• Informacje na temat:

  wojciech wasilewski

Artykuły na temat: wojciech wasilewski
 • Kryształowy Globus dla Tomasza Wasilewskiego!

  Tomasz Wasilewski - jeden ze scenarzystów "Barw szczęścia" - napisał i wyreżyserował świetnie przyjęty przez publiczność festiwalową na całym świecie film "Płynące wieżowce", za który właśnie został nagrodzony Kryształowym Globusem na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach!

 • 2014: Rok sukcesów polskiego kina

  To wspaniały, ważny rok dla polskiego kina. Przemawiają za tym między innymi: wielki, międzynarodowy sukces "Idy" Pawła Pawlikowskiego, rekordowa popularność rodzimych filmów w kinach oraz popularyzowanie w USA arcydzieł polskiej kinematografii przez legendarnego twórcę, laureata Oscara Martina Scorsese.

 • Kto w obsadzie "Czasu honoru 6"?

  W szóstej odsłonie historyczno-obyczajowego serialu TVP 2 wystąpią m.in. Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski i Bartłomiej Kasprzykowski. Sprawdź szczegóły!

 • "W sypialni" z Katarzyną Herman

  Debiut fabularny Tomasza Wasilewskiego "W sypialni" z główną rolą Katarzyny Herman, to jeden z 13 obrazów, które walczyć będą o Złote Lwy na 37. Gdynia Film Festival. Impreza rozpocznie się już 7 maja.

 • M jak miłość

  ..., Marta Kuszewska Muzyka: Bartosz Chajdecki, Sebastian Krajewski Aktorzy: Ziemowit Wasilewski (Stalker), Katarzyna Cichopek (Kinga), Marcin Mroczek (Piotrek), Krystian Wieczorek (Andrzej), Emilian(...) (Maciek), Wojciech Wysocki (Górecki), Anna Mucha (Madzia), Jacek Kopczyński (Werner)

 • Znamy jury 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

  Nagrody - Grand Prix i 20 tysięcy euro - w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty przyzna w tym roku jury w składzie: Tomasz Wasilewski, Syllas Tzoumerkas, Leonardo Brzezicki, Christian Jeune oraz Martin Schweighofer.

 • "Ślad": Pozorowane samobójstwo i pomyłka mordercy?

  W jedenastym odcinku serialu w wynajmowanym mieszkaniu zostaje znalezione ciało Daniela Wasilewskiego. Mężczyzna miał duży dług, prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Firma windykacyjna "AmberArmor(...), Bartłomiej Kwiatkowski, Michał Felczak i Anastazja Borkoniuk. W dwunastym odcinku "Śladu" przedsiębiorca Wojciech Szymański zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. W pobliżu ciała leży aparat...

 • Kulisy Euro 2012: Nic się nie stało?

  Dystrybutor nowego dokumentu Marcina Koszałki zaprezentował plakaty i pierwsze spoty filmu "Będziesz Legendą Człowieku", który trafi po polskich kin 15 marca.

 • Duma i uprzedzenie

  ..., który codziennie czeka w parku na ukochaną sprzed lat. Serial fabularyzowany, 23 min, Polska, 2016 Reżyseria: Leszek Korusiewicz, Krzysztof Kasior Scenariusz: Kacper Szymański Zdjęcia: Wojciech Oleksiejuk Aktorzy: Tomasz Piątkowski (Góra), Agata Załęcka (Renata), Lea Oleksiak (Anna), Wojciech Kuliński (Wiktor), Dariusz Wieteska (Piotr), Konrad Darocha (Adam), Monika Mazur (Martyna), Marcin...

 • "W sypialni" z nagrodą w Paryżu

  "W sypialni", debiut fabularny Tomasza Wasilewskiego, został nagrodzony przez jury festiwalu filmu polskiego we Francji Kinopolska. Publiczność przyznała nagrodę "Dniu kobiet" Marii Sadowskiej.

Wideo na temat: wojciech wasilewski
 • Płynące wieżowce

  "Płynące wieżowce" to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje. Główny bohater - Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na...

 • Dom zły

  Trzymający w napięciu, doskonale skonstruowany thriller twórcy kultowego "Wesela". Nagrodzony na tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za reżyserię, scenariusz i montaż. Wydarzenia okryte mroczną tajemnicą, wciągająca fabuła trzymająca do końca w niebywałym napięciu, brawurowy popis aktorski i zakończenie, jakiego nie było w kinie od czasu "Wściekłych psów" i "Podejrzanych". Tajemnica, zagadka, śledztwo. "Dom zły" został okrzyknięty polskim "Fargo", a reżyser filmu...

 • Róża

  Lato 1945 roku. Tadeusz, były żołnierz AK, któremu wojna zabrała wszystko i niczego nie oszczędziła, wędruje przez Mazury. Dociera do wdowy po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Mieszkająca sama w dużym gospodarstwie Róża przyjmuje Tadeusza chłodno, pozwala przenocować. Tadeusz odwdzięcza się za gościnę pomocą w obejściu. Róża, choć się do tego nie przyznaje, potrzebuje czegoś więcej - przede wszystkim ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo. Stopniowo...