. Niezapomniany inżynier Mieczysław Gajny z "Czterdziestolatka", hrabia Żorż Ponimirski z "Kariery Nikodema Dyzmy" i docent Zenobiusz Furman z "Alternatyw 4", zmarł w szpitalu w wieku 83 lat.

 • Jubileusz Wojciecha Pokory

  2 października Wojciech Pokora skończy 80 lat. Z tej okazji stacja TVP Seriale zorganizowała aktorowi jubileusz w siedzibie TVP, na którym oprócz samego jubilata, pojawiły się też jego ekranowe partnerki z popularnych seriali - Anna Seniuk z "Czterdziestolatka" oraz Hanna Bieniuszewicz z serialu "Alternatywy 4".

 • Wojciech Pokora: Tabloid ujawnia przyczynę jego śmierci

  Jak czytamy w jednym z tabloidów, Wojciech Pokora (†83 l.) od tygodni walczył z chorobą. Jeszcze w grudniu zeszłego roku udzielał wywiadu. Okazało się, że była to jego ostatnia rozmowa przeznaczona do publikacji. Gdy dziennikarka dzwoniła do jego agentki w celu umówienia terminu sesji, ta powiedziała, że aktor przebywa w szpitalu.

 • Elliot Goldenthal odebrał Nagrodę im. Wojciecha Kilara

  Amerykański kompozytor i zdobywca Oskara Elliot Goldenthal odebrał w czwartek, 28 maja, wieczorem w Krakowie Nagrodę im. Wojciecha Kilara. Nagrodę wręczono podczas "Gali Muzyki Polskiej: Scoring4Wajda" w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 • Wojciech Pokora: Zapracowany emeryt

  Wojciech Pokora zaczynał karierę w fabryce samochodów, na szczęście w porę zakochał się w teatralnej scenie. Wciąż gra kolejne spektakle i cieszy się życiem u boku żony Hanny. Teraz wspomina młodzieńcze żarty zza kulis.

 • Agata Nizińska czyta "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

  Piosenkarka i aktorka Agata Nizińska, wnuczka wybitnego artysty Wojciecha Pokory, zagłębi się w intymny świat kontrowersyjnej powieści erotycznej autorstwa E. L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

 • Wojciech Pokora: tabloid zdradza, co "zabiło" aktora. Zaskakujące miejsce pogrzebu

  Wojciech Pokora (+83 l.) zmarł 4 lutego po długiej walce z chorobą. Jeden z tabloidów twierdzi, że aktora "zabiły papierosy".

 • Agata Nizińska: Nowy film i płyta

  Agata Nizińska, wnuczka znanego aktora Wojciecha Pokory, pracuje nad materiałem na swoją debiutancką płytę, na którą napisze część tekstów. Wokalistka nie zapomina też o aktorstwie, w grudniu rozpoczęła pracę na planie filmu "Job 2", w którym zagra główną postać kobiecą.

Zdjęcia na temat: wojciech pokora
Wideo na temat: wojciech pokora
 • Marta Żmuda-Trzebiatowska: Jestem najpopularniejszą polską aktorką w Londynie!

  Po tym wywiadzie z pewnością nie będzie można określić Marty Żmudy-Trzebiatowskiej mianem skromnej! Celebrytka, która w Polsce ma już chyba swoje pięć minut za sobą, pochwaliła się, że jest uwielbiana przez londyńską Polonię! "Zabawne, bo w Stanach najpopularniejsi są nasi starsi aktorzy, jak Jan Kobuszewski czy Wojciech Pokora, a w Londynie największą popularnością cieszyłam się ja. Bo

 • Dom zły

  Trzymający w napięciu, doskonale skonstruowany thriller twórcy kultowego "Wesela". Nagrodzony na tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię, scenariusz i montaż. Wydarzenia okryte mroczną tajemnicą, wciągająca fabuła trzymająca do końca w niebywałym napięciu, brawurowy popis aktorski i zakończenie, jakiego nie było w kinie od czasu "Wściekłych psów" i "Podejrzanych". Tajemnica, zagadka, śledztwo. "Dom zły" został okrzyknięty polskim "Fargo", a reżyser filmu...

 • Róża

  Lato 1945 roku. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo...

Dyskusje na temat: wojciech pokora
 • Re: Kultowe seriale: Mija rok od śmierci Wojciecha Pokory

  Pan Wojciech Pokora to mój ulubiony aktor.

 • Re: Nie żyje Wojciech Pokora

  Dla the billi z I.n.t.e.r.i.i to to samo

 • Re: Nie żyje Wojciech Pokora

  no i teraz nie wiem - czy było to techniku budowy silników samolotowych czy samochodowych?

 • Re: Nie żyje Wojciech Pokora

  wiadomość smutna, o śmierci - w dziale rozrywka ?! no chyba kogoś po tamtej stronie "rozerwało" !

 • Re: Nie żyje Wojciech Pokora

  wiadomość o śmierci tak znanej osoby w dziale rozrywka ?! chyba kogoś po tamtej stronie "rozerwało"

 • Re: Kultowe seriale: Jan Nowicki nie boi się śmierci!

  Pomyślałem... Wojciech Pokora grał inzyniera Gajnego...

 • Re: Wojciech Pokora: Zapracowany emeryt

  Dla mnie Wojciech Pokora to prawdziwe mistrzostwo. Powtórki Alternatywy 4 oglądam dla tej jednej sceny, kiedy pan Wojciech u prezesa spółdzielni mieszkaniowej wypija kolejne kieliszki prowadząc monolog o historii przydzielenie mu mieszkania, kwitując każdy wątek tekstem „napijmy się:” To niesamowite jak w tej krótkiej scenie z trzeźwego na oczach widzów przeobraża się w pijanego. Super.

 • Re: Wojciech Pokora: Zapracowany emeryt

  reakcji i sama reakcja w kwestii gestu ,mimiki ,tonu głosu ...to wszystko sprawia ze Pan Wojciech Pokora to kator wybitny i bardzo kochany ,uwielbiany...na Pokore sie chodzi,dla Pokory włacza sie telewizor aby cos ciekawego zobaczyc no i słysząc Pokora jest pewne ze sztuka juz zyskuje w samej obsadzi i wykonaniu pracy na scenie ...po prostu bilet sprzedany ,widz juz

 • Re: Wojciech Pokora: Zapracowany emeryt

  PANIE Wojciechu. Dobrze się stało, że nie robi Pan tych silników. Cienko by było w polskiej komedii, gdyby Pana tam zabrakło. Tworzy Pan pewien łańcuszek z kolegami aktorami i bez ogniwa o nazwisku Pokora, jednak zubażała by była polska komedia. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

 • Re: Wojciech Pokora: Zapracowany emeryt

  Tyle tu juz napisano komentarzy, ż e jedynie podpisac sie nalezy, ale dwa slowa do p. Wojciecha Pokory.....ŻYCZĘ PANU DUUUUUUŻO ZDRÓWKA, bo z pewnością wszystko inne pan juz ma ....................pozdrawiam serdeczne