• Informacje na temat:

  wojciech pszoniak rodzina

Artykuły na temat: wojciech pszoniak rodzina
 • Mnóstwo gwiazd na premierze "Kreta"

  ...wszystko, by ratować swoją rodzinę i oczyścić ojca z zarzutów. Tropy z przeszłości prowadzą do dawnego oficera SB, pułkownika Grabarka (Wojciech Pszoniak) od dawna potajemnie kierującego losami Zygmunta...

 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".

 • Gwiazdę Stanisława Barei odsłonięto w Alei Sławy w Łodzi

  .... reżyserów: Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdę, Romana Polańskiego, Krzysztofa Zanussiego; aktorów: Krystynę Jandę, Wojciecha Pszoniaka, Tadeusza Łomnickiego; kompozytora muzyki filmowej Wojciecha Kilara.(...) przywiozła kawalkada fiatów 126 p; każdy miał zatkniętą chorągiewkę z tytułem filmu Barei. "Maluchami" przyjechali m.in. prezydent Łodzi, rodzina artysty, przyjaciele i współpracownicy. Reżyser Filip...

 • Film o Wojciechu Pszoniaku

  Drogę do aktorstwa i zawodowe osiągnięcia, a zwłaszcza spędzoną w Gliwicach młodość jednego z najwybitniejszych polskich aktorów Wojciecha Pszoniaka opisuje fabularyzowany dokument, który w niedzielę, 14 listopada, miał premierę w Gliwicach.

 • O Polakach, którzy ratowali Żydów

  ...i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem. Postanawia, wbrew radom bliskich, zatroskanych o jej zdrowie, że odbierze go w Jerozolimie. Tam spotyka Jakuba Kohna (Wojciech Pszoniak), który ocalał dzięki poświęceniu wielu(...)Przypadkowe spotkanie na warszawskiej ulicy zmienia losy dwojga młodych ludzi. Basia (Marta Chodorowska) kończy szkołę pielęgniarską. Stefan (Wojciech Solarz) jest młodym i obiecującym architektem...

 • Pszoniak: Nienawidziłem Gomułki!

  Wojciech Pszoniak długo wahał się, czy wcielić się w rolę Władysława Gomułki w filmie "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł". Skąd brały się jego wątpliwości?

 • Człowiek rodzi się aktorem

  Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak w spektaklu "Skarpetki opus 124" grają starych aktorów marzących o powrocie na scenę. Od wielu sezonów mierzą się w scenicznym pojedynku w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Na ile sztuka ta opowiada o Fronczewskim i Pszoniaku oraz czy aktorowi wypada występować w reklamach? - pyta artystów Marta Grzywacz (RMF)

 • Mroczne karty naszej historii

  W poniedziałek, 21 lutego, wieczorem w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" , w reżyserii Antoniego Krauze. Honorowymi gośćmi pokazu byli: premier Donald Tusk i prezydent RP Bronisław Komorowski.

 • Ten film "wywoła pokutne poruszenie w polskim narodzie"

  Wydarzenia Grudnia '70 r. to jedno z najważniejszych wydarzeń w powojennej historii Polski i jedna z najmroczniejszych kart PRL-u - uważają twórcy filmu "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł". Według grającego w nim Piotra Fronczewskiego, film "wywoła pokutne poruszenie w narodzie".

 • "Kret": W obronie człowieka

  Rodzina w obliczu esbeckiej przeszłości ojca i siła miłości, która pomaga ją przezwyciężyć - to przesłanie debiutu fabularnego Rafaela Lewandowskiego, filmu "Kret", który w piątek wchodzi do kin.